Lanca gaśnicza TARAN dł: 920mm, INOX, przebija ściany i blachę

  • Dodaj recenzję:
  • 100147
  • Producent: POK S.A.
  • szt.
  • Cena netto: 2 395,00 zł / szt. 2 945,85 zł / szt.

Lanca gaśnicza TARAN dł: 920mm, INOXLanca "Taran" służy do gaszenia pożarów poprzez chłodzenie gazów pożarowych przez otwór w ścianie, drzwiach, sufit itp. Jest niezastąpiona przy pożarach wewnętrznych szczególnie z dużym zagrożeniem dla ratowników czy strefami wysokiego ryzyka nagłych zdarzeń. Dzięki odpowiedniej masie i bardzo ostremu hartowanemu grotowi bez trudu przebija ściany gipsowe, blachę, a także ściany z cegieł. W trudniejszych wypadkach wymaga użycia młota.

Posiada profesjonalny zawór strażacki anodowany i pokryty teflonem, z nasadą obrotową i grawerowanym numerem seryjnym (ułatwia przydział i identyfikację sprzętu). Sam zawór także obraca się wokół własnej osi, co w połączeniu z ruchem obrotowym lancy powstaje efekt 3D - umożliwiający podejście i pracę niemal w każdej sytuacji, w wąskich przestrzeniach, przy narożnikach itp.

 

 

Zastosowanie ogólne: budynki mieszkalne, gospodarcze, magazynowe, pojazdy, elewatory zbożowe, zbiorniki surowców sypkich, pożary torfowisk, stogów siana itp.

Standardowa głowica o wydajności 460 l/min przy ciśnieniu 7 bar dedykowana jest do gaszenia większych powierzchni np. budynki i pomieszczenia przemysłowe. Alternatywna głowica o wydajności 250 l/min przy 7 bar przyzwoicie sprawuje się przy pożarach wewnętrznych małych i średnich pomieszczeń np. mieszkań.

 

Materiał: stal nierdzewna kwasoodporna
Zawór kulowy odcinający: tak
Ilość uchwytów: 2
Strumień: prysznic 360 stopni
Długość całkowita: 920 mm
Głębokość wbicia: 660 mm
Wydajność: 460 l/min (lub 250 l/min) @ 7 bar
Przyłącze: Storz 52 (C)