Stojak hydrantowy DN50 podwójny C/CC (2x52) z zaworami

  • Dodaj recenzję:
  • 100299
  • Kod producenta: S111036
  • szt.
  • Cena netto: 499,00 zł / szt. 651,90 zł 613,77 zł / szt.

Stojak hydrantowy DN50 podwójny C/CCStojaki hydrantowe stosowane są w pożarnictwie do czerpania wody o temperaturze do 50°C bezpośrednio w czasie akcji lub do napełniania pojazdów pożarniczych. Wyjścia stojaków zakończone są nasadami typu Storz, najczęściej typu 75. Oferujemy także stojaki z gniazdami wyjściowymi storz 52. Wejścia stojaków przystosowane są do mocowania z hydrantami podziemnymi.


Najpopularniejszym stojakiem hydrantowym jest stojak B/BB, określany także jako DN80 2x75. Prezentujemy zdjęcie i dane techniczne tego modelu.
Oferta zawiera także stojaki z rurami przyłączeniowymi w standardzie DN50 oraz rurami DN80 z gniazdami DN100 wykonanymi z mosiądzu.
Najpopularniejszym gniazdem jest gniazdo DN80, jednak spotyka się jeszcze, zwłaszcza w starych instalacjach przyłącza DN50. Złącza DN100 są często spotykane w instalacjach na terenie zakładów przemysłowych lub innych dużych obiektów.
Stojaki podzielić możemy także na wersje z 1- lub 2 gniazdami wyjściowymi. Wersje z 1 wyjściem mogą być dodatkowo oferowane z zaworem grzybkowym lub bez.
Pod tym względem Oferta firmy Horpol w zakresie stojaków hydrantowych jest najszersza w kraju i zaspokaja wszelkie potrzeby użytkowników w tym zakresie.

Konstrukcja:

Stojaki hydrantowe wykonane są ze stropu aluminium. Niektóre elementy mogą być wykonane z mosiądzu. Gniazda uszczelniają uszczelki gumowe.
Stojak hydrantowy składa się z dwóch głównych elementów: głowicy zaworowej i stojaka. Głowica zaworowa to odlewany korpus w którym znajdują się dwa zawory grzybkowe regulujące wylot wody ze stojaka. Część dolna – stojak – służy do zamocowania w hydrancie podziemnym za pomocą samowkręcającego mechanizmu kłowego.


 

C/CC

Wejście

DN50

Rura

DN50

Wyjścia [Storz]

2x52

Długość [mm]

965

Szerokość [mm]

330

Waga [kg]

5,26