Masz pytania?  zadzwoń Zadzwoń: 22 750-62-49 lub 605 377 500 (godz 8.00-16.00)           newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy na zakupy.

Aparat oddechowy powietrzny Drager PSS 5000 DP butla stalowa

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 101721

  • Historia ceny
  • szt.
  • Cena netto: 5 528,00 zł / szt. 6 799,44 zł / szt.

Aparat oddechowy powietrzny Drager PSS 5000 DP butla stalowa

 

Dräger PSS 5000 zaprojektowano tak, aby był nie tylko wygodny, ale także niezwykle stabilny podczas użycia w ekstremalnych warunkach towarzyszących pożarom. Sztywne mocowanie pasów do stelaża o stałej wysokości, zaawansowane materiały pasów i obrotowy pas biodrowy sprawiają, że Dräger PSS 5000 pozostaje w stałej pozycji bez względu na wykonywane zadanie.


Uprząż Drager Proffesional (DP)
W modelu Dräger PSS 5000 zastosowano najnowocześniejsze materiały do produkcji pasów (Dräger Professional DP). Pasy zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymać intensywne użytkowanie, nieodłączny element codziennej pracy strażaków, zapewniając jednocześnie zwiększony poziom trwałości. Dzięki zastosowaniu sprzączek z odpornej stali nierdzewnej oraz wytrzymałej siatki z włókien aramidowych, pasy są idealnie przystosowane do częstego i długotrwałego noszenia.


Zintegrowane i wszechstronne prowadzenie węża
Aby zminimalizować ryzyko zaplątania i zapewnić ochronę przed uszkodzeniami fizycznymi, zarówno wąż manometru, jak i węże dostarczające powietrze zintegrowano w kanałach stelaża Dräger PSS 5000. Automat płucny, manometr i węże ratunkowe można poprowadzić nad lewym i/lub prawym ramieniem (2 węże po każdej stronie), co pozwala na skonfigurowanie Dräger PSS 5000 zgodnie z każdą normą. Możliwe jest także mocowanie węży przy pasie, co sprawia, że PSS 5000 jest jednym z najbardziej uniwersalnych niezależnych aparatów oddechowych dostępnych na rynku.

Elektroniczna jednostka monitorująca
​Dräger PSS 5000 może też współpracować z urządzeniem Dräger Bodyguard 1500 – bezprzewodowym systemem PASS, który zwiększa bezpieczeństwo użytkownika w potencjalnie niebezpiecznych sytuacjach. W sytuacji zagrożenia system zwraca uwagę współpracowników poprzez generowanie czytelnych, wizualnych i akustycznych sygnałów alarmowych. System jest wyposażony w funkcję bezprzewodowej transmisji danych z manometru Tx do urządzenia Bodyguard 1500 PASS.

Łatwy serwis i konserwacja

W celu ograniczenia do minimum czasu i kosztów serwisu oraz konserwacji Dräger PSS 5000 wyposażono w szereg unikalnych rozwiązań:

  • Stworzony przez Dräger nowatorski mechanizm pasów „slide and lock” pozwala szybko, łatwo i bez użycia narzędzi podłączyć pasy naramienne i biodrowy do stelaża oraz je od niego odłączyć.
  • Szybkozłącze reduktora pierwszego stopnia umożliwia błyskawiczny i łatwy montaż oraz demontaż pneumatyki.
    Zaciski węża pozwalają na szybkie odłączenie węży od pasów w celu wykonania czyszczenia — bez konieczności demontażu samych zacisków.
  • Zamknięte, jednoczęściowe wyścielenia pasów naramiennych i pasa biodrowego nie wchłaniają nadmiernie wody, redukując czas czyszczenia i suszenia.


Wyposażenie:

PSS 5000 z automatem oddechowym, manometrem, maską panoramiczną z szybkozłączem FPS 7000 P (bez zaczepów do hełmu) oraz butlą stalową 6l 300 bar.


Dane techniczne:
Waga (stelaż i uprząż) 3,85 Kg
Ciśnienie wejściowe 0–300 bar
Czas działania baterii >365 godzin normalnego użycia (Bodyguard)
Temperatura pracy -30°C - 60°C

Drager jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Drager.

Dlaczego warto kupować w SupermarketStrazacki.pl?