Masz pytania?  zadzwoń Zadzwoń: 22 750-62-49 lub 605 377 500 (godz 8.00-16.00)           newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy na zakupy.

Aparat oddechowy powietrzny Drager PSS 7000 butla stalowa

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 101720

  • Historia ceny
  • szt.
  • Cena netto: 5 925,00 zł / szt. 7 287,75 zł / szt.

Aparat oddechowy powietrzny Drager PSS 7000 z butlą stalową 6l 300bar

 

Dräger PSS 7000 zaprojektowano z myślą o maksymalnej wygodzie i stabilności podczas użytkowania w trudnych warunkach panujących na miejscu pożaru. Sztywne mocowanie pasów do stelaża o 3-punktowej regulowanej wysokości, zaawansowane materiały pasów i obrotowy pas biodrowy sprawiają, że Dräger PSS 7000 pozostaje w stałej pozycji bez względu na wykonywane zadanie.

 


Zintegrowane i wszechstronne prowadzenie węża
Aby zminimalizować ryzyka zaplątania i zapewnić ochronę przed uszkodzeniami fizycznymi, zarówno wąż manometru, jak i węże dostarczające powietrze zintegrowano w kanałach stelaża Dräger PSS 7000. W kanale po każdej stronie są prowadzone maksymalnie dwa węże, co pozwala skonfigurować Dräger PSS 7000 zgodnie z własnymi preferencjami. Możliwe jest także mocowanie węży przy pasie, co sprawia, że PSS 7000 jest jednym z najbardziej uniwersalnych niezależnych aparatów oddechowych dostępnych na rynku.

Elektroniczna jednostka monitorująca

​Dräger PSS 7000 został zaprojektowany w sposób w pełni kompatybilny z popularną na całym świecie elektroniczną jednostką sygnalizacyjno-ostrzegawczą Dräger Bodyguard 7000 oraz systemem telemetrycznym PSS Merlin. Kompaktowa budowa Dräger Bodyguard 7000 integruje zasilanie i moduły czujników ciśnienia w stelażu. Pozwala to uzyskać świetne rozłożenie ciężaru i maksymalną ochronę komponentów. Powiadamianie w czasie rzeczywistym o głównych parametrach, takich jak czas do gwizdka (oparty na bieżącym poborze powietrza) i ciśnienie butli, odbywa się przy użyciu lekkiego, elektronicznego manometru i wyświetlacza lub montowanego wewnątrz maski diodowego wyświetlacza Head-up Display (HUD).

Informacje te mogą być jednocześnie przesyłane przez modem PSS Merlin do panelu nadzoru wejść lub tabletu/laptopa Xplore z zainstalowanym oprogramowaniem Dräger Merlin, co dodatkowo poprawia bezpieczeństwo podczas akcji gaśniczej.


Łatwy serwis i konserwacja

W celu ograniczenia do minimum czasu i kosztów serwisu oraz konserwacji aparat PSS 7000 wyposażono w szereg unikalnych rozwiązań:

  • Stworzony przez Dräger nowatorski mechanizm pasów „slide and lock” pozwala szybko, łatwo i bez użycia narzędzi podłączyć pasy naramienne i biodrowy do stelaża oraz je od niego odłączyć.
  • Szybkozłącze reduktora pierwszego stopnia umożliwia szybki i łatwy montaż oraz demontaż pneumatyki.
    Zaciski węża pozwalają na szybkie odłączenie węży od pasów w celu wykonania czyszczenia — bez konieczności demontażu samych zacisków.
  • Zamknięte, jednoczęściowe wyścielenia pasów naramiennych i pasa biodrowego nie wchłaniają nadmiernie wody, redukując czas oczyszczania i suszenia.


Wyposażenie:

PSS 7000 z automatem oddechowym, manometrem, maską panoramiczną z szybkozłączem FPS 7000 P (bez zaczepów do hełmu) oraz butlą stalową 6l

Dane techniczne
Waga (stelaż i uprząż) 4,24 Kg
Ciśnienie wejściowe 0–300 bar
Czas działania baterii >365 godzin normalnego użycia (Bodyguard)
Temperatura pracy -30°C - 60°C

Drager jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Drager.

Dlaczego warto kupować w SupermarketStrazacki.pl?