Masz pytania?  zadzwoń Zadzwoń: 22 750-62-49 lub 605 377 500 (godz 8.00-16.00)           newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy na zakupy.

Aparat powietrzny Drager PSS 5000 DP butla kompozytowa

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 101721
  • Dostępność: Dostępny z magazynu lub na zamówienie Dostępny z magazynu lub na zamówienie
  • szt.
  • Cena netto: 5 748,29 zł / szt. 7 070,40 zł / szt.

Aparat powietrzny Drager PSS 5000 DP z butlą kompozytową 6,8l 300bar

 

Aparat oddechowy Drager PSS 5000 został zaprojektowany nie tylko z myślą o wygodzie, ale i o maksymalnej trwałości podczas użytkowania w najbardziej trudnych warunkach działania zawodowych strażaków. Sztywne złącze uprzęży połączone ze stelażem o stałej wysokości, najwyższej jakości materiały uprzęży i regulowany pas biodrowy sprawiają, że aparat Drager PSS 5000 zawsze znajduje się w odpowiednim położeniu, niezależnie od wykonywanego zadania.


Uprząż Drager Proffesional (DP)
Są wykonane z materiałów wytrzymujących intensywne użytkowanie i zapewniają większą wytrzymałość niż pasy DS. Dzięki zastosowaniu sprzączek z odpornej stali nierdzewnej oraz wytrzymałej taśmy z włókien aramidowych, pasy DP są idealnie przystosowane do częstego i długotrwałego noszenia.


Zintegrowane i wszechstronne prowadzenie węża
W celu zminimalizowania ryzyka zaczepienia i ochrony przed uszkodzeniami, węże średniego oraz wysokiego ciśnienia zostały zintegrowane w stelażu aparatu Drager PSS 5000. Automat oddechowy, manometr i inne przewody oddechowe mogą być prowadzone przez lewe i/lub prawe ramię (2 węże po każdej stronie), umożliwiając dostosowanie konfiguracji aparatu oddechowego do każdego zastosowania. Drager PSS 5000 jest więc aparatem powietrznym o szerokich możliwościach zastosowania - jedno uniwersalne urządzenie w najróżniejszych wykonaniach.

Elektroniczna jednostka monitorująca
Elektroniczna jednostka monitorująca Drager Bodyguard 7000 ma innowacyjną i kompaktową konstrukcję, w której zintegrowano źródło zasilania i moduły czujnika ciśnienia w obrębie stelaża, co zapewnia bardzo dobre wyważenie urządzenia. Wszelkie ważne dane, takie jak: czas pozostały do alarmu (oparty na bieżącym zużyciu powietrza) i ciśnienie w butli, są monitorowane w czasie rzeczywistym i przekazywane do wskaźnika elektronicznego i/lub wyświetlacza wewnątrz maski - Head-up Display (HUD).

Łatwy serwis i konserwacja
W celu obniżenia kosztów i czasu serwisowania i konserwacji, aparat oddechowy Drager PSS® 5000 wyposażono w wiele unikalnych cech konstrukcyjnych, łącznie z mechanizmami połączeń "wsuń i zatrzaśnij" przy pasach naramiennych i biodrowym, szybkozłączem reduktora, mocowaniem węży i zamkniętymi, jednoczęściowymi pasami i pasem biodrowym. Połączenie tych cech i materiałów zapewnia łatwą i szybką konserwację aparatu oddechowego.

Wyposażenie:

PSS 5000 z automatem oddechowym, manometrem, maską panoramiczną z szybkozłączem FPS 7000 P (bez zaczepów do hełmu) oraz butlą kompozytową 6,8l szarą

Od sierpnia 2016:

- butla posiada specjalny zawór VTI/EFV (zapobiegającym niekontrolowanemu ujściu powietrza sprężonego z butli) oraz UDT, żywotność 30 lat.

- maska posiada szybkę z powłoką odporną na zadrapania.


Dane techniczne:
Waga w kg (płyta nośna i pasy) 3,85 -4,0
Wymiary w mm (H x W x D) 590 x 290 x 160
Ciśnienie wejściowe (bar) 0 - 300
Nominale ciśnienie 1-go stopnia 7.5
Tempo przepływu 1-go stopnia (l/min) > 1000
Tempo przepływu automatu (l/min) > 400
Ciśnienie aktywacji gwizdka (bar) 50 – 60 bar
Natężenie dźwięku gwizdka (dBA) >90


 

Drager jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Drager.

Wybierz SupermarketStrazacki.pl !