Masz pytania? zadzwoń Zadzwoń: 227 506 249 lub 605 377 500 (8.00-16.00) albo napisz sklep@horpol.com            newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy ważny pół roku!

SERCE BIJE w Twojej remizie

02-01-2021

Serce BIJE na Twojej Remizie lub w Twojej miejscowości - program PAD

 

Serce BIJE to nazwa największego programu Publicznego Dostępu do Defibrylacji (PAD) zwiększającego przeżywalność w przypadku Nagłego Zatrzymania Krążenia w Polsce.

Teraz także Serce BIJE w Twojej gminie może być bezpieczniej, dzięki ogólnodostępnym defibrylatorom AED!

 

Utworzony: 2020-02-18 08:01

Zapewne nie raz widzieliście defibrylatory AED znajdujące się w miejscach publicznych – urzędach, stacjach metra, stacjach kolejowych, galeriach handlowych itp. W całej Polsce takich urządzeń AED przybywa i dzięki istniejącym programom Publicznego Dostępu do Defibrylacji w wielu miastach uratowano już setki osób, które bez wczesnej defibrylacji mogłyby nie przeżyć.

 

Program Serce BIJE jest przykładem wdrażania systemu PAD nie tylko w dużych aglomeracjach, ale także na terenach, gdzie dostęp do profesjonalnej pomocy medycznej może być utrudniony, a oczekiwanie na nią zajmować bardzo dużo cennego dla poszkodowanego czasu.

Serce BIJE to kompleksowy program opracowany i wdrażany przez najlepszych specjalistów z zakresu udzielania pierwszej pomocy, medycyny ratunkowej i nowoczesnych technologii ratujących życie. Program jest odpowiedzią i dopełnieniem rosnącej świadomości społecznej w kwestii udzielania pierwszej pomocy w sytuacji Nagłego Zatrzymania Krążenia (NZK).

 

  Pomożemy pozyskać środki na zakup sprzętu
  Zrobimy u Was szkolenia

 

Jak działa PAD?

System PAD ma na celu zapewnienie dostępu do defibrylatorów AED w każdymi miejscu na świecie o każdej porze – tak, aby można było zwiększyć szansę na uratowanie każdej osoby z NZK. Konieczność rozbudowywania sieci PAD wynika z faktu, że wykonanie defibrylacji w ciągu pierwszych 3 minut zwiększa przeżywalność aż o 70%! Stąd też instalowanie defibrylatorów w miejscach publicznych, gdzie w ciągu doby przebywa wiele osób.

 

Głównym celem programu PAD - Serce BIJE jest zwiększenie przeżywalności poszkodowanych z Nagłym Zatrzymaniem Krążenia poprzez:

Umieszczenie defibrylatorów AED na remizach, kościołach, urzędach, sklepach dworcach i innych miejscach publicznych, aby zagwarantować łatwy do nich dostęp.

Propagowanie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy wśród lokalnej społeczności – prowadzenie szkoleń i pokazów przez Strażaków OSP i PSP – lokalni ambasadorowie programu.

Organizowanie kursów instruktorskich oraz warsztatów ratowniczych dla Druhów OSP z zakresu nauczania pierwszej pomocy (mających na celu wsparcie ich działalności edukacyjnej).

Prowadzenie lokalnych akcji edukacyjnych z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi dydaktycznych (fantomów z informacją zwrotną, defibrylatorów szkoleniowych, zestawów ratunkowych).

Umożliwienie prowadzenia akcji ratunkowych z użyciem nowoczesnego sprzętu ratującego życie (defibrylatorów AED oraz urządzeń wspierających akcję ratunkową).

Nowoczesna aplikacja edukacyjna wraz z monitoringiem i mapowaniem zainstalowanych defibrylatorów AED oraz powiadomieniach o zdarzeniach.

 

Kto może do programu Serce BIJE przystąpić?

  • Jednostki straży pożarnej;
  • Gminy, powiaty, miasta i wsie;
  • Uczelnie, szkoły i przedszkola;
  • Ośrodki sportu i rekreacji, kluby sportowe;
  • Stowarzyszenia i Fundacje;
  • Urzędy i lokalne struktury administracyjne;
  • Sklepy, galerie handlowe;
  • oraz inne miejsca dostępne publicznie.

  Pomożemy pozyskać środki na zakup sprzętu
  Zrobimy u Was szkolenia

 

Dajemy jeszcze więcej - Serce BIJE – to więcej niż PAD

Wiemy, że samo dostarczenie sprzętu nie zagwarantuje sukcesu programu, dlatego SERCE BIJE kompleksowo łączy dostęp do wczesnej defibrylacji ze zwiększaniem świadomości i wiedzy na temat pierwszej pomocy. Liczymy, że lokalni profesjonaliści (strażacy, ratownicy, instruktorzy pierwszej pomocy) będą prowadzić szkolenia dla swoich lokalnych społeczności z obsługi AED oraz podstawowych zabiegów ratujących życie.

 

 Defibrylator AED - kreuje pozytywny wizerunek

Obecność defibrylatora AED w urzędzie, szkole lub zakładzie pracy świadczy o trosce o osoby znajdujące się w jego pobliżu – pozytywnie wpływa na wizerunek pracodawcy, władzy samorządowej czy jednostki kulturalno-oświatowej. W dzisiejszych czasach każda szanująca się organizacja posiada przynajmniej jedno urządzenie dbające o bezpieczeństwo pracowników, petentów czy uczniów.

Niemal każdy posługuje się smartfonem oraz zainstalowanymi na nim różnymi narzędziami, dlatego w celu ułatwienia akcji ratunkowych zostały stworzone specjalne aplikacje — dostępne na telefony komórkowe. Jedną z nich jest aplikacja Staying Alive zbierająca dane o dostępnych publicznie defibrylatorach. Dzięki tej aplikacji każda osoba może sprawdzić, gdzie w jej pobliżu znajduje się defibrylator AED. Twoje urządzenie także może się w niej znaleźć, informując tym samym, że ta okolica jest bezpieczniejsza!

 

Dla kogo jest program SERCE BIJE?

Serce BIJE jest programem dla każdego — zarówno dla mieszkańca, turysty i przejezdnego. Niestety każdy z nas może potrzebować pomocy, dlatego warto mieć pod ręką narzędzia pomagające w takiej sytuacji.

Oferujemy pomoc we wdrożeniu programu w Twojej miejscowości, miejscu pracy, okolicy. Zachęcamy do kontaktu wszystkie osoby decyzyjne, przedstawicieli zainteresowanych podmiotów, jednostek straży, itp.: z chęcią podzielimy się naszą wiedzą, dlatego przygotowaliśmy dla Was pełny „Poradnik jak zbudować lokalny PAD i pozyskać na niego środki” – wystarczy wysłać zapytanie do biura Horpol na adres sercebije@straz.com.pl (zawierające imię, nazwisko, nazwę i adres podmiotu, gminę i województwo, w której się znajduje oraz adres mailowy i telefon kontaktowy).

Ze względu na ogólnopolski zakres programu prosimy o kontakt tylko poważnie zainteresowane osoby.

 

  Pomożemy pozyskać środki na zakup sprzętu
  Zrobimy u Was szkolenia

 

Polecane artykuły bloga

Gazetki Horpol

Gazetki Horpol

02-01-2023
Posiadając pod ręką te materiały nie przegapisz żadnej okazji na pozyskanie dobrego sprzętu dla Twojej OSP Więcej
Zatrucie tlenkiem węgla - Jak zapobiegać? Wszystko o czujnikach czadu (tlenku węgla)

Zatrucie tlenkiem węgla - Jak zapobiegać? Wszystko o czujnikach czadu (tlenku węgla)

02-01-2021
Są rzeczy, których nie wiesz o czujnikach tlenku węgla. Ten artykuł zmieni Twoją wiedzę na całe życie. Tutaj dowiesz się: Jak zamontować, gdzie i w jakiej ilości czujniki. Więcej
Pranie, dezynfekcja, impregnacja i suszenie ubrań strażackich

Pranie, dezynfekcja, impregnacja i suszenie ubrań strażackich

03-01-2021
Wszystko co chcielibyście wiedzieć o czyszczeniu i konserwacji ubrań specjalnych, ale boicie się zapytać. Więcej