Masz pytania? zadzwoń Zadzwoń: 22 750 62 49 lub 605 377 500 (8.00-16.00) albo napisz sklep@horpol.com         newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy.

Czujnik 2w1 dymu i tlenku węgla (czadu) Kidde WFPCO HomeProtect

Produkt objęty jest gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Dualny 2w1 czujnik dymu i tlenku węgla (czadu) Kidde WFPCO HomeProtect

 

WFPCO HomeProtect 2w1 to wysokiej jakości czujnik dualny oferujący ochronę zarówno przed pożarem, jak i tlenkiem węgla. Jako jeden z niewielu czujników może być montowany w kuchni. Jest następcą i technologicznym rozwinięciem kultowego czujnika Kidde 10SCO.

Czujnik HomeProtect idealnie sprawdzi się we wszystkich pomieszczeniach, w których używane są urządzenia elektryczne mogące być zarzewiem ognia oraz urządzenia będące potencjalnym źródłem tlenku węgla np. kominek, piec gazowy lub opalany drewnem, węglem lub olejem opałowym itp.

Czujnik 2w1 dymu i tlenku węgla (czadu) Kidde WFPCO HomeProtectProdukt niedostępny - koniec produkcji. Niebawem pojawi się następca tego modelu.

 

Czujnik jest zasilany z wbudowanej fabrycznie, niewymiennej baterii litowej gwarantującej 10-letnią nieprzerwaną pracę urządzenia. Takie rozwiązanie ogranicza do minimum koszty eksploatacyjne, umożliwia instalacje czujki w optymalnym miejscu oraz zapewnia ochronę, także w przypadku zaniku napięcia w sieci. Aktywacja zasilania następuje w momencie umieszczenia czujki w uchwycie montażowym.
Czujka została wyposażona w przycisk HUSH służący do wyłączenia sygnalizacji dźwiękowej omyłkowo uruchomionego alarmu, przycisk TEST i diodę LED umożliwiające szybkie sprawdzenie stanu baterii oraz prawidłowości działania. Dzięki montażowi uchwytu za pomocą jednej śruby instalacja czujek serii HomeProtect jest bardzo prosta i szybka. Dodatkowo czujka posiada blokadę uniemożliwiającą jej demontaż przez dzieci lub osoby postronne.
Po 10 latach od aktywacji zasilania czujka poinformuje o konieczności wymiany urządzenia.

Model ten jest następcą popularnego czujnika Kidde 10SCO. Wnosi wiele nowych i lepszych opcji, różnice można prześledzić w tabeli porównawczej na końcu opisu - można tę tabelę także pobrać z zakładki załączniki na dole tej strony.

 

Na podstawie ogólnopolskich badań konsumenckich marka Kidde uzyskała I miejsce w kategorii "Czujniki czadu i dymu klasy premium" w programie Konsumencki Lider Jakości 2022 uzyskując tym samym Złote Godło - Konsumencki Lider Jakości 2022. Wyróżnienie to jest tym bardziej cenne, że jest przyznawane na podstawie autentycznych opinii konsumentów.

 

 

  Regularna kontrola gwarancją sprawności czujnika.

Czujniki tej marki należą do najlepszych na świecie. Jednak jest to tylko urządzenie elektroniczne, dlatego jeśli chcesz okresowo sprawdzać prawidłowość działania czujnika, lub będziesz mieć wątpliwość czy Twój czujnik prawidłowo działa w danym momencie, polecamy specjalny gaz testowy w sprayu. Można go dodać do czujnika, wybierając opcję obok ceny na początku strony.

 

Jakie są potencjalne źródła tlenku węgla?

Czyli jakie urządzenia w domu mogą generować zabójczy tlenek węgla.

Potencjalne źródła tlenku węgla - czadu

 

Czujnik dymu i tlenku węgla (czadu) Kidde WFPCO HomeProtect 6

 

Czytaj też w blogu, jak i gdzie zamontować czujnik tlenku węgla?

 

  Tlenek węgla to cichy zabójca!


Tlenek węgla, czad jest gazem powstającym w wyniku niepełnego spalania węgla i substancji, które w swym składzie węgiel posiadają. Jest tym groźniejszy, że nie posiada smaku, zapachu, barwy, nie szczypie w oczy i nie „dusi w gardle”. Jest nieco lżejszy od powietrza, co powoduje, że w zamkniętych pomieszczeniach gromadzi się głównie pod sufitem, przenika przez ściany i stropy. 

Wg badań zleconych przez MSWiA przed 2022 rokiem, przerażającym jest, iż 41% Polaków uważa, że potrafi rozpoznać czad, a co czwarty Polak sądzi, że tlenek węgla można rozpoznać po zapachu lub dymie. Tylko 20% wie, że czad wykrywają tylko i wyłącznie specjalne urządzenia, a jedynie 15% osób ma zamontowany czujnik tlenku węgla w domu.

Ilość ofiar znowu wzrasta! Ze statystyk przekazanych przez PSP wynika, że w sezonie grzewczym 2022-2023 strażacy podjęli 2.553 interwencje związane z tlenkiem węgla. Poszkodowanych zostało 1.087 osób, a 54 osoby zginęły. Dla porównania w poprzednim sezonie 2021-2022 było to 2.435 zdarzeń, w których zostało poszkodowanych 988 osób, a 43 osoby zginęły. Pełne statystyki poniżej.

MSW i Państwowa Straż Pożarna apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas używania urządzeń grzewczych, gazowych oraz świątecznych iluminacji. 

 

Zobacz poniższy film — może on uratować lub zmienić Twoje życie.

 

  Jak działa tlenek węgla?


Tlenek węgla ma zdolność do wyjątkowo łatwego łączenia się z hemoglobiną (powinowactwo 300 razy szybsze od tlenu), powstaje karboksyhemoglobina (CO–Hb), a przez to stanowi zagrożenie dla wszystkich organizmów, które wykorzystują hemoglobinę do transportu tlenu do tkanek. Powoduje niedotlenienie tkanek. Głównym narządem atakowanym w ostrych zatruciach tlenkiem węgla jest mózg, który najwięcej „cierpi” w wyniku długotrwałej ekspozycji, niedotlenienia, obrzęku, drobnych wynaczynień, kwasicy metabolicznej.
Dzieci, a w szczególności noworodki i niemowlęta, zatruwają się ciężej niż osoby dorosłe. Mają one bowiem znaczącą ilość hemoglobiny płodowej, która wiąże dwukrotnie więcej tlenku węgla niż zwykła hemoglobina. Ciężej zatruwają się również dorośli pracujący z dużym wysiłkiem, a nieświadomi narażenia. Za stężenie krytyczne uważa się zawartość karboksyhemoglobiny we krwi na poziomie 60-70 %. W grupie podwyższonego ryzyka znajdują się także kobiety ciężarne, osoby w podeszłym wieku, osoby z wadami serca oraz chorobami oskrzelowo-płucnymi, osoby z wadami serca oraz niewydolnością układu oddechowego.


  Jak szybko czad potrafi zabić?


Przy ekspozycji na wysokie stężenia tlenku węgla, już po kilku wdechach może nastąpić zgon człowieka, bez objawów ostrzegawczych, wskutek porażenia układu oddechowego oraz ostrej niewydolności układu krążenia.

 

Liczba zdarzeń związanych z tlenkiem węgla, liczba poszkodowanych i ofiar śmiertelnych w wybranych sezonach grzewczych:

Liczba zdarzeń z tlenkiem węgla, osób poszkodowanych i ofiar w latach 2010-2023

Liczba ofiar śmiertelnych tlenku węgla w latach 2010-2023

Źródło statystyk: www.gov.pl/web/kgpsp/czujka-na-strazy-twojego-bezpieczenstwa-sezon-grzewczy

 

Czytaj też: Rodzina uratowana dzięki zadziałaniu czujki czadu

 

Posłuchajcie strażaka:

 

  Co zrobić gdy czujnik wzbudzi alarm?


Natychmiast zapewnić dopływ świeżego, czystego powietrza. Gdy sytuacja tego wymaga, nawet wybijając szyby w oknach.
Jeśli ktoś został poszkodowany, taką osobę należy natychmiast wynieść w bezpieczne miejsce, na świeże powietrze (jeśli jest to możliwe), rozluźnić poszkodowanemu ubranie, rozpiąć pasek, guziki itp.
jeżeli osoba poszkodowana nie oddycha, ma zatrzymaną akcję serca, należy niezwłocznie przystąpić do wykonania sztucznego oddychania i masażu serca (RKO)
wezwać służby ratownicze — Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarną.

Zdarzenie ze stycznia 2016 roku: "Moja mama i tata. Mamie leci coś białego z buzi, leży w wannie. Tata leży w kuchni, ranny" - mówi 10-letni chłopiec, który zadzwonił po pomoc do pogotowia ratunkowego w Kłodzku (woj. dolnośląskie). W tle słychać płacz dzieci i krzyki "mamo". To zgłoszenie, jakie dotarło po zatruciu tlenkiem węgla w jednym z mieszkań. (http://www.tvn24.pl) - co by było gdyby chłopiec nie wszczął alarmu?
Pamiętaj, czad to jedno z największych zagrożeń, które może czekać na Ciebie w domu:

 

jak zabija czad?

 

ZALETY Kidde WFPCO HomeProtect

Idealnie dopasowana do kuchni
Wysokiej jakości sensor optyczny zapewniający długotrwałą i stabilną pracę
Elektrochemiczny sensor CO nowej generacji do detekcji tlenku węgla
Wbudowana bateria litowa gwarantująca 10 lat ciągłej ochrony oraz wygodę użytkowania
Głośna sygnalizacja alarmowa o natężeniu 85dB
Przycisk Test i dioda LED pozwalające sprawdzić poprawność działania czujki
Funkcja Hush umożliwiająca wyciszenie omyłkowo aktywowanej sygnalizacji dźwiękowej
Sygnalizacja końca okresu eksploatacyjnego
Elegancka, kompaktowa obudowa
Prosty sposób montażu i obsługi
Niskie koszty eksploatacyjne — nie trzeba wymieniać baterii
Zgodność z normą PN-EN 14604:2006P (EN 14604:2005)
Zgodność z normą PN-EN 50291-1:2010/A1:2013-05
10-letnia gwarancja obejmująca cały czujnik, łącznie z baterią

 ZALECANE MIEJSCA MONTAŻU Kidde WFPCO HomeProtect

  • Preferowane: kuchnia.
  • Opcjonalne: na korytarzu, w sypialni, pokoju dziennym, jadalni, przedpokoju, kotłowni, piwnicy.

Posiada wbudowaną, niewymienną baterię litową. W związku z powyższym WFPCO nie wymaga żadnych dodatkowych kosztów eksploatacyjnych.
10-letnia gwarancja obejmuje zarówno czujnik, jak i wbudowaną fabrycznie, niewymienną baterię litową.

 

objawy zatrucia tlenkiem węgla czadem

PARAMETRY TECHNICZNE Kidde WFPCO HomeProtect

Model: WFPCO — idealny do kuchni
Sposób montażu: Na suficie lub ścianie (śruby montażowe w zestawie)
Zasilanie: Wbudowana fabrycznie bateria litowa
Przycisk Test: Tak
Przycisk Hush: Tak
Sygnalizacja alarmu: Syrena o sile 85 dB w odległości 3m. Migająca czerwona dioda LED
Sygnalizacja zasilania: Mignięcie czerwonej diody LED co 10 minut
Sygnalizacja końca okresu eksploatacji: tak
Zakres temperatur i wilgotności pracy: 0°C ~ +40°C / do 90% RH (bez kondensacji)
Warunki przechowywania i transportu: -20°C ~ +60°C / 5 ~ 95% RH (bez kondensacji)
Sensory: Optyczny do detekcji zagrożeń pożarowych, elektrochemiczny sensor CO firmy KIDDE do detekcji tlenku węgla
Certyfikaty i dopuszczenia: PN-EN 50291-1:2010/A1:2013-05, PN-EN 14604:2006P (EN14604:2005), Deklaracja Właściwości Użytkowych (CPD)
Gwarancja: 10 lat, łącznie z baterią
Wymiary i waga: 133.3 mm (średnica) x 40.3 mm (wysokość) / 173 g

 

tlenek węgla nie widać nie czuć nie słychać


Czujka, czujnik, detektor

 

 

Zatrucie tlenkiem węgla - Jak zapobiegać? Wszystko o czujnikach czadu (tlenku węgla)

Zatrucie tlenkiem węgla - Jak zapobiegać? Wszystko o czujnikach czadu (tlenku węgla)

02-01-2021
Są rzeczy, których nie wiesz o czujnikach tlenku węgla. Ten artykuł zmieni Twoją wiedzę na całe życie. Tutaj dowiesz się: Jak zamontować, gdzie i w jakiej ilości czujniki. Więcej