Masz pytania?  zadzwoń Zadzwoń: 22 750-62-49 lub 605 377 500 (godz 8.00-16.00)           newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy na zakupy.

Czujnik 2w1 tlenku węgla (czadu) i gazu ziemnego XBlitz DG3-1

  • Dodaj recenzję:
    (Zobacz recenzje)
  • Kod: 102578
  • Kod producenta: 5902479670836

Czujnik 2w1 tlenku węgla (czadu) i gazu ziemnego XBlitz DG3-1

 

Xblitz DG3-1 to dualny czujnik, który wykrywa czad oraz łatwopalne gazy w powietrzu. Niezbędny element wyposażenia w pobliżu każdej kuchenki gazowej, piecyka gazowego, piecyka węglowego lub elektronicznego grzejnika.

Czujnik XBlitz 2w1 tlenku węgla oraz gazu chroni twoich domowników, oraz gości przed zatruciem tymi substancjami. Do gazów łatwopalnych zaliczają się takie substancje jak: skroplony gaz ropopochodny, gaz ziemny, metan, itp.

 

Produkt niedostępny do odwołania. Prawdopodobnie dostępność jesień 2022. Zobacz inne czujniki dualne.

 

W przypadku wykrycia większego stężenia gazu lub czadu w powietrzu czujnik Xblitz DG3-1 automatycznie uruchomi alarm. Urządzenie jest wyposażone w dwa niezawodne czujniki: elektrochemiczny czujnik do wykrywania tlenku węgla (czadu) oraz katalityczny sensor do wykrywania gazów łatwopalnych. Detektor Xblitz DG3-1 posiada funkcję komunikatów głosowych oraz wbudowaną kontrolę stanu czujnika. W dowolnym momencie możemy wywołać testowy alarm, by sprawdzić, czy urządzenie funkcjonuje poprawnie.

Czujnik czadu i gazów łatwopalnych Xblitz DG3-1 jest zasilany bezpośrednio z sieci z opcjonalnym portem na akumulator 9V (6F22). Urządzenie wyposażone jest w duży, czytelny wyświetlacz LCD, na którym możemy zobaczyć obecne stężenie niebezpiecznych gazów w powietrzu.

 

Xblitz czujnik dualny

Ważne cechy XBlitz DG3-1:

• Bateria 9V działa jako podtrzymanie zasilania w chwili kiedy prądu z gniazdka zabraknie.
• Wyświetlacz podświetla się "na żądanie"
• Gwarancja 24 miesiące
• Żywotność czujnika 3 lata

 

Xblitz czujnik dualny


Czujnik czadu i gazu XBlitz DG3-1 – Jest to detektor tlenku węgla oraz gazów łatwopalnych, obsługujący funkcję komunikatów głosowych, sterowany przez nowoczesny mikroprocesor, z wyświetlaczem informującym o stopniu stężenia gazu. Oprócz tlenku węgla urządzenie jest w stanie wykryć obecność gazów łatwopalnych, takich jak: skroplony gaz ropopochodny, gaz ziemny, metan, itp.

 

 

DESIGN

Xblitz DG3-1 to niewielkie urządzenie wykrywające stężenie tlenku węgla oraz łatwopalnych gazów w powietrzu. Dzięki jego niewielkim rozmiarom czujnik możesz umieścić wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko zagrożenie zatrucia tymi substancjami.


Xblitz czujnik dualny 2PEŁNA OCHRONA

Detektor tlenku węgla i gazu Xblitz DG3-1 jest wyposażony w nowoczesny mikroprocesor, dzięki któremu urządzenie może wykryć czad w powietrzu nawet o bardzo niskim stężeniu (30PPM). Urządzenie te obsługuje komunikaty głosowe w języku angielskim oraz posiada jasny, czytelny wyświetlacz, dzięki czemu zawsze będziesz wiedzieć, czy grozi ci niebezpieczeństwo.


PEWNA OCHRONA

W każdej chwili możesz upewnić się, czy detektor tlenku węgla i gazu Xblitz DG3-1 działa poprawnie. Wystarczy jedno naciśnięcie przycisku, by sprawdzić funkcjonowanie alarmu. Urządzenie zasilane jest z sieci elektroenergetycznej w Twoim domu i posiada port na opcjonalny, dodatkowy 9V akumulator 6F22. Jeśli go zainstalujesz, detektor będzie mógł funkcjonować, nawet gdy w twoim mieszkaniu zabraknie prądu.

 

BEZPIECZEŃSTWO

Xblitz DG3-1 poza tlenkiem węgla wyczuwa również gazy łatwopalne, takie jak: skroplony gaz ropopochodny, gaz ziemny, metan i tym podobne substancje. Uchroni twoich domowników nie tylko przed ryzykiem zatrucia, ale również przed potencjalnym pożarem wywołanym wyciekiem tych substancji.


CERTYFIKATY

Detektor tlenku węgla i gazów Xblitz DG3-1 posiada pozytywną opinię Centrum Badań i Certyfikacji Laboratorium Badań Urządzeń Geometrycznych.

Na produkt wydana jest deklaracja zgodności UE, która potwierdza zgodność czujnika z dwiema najważniejszymi normami:

EN50291-1:2010+A1:2012
EN50194-1:2009

a także, że jest produkowany zgodnie z wytycznymi norm:

EN60950-1:2006+A11:2009+A1:2010+A12:2011+A2:2013
EN55032:015
EN 61000-3-2:2014
EN61000-3-3:2013
EN55024:2010+A1:2015
IEC62321-3-1:2013
IEC62321-4:2013
IEC62321-5:2013
IEC62321-6:2015
IEC62321-7:2015

 

Dane techniczne XBlitz DG3-1:

Zasilanie sieciowe: AC 90V-240V 50-60Hz
Zasilanie dodatkowe: akumulatorek 9V (6F22) (opcjonalnie)
Zakres temperatury: 0 – 50˚C
Wilgotność: 10% – 95%
Zakres poziomów alarmowych:
tlenek węgla: 50–999 PPM
gaz łatwopalny: 6-20% LEL (3000–10000 PPM; ±500PPM)
Alarm: komunikat głosowy i alarm dźwiękowy
Wymiary: 112*73*42mm

 

Xblitz czujnik dualny 3

 

  Regularna kontrola gwarancją sprawności czujnika.

Czujniki tej marki należą do najlepszych na świecie. Jednak jest to tylko urządzenie elektroniczne, dlatego jeśli chcesz okresowo sprawdzać prawidłowość działania czujnika, lub będziesz mieć wątpliwość czy Twój czujnik prawidłowo działa w danym momencie, polecamy specjalny gaz testowy w sprayu. Można go dodać do czujnika, wybierając opcję obok ceny na początku strony.

 

  Tlenek węgla to cichy zabójca!


Tlenek węgla, czad jest gazem powstającym w wyniku niepełnego spalania węgla i substancji, które w swym składzie węgiel posiadają. Jest tym groźniejszy, że nie posiada smaku, zapachu, barwy, nie szczypie w oczy i nie „dusi w gardle”. Jest nieco lżejszy od powietrza, co powoduje, że w zamkniętych pomieszczeniach gromadzi się głównie pod sufitem, przenika przez ściany i stropy. Zatrważającym jest fakt, iż aż 25% Polaków uważa, że tlenek węgla da się wyczuć, a jedynie 15% ma zamontowany czujnik tlenku węgla w domu.

MSW i Państwowa Straż Pożarna apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas używania urządzeń grzewczych, gazowych oraz świątecznych iluminacji. 

 

Zobacz poniższy film — może on uratować lub zmienić Twoje życie.

 

  Jak działa tlenek węgla?


Tlenek węgla ma zdolność do wyjątkowo łatwego łączenia się z hemoglobiną (powinowactwo 300 razy szybsze od tlenu), powstaje karboksyhemoglobina (CO–Hb), a przez to stanowi zagrożenie dla wszystkich organizmów, które wykorzystują hemoglobinę do transportu tlenu do tkanek. Powoduje niedotlenienie tkanek. Głównym narządem atakowanym w ostrych zatruciach tlenkiem węgla jest mózg, który najwięcej „cierpi” w wyniku długotrwałej ekspozycji, niedotlenienia, obrzęku, drobnych wynaczynień, kwasicy metabolicznej.
Dzieci, a w szczególności noworodki i niemowlęta, zatruwają się ciężej niż osoby dorosłe. Mają one bowiem znaczącą ilość hemoglobiny płodowej, która wiąże dwukrotnie więcej tlenku węgla niż zwykła hemoglobina. Ciężej zatruwają się również dorośli pracujący z dużym wysiłkiem, a nieświadomi narażenia. Za stężenie krytyczne uważa się zawartość karboksyhemoglobiny we krwi na poziomie 60-70 %. W grupie podwyższonego ryzyka znajdują się także kobiety ciężarne, osoby w podeszłym wieku, osoby z wadami serca oraz chorobami oskrzelowo-płucnymi, osoby z wadami serca oraz niewydolnością układu oddechowego.


  Jak szybko czad potrafi zabić?


Przy ekspozycji na wysokie stężenia tlenku węgla, już po kilku wdechach może nastąpić zgon człowieka, bez objawów ostrzegawczych, wskutek porażenia układu oddechowego oraz ostrej niewydolności układu krążenia.

 

Liczba zdarzeń z tlenkiem węgla, osób poszkodowanych i ofiar w latach 2010-2022

Liczba ofiar tlenku węgla w latach 2010-2022

Źródło statystyk: www.gov.pl/web/kgpsp

 

Czytaj też: Rodzina uratowana dzięki zadziałaniu czujki czadu

 

Posłuchajcie strażaka:potencjalne źródła tlenku węgla czadu


  Co zrobić gdy czujnik wzbudzi alarm?


Natychmiast zapewnić dopływ świeżego, czystego powietrza. Gdy sytuacja tego wymaga, nawet wybijając szyby w oknach.
Jeśli ktoś został poszkodowany, taką osobę należy natychmiast wynieść w bezpieczne miejsce, na świeże powietrze (jeśli jest to możliwe), rozluźnić poszkodowanemu ubranie, rozpiąć pasek, guziki itp.
jeżeli osoba poszkodowana nie oddycha, ma zatrzymaną akcję serca, należy niezwłocznie przystąpić do wykonania sztucznego oddychania i masażu serca (RKO)
wezwać służby ratownicze — Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarną.

Zdarzenie ze stycznia 2016 roku: "Moja mama i tata. Mamie leci coś białego z buzi, leży w wannie. Tata leży w kuchni, ranny" - mówi 10-letni chłopiec, który zadzwonił po pomoc do pogotowia ratunkowego w Kłodzku (woj. dolnośląskie). W tle słychać płacz dzieci i krzyki "mamo". To zgłoszenie, jakie dotarło po zatruciu tlenkiem węgla w jednym z mieszkań. (http://www.tvn24.pl) - co by było gdyby chłopiec nie wszczął alarmu?
Pamiętaj, czad to jedno z największych zagrożeń, które może czekać na Ciebie w domu:

 

jak zabija czad?

 

 

objawy zatrucia tlenkiem węgla czadem

 

tlenek węgla nie widać nie czuć nie słychać


Czujka, czujnik, detektor

Dlaczego warto kupować w SupermarketStrazacki.pl?