Masz pytania?  zadzwoń Zadzwoń: 22 750-62-49 lub 605 377 500 (godz 8.00-16.00)           newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy na zakupy.

Czujnik ciepła FIREANGEL THERMISTEK HT-630-EUT, 10 lat, opcja: Z-wave, Zigbee

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 102319
 • Producent: FireAngel
 • Kod producenta: 0816317003074

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: 5-7 dni roboczych
 • szt.
 • Cena netto: 161,00 zł / szt. 226,32 zł 198,03 zł / szt.

Czujnik ciepła FIREANGEL THERMISTEK HT-630-EUT, 10 lat, opcja: Z-wave, Zigbee

 

Czujniki FireAngel to dziś najbardziej renomowane i certyfikowane czujniki dostępne na europejskim rynku. Opracowane i opatentowane rozwiązania przez zespół inżynierów w centrali firmy w Coventry w Anglii, pozwalają zapewnić użytkownikom najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Certyfikowany czujnik ciepła FireAngel HT-630 to najwyższej klasy czujnik ciepła z możliwością podłączenia do systemów: Z-Wave lub Zigbee. Możliwość połączenia czujników w sieć pozwala dodatkowo podnieść poziom bezpieczeństwa użytkowników.

 

Czujnik Ciepła FireAngel HT-630 to najwyższej klasy urządzenie zapewniające ochronę przed ryzykiem pożaru – stanowi idealną alternatywę dla czujników dymu. Świetnie znajdzie swoje zastosowanie w pomieszczeniach, w których może znajdować się, np. dym papierosowy lub w kuchni, pozwalając na ograniczenie fałszywych alarmów.

 • 10-letnia zintegrowana bateria litowa
 • Opatentowana technologia THERMISTEK
 • Przycisk do testowania i wyciszania alarmu
 • 5-letnia gwarancja
 • Certyfikat na zgodność z normą BS 5446-2

Instrukcja obsługi do pobrania na dole strony w zakładce "załączniki".

 

Uwaga!
Ten model czujnika można zamocować na płytce magnetycznej (należy dokupić, wybierając ją z opcji obok ceny). Płytka magnetyczna, to właściwie komplet dwóch okrągłych (52 mm), samoprzylepnych płytek z mocnymi magnesami. Jedną przyklejamy do sufitu/ściany lub innej powierzchni gładkiej (szafka, mebel), zaś drugą możemy przykleić do plecków czujnika (w przypadku czujnika tlenku węgla CO-9X10 możemy teoretycznie przykleić płytkę do uchwytu montażowego, który jest w komplecie). Oczywiście obowiązkowe jest zachowanie zasad montażu — wysokości czujnika od podłogi lub sufitu oraz źródeł gazu/tlenku węgla, okien itp. Zasady te opisuje instrukcja obsługi. Dla niektórych czujników podajemy te zasady także w opisie.

Standardowo wystarczy dobrać 1 kpl płytki montażowej, ale jeśli ktoś potrzebuje to urządzenie okresowo umieszczać w innym miejscu, może zakupić 2 kpl płytki.

 

Czujnik ciepła HT-630 FireAngel wyposażony jest w unikalną technologię THERMISTEK, która pozwala na znaczące skrócenie reakcji czujnika na pojawiające się źródło ognia. Czujnik HT-630 posiada zintegrowaną baterię litową, która zapewnia bezobsługowe użytkowanie przez okres 10 lat. Czujnik FireAngel HT-630 ma również możliwość wyposażenia w moduły komunikacyjne do integracji z systemami inteligentnego domu: Zigbee lub Z-Wave. Aby czujnik działał sieciowo, niezbędne jest dokupienie specjalnego modułu komunikacji, który znajduje się w opcjach obok ceny.

 

FireAngel HT-630-INT to najwyższej klasy czujnik ciepła z technologią THERMISTEK, wyposażony w możliwość bezprzewodowej komunikacji.

Dzięki wykorzystaniu dodatkowych modułów, urządzenie można zintegrować z systemami inteligentnego domu Z-Wave oraz Zigbee. Urządzenie posiada zaawansowaną technologię THERMISTEK, która zwiększa czułość urządzenia oraz skraca czas reakcji na źródło ognia niemal dwukrotnie. Detektor posiada przycisk test/reset, a także sygnalizację słabej baterii oraz końca swojej żywotności. Czujnik ciepła HT-630-INT zasilany jest poprzez zintegrowaną baterię litową, która nie wymaga wymiany ani ładowania przez cały okres użytkowania. Potwierdzeniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa jest m.in. certyfikat zgodności z normą BS 5446-2. Czujnik dymu FireAngel HT-630 posiada 5 lat gwarancji.

 

 • Opatentowana technologia THERMISTEK
 • Sygnalizacja słabej baterii oraz końca działania
 • Funkcja testowania / resetowania czujnika

 

Dane techniczne FIREANGEL THERMISTEK HT-630-EUT:

Technologie THERMISTEK
Zasilanie Wbudowana bateria litowa na 10 lat, nie wymaga wymiany, ani ładowania
Komunikacja Z-Wave, Zigbee (poprzez dodatkowe moduły)
Zakres temperatury alarmu +54°C do +62°C
Głośność alarmu 85 dB (w odległości 3 m)
Temperatura pracy +4°C do +38°C
Wilgotność pracy Do 90% RH
Temperatura magazynowania -20°C do +60°C
Wilgotność magazynowania Do 93% RH
Certyfikaty BS 5446-2: 2003
Wymiary 132 mm x 60 mm (średnica x głębokość)
Masa 204 g
Gwarancja 5 lat

 

 

Rozmieszczenie czujników ciepła

Czujniki Ciepła najlepiej nadają się do pomieszczeń, w których kurz, opary lub wilgoć mogą powodować uciążliwe alarmy w typowych czujnikach dymu (np. kuchnia lub pomieszczenia z dymem papierosowym).

Przedpokój | Półpiętro | Sypialnia | Salon

 

 

Instalacja czujnika ciepła

1. Przygotowanie
Wyłam otwory w płytce montażowej. Zaznacz miejsce wiercenia. Wiertłem o odpowiednim rozmiarze wywierć dwa otwory i włóż dołączone kołki mocujące.

2. Zainstaluj płytkę montażową
Dokręć płytę montażową do sufitu lub ściany za pomocą dostarczonych wkrętów.

3. Zamontuj czujnik ciepła na płytce montażowej
Dopasuj Czujnik Ciepła do płytki montażowej. Czujnik Ciepła posiada mechanizm, który uruchomi go automatycznie, gdy jest prawidłowo podłączony do płytki montażowej.

 

 

 

Czujka, czujnik, detektor

 

Dlaczego warto kupować w SupermarketStrazacki.pl?