newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy na zakupy.

Czujnik dymu FIREANGEL THERMOPTEK ST-623E 5 lat, oprawa ewakuacyjna

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 102309
 • Producent: FireAngel
 • Kod producenta: 0816317004132
 • Dostępność: Dostępny z magazynu lub na zamówienie Dostępny z magazynu lub na zamówienie
  Czas realizacji: ok 5 dni roboczych
 • szt.
 • Cena netto: 99,00 zł / szt. 141,45 zł 121,77 zł / szt.

Wybierz SupermarketStrazacki.pl !

Czujnik dymu FIREANGEL THERMOPTEK ST-623E 5 lat, oprawa ewakuacyjna

 

Czujniki tlenku węgla i dymu FireAngel to dziś najbardziej renomowane i certyfikowane czujniki dostępne na europejskim rynku. Opracowane i opatentowane rozwiązania przez zespół inżynierów w centrali firmy w Coventry w Anglii, pozwalają zapewnić użytkownikom czujników FireAngel najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Certyfikowany Czujnik Dymu FireAngel ST-623E posiada opatentowany sensor THERMOPTEK, który pozwala dwukrotnie szybciej zareagować na pojawiające się źródła ognia, znacząco podnosząc poziom bezpieczeństwa użytkowników.

 

 • Wbudowana oprawa świetlna ułatwia ewakuację w przypadku alarmu
 • Zaawansowana technologia THERMOPTEK, która łączy sensor optyczny z termicznym
 • Funkcja SLEEP-EASY, dzięki której można wyciszać urządzenie pod koniec użytkowania lub wyczerpywania się baterii,
 • 5 lat gwarancji
 • Zasilany poprzez wymienne dwie baterie AA
 • Certyfikat na zgodność z normą EN14604:2005

Instrukcja obsługi do pobrania na dole strony w zakładce "załączniki".

 

Uwaga!
Ten model czujnika można zamocować na płytce magnetycznej (należy dokupić wybierając ją z opcji obok ceny). Płytka magnetyczna, to właściwie komplet dwóch okrągłych (52mm), samoprzylepnych płytek z mocnymi magnesami. Jedną przyklejamy do sufitu/ściany lub innej powierzchni gładkiej (szafka, mebel), zaś drugą możemy przykleić do plecków czujnika (w przypadku czujnika tlenku węgla CO-9X10 możemy teoretycznie przykleić płytkę do uchwytu montażowego, który jest w komplecie). Oczywiście obowiązkowym jest zachowanie zasad montażu - wysokości czujnika od podłogi lub sufitu oraz źródeł gazu/tlenku węgla, okien itp. Zasady te opisuje instrukcja obsługi. Dla niektórych czujników podajemy te zasady także w opisie.

Standardowo wystarczy dobrać 1 kpl płytki montażowej, ale jeśli ktoś potrzebuje to urządzenie okresowo umieszczać w innym miejscu, może zakupić 2 kpl płytki.

 

Czujnik dymu ST-623E FireAngel wyposażony jest w przełomową technologię THERMOPTEK, która polega na połączeniu sensora optycznego z termicznym. Takie rozwiązanie pozwala zwiększyć czułość urządzenia i tym samym ponad dwukrotnie skrócić czas reakcji na pojawiające się źródła dymu. Urządzenie zasilane jest poprzez 2 baterie typu AA, które znajdują się w zestawie. Czujnik FireAngel ST-623E posiada 5-letnią gwarancję oraz 10-letni okres żywotności. Dodatkowym atutem jest diodowa oprawa ewakuacyjna, która ułatwia ewakuację w razie alarmu.

 

Czujnik można łączyć od 2 sztuk do 50 w ramach jednej sieci.
Od spodu czujnika znajduje się przycisk, który służy do parowania urządzeń.
Czujniki mogą być oddalone od siebie nawet o kilkadziesiąt metrów, wszystko jednak zależy od konkretnego budynku (ilość pięter, stropów, przegród, okablowanie itp).
Zaleca się przed montażem każdego czujnika wykonać test parowania celem ustalenia prawidłowego działania w danej konfiguracji budynku.

 

 • Zasilanie na 2 baterie typu AA
 • Sygnalizacja słabej baterii oraz końca działania
 • 10 lat żywotności
 • Funkcja automatycznego sprawdzania czujnika
 • Funkcja testowania / resetowania czujnika

FireAngel ST-623-INT to certyfikowany czujnik dymu wysokiej klasy w technologii THERMOPTEK, łączy on sensor optyczny z termicznym. Opatentowany sensor THERMOPTEK reaguje dwukrotnie szybciej na źródło ognia. Czujnik zasilany jest dwoma wymiennymi bateriami AA. Urządzenie cechuje dziesięcioletnia żywotność. ST-623-INT wyposażony jest w oprawę ewakuacyjną w postaci bardzo mocnej diody LED. Czujnik posiada sygnalizację optyczną niskiego poziomu baterii oraz zużycia, jak również funkcję automatycznego sprawdzania czujnika i jego resetu. W czujniku dostępna jest funkcja SLEEP-EASY wyciszająca urządzenie pod koniec użytkowania lub wyczerpywania się baterii. ST-623E-INT cechuje certyfikat zgodności EN14604, który potwierdza niezawodność urządzenia i jego wysoka jakość. Produkt posiada 5-letnią gwarancję producenta.

 

Dane techniczne:

Technologie THERMOPTEK
Zasilanie 2 baterie AA
Głośność alarmu 85 dB (w odległości 1 m)
Temperatura pracy +4°C do +38°C
Wilgotność pracy Od 30% do 90% RH
Temperatura magazynowania -20°C do +60°C
Wilgotność magazynowania Do 93% RH
Certyfikaty EN14604:2005
Wymiary 107 mm x 38,9 mm (średnica x głębokość)
Masa 106 g
Gwarancja 5 lat

 

 

Rozmieszczenie czujników dymu

W celu osiągnięcia najwcześniejszego ostrzeżenia przeciwpożarowego zalecamy
aby we wszystkich pomieszczeniach, w których temperatura znajduje się w zakresie między 4 °C i 38 °C zainstalować czujnik dymu.

Przedpokój | Półpiętro | Sypialnia | Salon

 

 

Instalacja czujnika dymu

1. Przygotowanie
Wyłam otwory w płytce montażowej. Do wyznaczania pozycji otworów w ścianie/suficie należy używać rowków mocujących na płycie montażowej jako prowadnicy. Przy użyciu odpowiedniej wielkości wiertła należy wywiercić otwory i włożyć do nich plastikowe kołki rozporowe (w razie konieczności)

2. Zainstaluj płytkę montażową
Zamocuj płytę montażową do sufitu lub ściany za pomocą dostarczonych wkrętów

3. Zamontuj czujnik dymu na płytce montażowej
Czujnik włączy się automatycznie, gdy tylko zostanie prawidłowo podłączony do płyty montażowej

 

 

 

Czujka, czujnik, detektor