Masz pytania? zadzwoń Zadzwoń: 22 750 62 49 lub 605 377 500 (8.00-16.00) albo napisz sklep@horpol.com         newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy.

Czujnik tlenku węgla (czadu) Honeywell XC70 z aplikacją (7 lat gw.)

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 102383
 • Kod producenta: 5027526400539

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: 3-5 dni roboczych
 • szt.
 • Cena netto: 107,00 zł / szt. 131,61 zł / szt.
 • Niedostępny

Czujnik tlenku węgla (czadu) Honeywell XC70 z aplikacją (7 lat gw.)

 

Czujnik czadu XC70-PL-APP z aplikacją Alarm Scan to detektor nowej generacji wyposażony w ogniwo elektrochemiczne Ecosure® gwarantujące 7-letni okres pracy. Zasilany z wbudowanej fabrycznie baterii niewymagającej wymiany w całym okresie użytkowania.

Czujnik Honeywell XC70 posiada przycisk testowy umożliwiający sprawdzenie prawidłowości działania urządzenia lub wyciszenie sygnalizacji alarmowej. Dzięki pamięci aktywacji alarmu użytkownik może sprawdzić, czy podczas jego nieobecności w pomieszczeniu nie doszło do emisji tlenku węgla.

 

Obudowa wykonana w klasie szczelności IP44 umożliwia montaż czujnika w pomieszczeniach, w których może być narażony na trudne warunki pracy np. w łazience. Dzięki specjalnej konstrukcji, odpornej na wstrząsy, detektor został dopuszczony do użytku nie tylko w domach i mieszkaniach, ale również w kempingach mobilnych, kamperach i na łodziach (posiada certyfikat potwierdzający spełnienie normy EN50291-2:2010).

Dedykowana aplikacja Alarm Scan umożliwia użytkownikom pobieranie danych z detektora na urządzenie mobilne, pozwalając na analizę zdarzeń na miejscu i łatwe generowanie raportów. Aplikacja jest dostępna na urządzenia z systemem iOS i Android. Współpraca z aplikacją jest dodatkową funkcją i nie jest wymagana do działania urządzenia.

 

 

Czujnik może współpracować z dedykowanym modułem połączenia bezprzewodowego czujników XW100. Opcja ta ma sens tylko wtedy, gdy w obiekcie mamy minimum 2 czujniki. Zasadę działania opisujemy w dalszej części strony.

Czujnik może być zainstalowany na ścianie, suficie lub zostać postawiony na płaskiej powierzchni. Po 7 latach od aktywacji zasilania poinformuje o konieczności wymiany urządzenia.

Honeywell XC70 posiada certyfikat potwierdzający spełnienie wymagań polskiej normy PN-EN50291-1:2010/A1:2013-05 dla domowych detektorów tlenku węgla oraz certyfikat PN-EN50291-2:2010 dopuszczający do użytku w pojazdach kempingowych i łodziach. Zgodność z ww. normami została potwierdzona przez niezależną jednostkę badawczą British Standard Institute (BSI).

 

Wszystkie alarmy są wyposażone w cztery lampki kontrolne, alarm dźwiękowy oraz przycisk TESTU/WYCISZENIA.
Zapalenie się zielonej lampki ZASILANIE informuje, że urządzenie jest uaktywnione i działa normalnie.
Zapalenie się czerwonej lampki ALARM wskazuje, że wykryto niebezpieczne stężenie CO.
Zapalenie się niebieskiej lampki PRZEWIETRZ stanowi wczesne ostrzeżenie o niebezpiecznym stężeniu CO.
Zapalenie się żółtej lampki USTERKA wskazuje, że urządzenie nie działa prawidłowo.
Przycisk TESTU/WYCISZENIA służy do testowania urządzenia oraz do wyciszania alarmu lub sygnalizacji usterki.

Normalne działanie

Zielona lampka ZASILANIE będzie błyskać raz na minutę, sygnalizując że detektor jest aktywny. Ekran modelu XC100D będzie pusty.

Alarm

Jeśli zostanie wykryte niebezpieczne stężenie CO, będzie błyskać czerwona lampka/komunikat ALARM oraz będzie generowany ciągły sygnał dźwiękowy. W modelu XC100D będzie wyświetlany bieżący poziom CO oraz symbol trupiej czaszki.
Jeśli urządzenie wejdzie w stan ALARMU, a stężenie gazu spadnie, zostanie uaktywniony tryb pamięci alarmu. Nacisnąć przycisk TESTU/WYCISZENIA, aby przywrócić tryb normalnego działania.

 

 • Technologia elektrochemiczna Ecosure®
 • Przycisk Test - do kontroli i obsługi urządzenia
 • Wbudowana bateria - nie wymaga wymiany w całym okresie eksploatacji
 • 7 letnia gwarancja
 • Dedykowana aplikacja Alarm Scan
 • Pamięć zdarzeń - sygnalizacja diodowa wykrycia niebezpiecznego stężenia CO
 • Możliwość montażu na ścianie, suficie lub postawienia na płaskiej powierzchni
 • Sygnalizacja nieprawidłowej pracy i końca okresu działania
 • Ergonomiczna i estetyczna obudowa wykonana z tworzywa GRP
 • Czujnik produkowany w Unii Europejskiej
 • Certyfikat BSI potwierdzający zgodność z polską normą PN-EN50291-1:2010/A1:2013-05
 • Certyfikat BSI potwierdzający zgodność z polską normą PN-EN50291-2:2010
 • Prosty sposób montażu i obsługi
 • Niewielkie wymiary i waga

 

Pobierz bezpłatną aplikację na Twojego smartfona:

 

  X-Series Alarm Scan dla Android

 

  X-Series Alarm Scan dla iOS

 

 

Firma Honeywell posiada w ofercie trzy wersje detektorów CO z zasilaniem bateryjnym, charakteryzujące się różnymi interfejsami użytkownika i okresami eksploatacji:

 • Model podstawowy XC70, wykorzystujący lampki kontrolne do wizualnej sygnalizacji stanu urządzenia, z 7-letnim okresem eksploatacji i gwarancją (nie dotyczy baterii).
 • Modele XC100, wyświetlający duży komunikat alarmowy w razie alarmu, z 10-letnim okresem eksploatacji i gwarancją (nie dotyczy baterii).

Dodatkowo wszystkie wersje są wyposażone w alarm dźwiękowy oraz przycisk TEST/WYCISZENIE.

 

Uwaga! Model XC100D z wyświetlaczem, LCD nie jest już dostępny.

 

Aktualnie czytasz opis modelu XC70. Jeśli potrzebujesz inne wersji czujki, kliknij w wybrany poniższy obrazek:

 

 

 

Wszystkie detektory serii X firmy Honeywell mogą zostać wzajemnie połączone bezprzewodowo za pomocą opcjonalnego modułu połączenia bezprzewodowego czujników XW100. Aby system ten działał, muszą w nim znajdować się minimum 2 czujniki + ten moduł. W takim przypadku wyzwolenie alarmu w jednym detektorze CO serii X powoduje wyzwolenie alarmu dźwiękowego we wszystkich wzajemnie połączonych urządzeniach. Jest to szczególnie korzystne w przypadku dużych lub wielopiętrowych obiektów, w których alarm może zostać uruchomiony w innej części budynku.

 

Parametry tego czujnika z instrukcji obsługi:

 

  Regularna kontrola gwarancją sprawności czujnika.

Czujniki tej marki należą do najlepszych na świecie. Jednak jest to tylko urządzenie elektroniczne, dlatego jeśli chcesz okresowo sprawdzać prawidłowość działania czujnika, lub będziesz mieć wątpliwość czy Twój czujnik prawidłowo działa w danym momencie, polecamy specjalny gaz testowy w sprayu. Można go dodać do czujnika wybierając opcję obok ceny na początku strony.

 

  Tlenek węgla to cichy zabójca!


Tlenek węgla, czad jest gazem powstającym w wyniku niepełnego spalania węgla i substancji, które w swym składzie węgiel posiadają. Jest tym groźniejszy, że nie posiada smaku, zapachu, barwy, nie szczypie w oczy i nie „dusi w gardle”. Jest nieco lżejszy od powietrza, co powoduje, że w zamkniętych pomieszczeniach gromadzi się głównie pod sufitem, przenika przez ściany i stropy. Zatrważającym jest fakt, iż aż 25% Polaków uważa, że tlenek węgla da się wyczuć, a jedynie 15% ma zamontowany czujnik tlenku węgla w domu.

MSW i Państwowa Straż Pożarna apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas używania urządzeń grzewczych, gazowych oraz świątecznych iluminacji. 

 

Zobacz poniższy film — może on uratować lub zmienić Twoje życie.

 

  Jak działa tlenek węgla?


Tlenek węgla ma zdolność do wyjątkowo łatwego łączenia się z hemoglobiną (powinowactwo 300 razy szybsze od tlenu), powstaje karboksyhemoglobina (CO–Hb), a przez to stanowi zagrożenie dla wszystkich organizmów, które wykorzystują hemoglobinę do transportu tlenu do tkanek. Powoduje niedotlenienie tkanek. Głównym narządem atakowanym w ostrych zatruciach tlenkiem węgla jest mózg, który najwięcej „cierpi” w wyniku długotrwałej ekspozycji, niedotlenienia, obrzęku, drobnych wynaczynień, kwasicy metabolicznej.
Dzieci, a w szczególności noworodki i niemowlęta, zatruwają się ciężej niż osoby dorosłe. Mają one bowiem znaczącą ilość hemoglobiny płodowej, która wiąże dwukrotnie więcej tlenku węgla niż zwykła hemoglobina. Ciężej zatruwają się również dorośli pracujący z dużym wysiłkiem, a nieświadomi narażenia. Za stężenie krytyczne uważa się zawartość karboksyhemoglobiny we krwi na poziomie 60-70 %. W grupie podwyższonego ryzyka znajdują się także kobiety ciężarne, osoby w podeszłym wieku, osoby z wadami serca oraz chorobami oskrzelowo-płucnymi, osoby z wadami serca oraz niewydolnością układu oddechowego.


  Jak szybko czad potrafi zabić?


Przy ekspozycji na wysokie stężenia tlenku węgla, już po kilku wdechach może nastąpić zgon człowieka, bez objawów ostrzegawczych, wskutek porażenia układu oddechowego oraz ostrej niewydolności układu krążenia.

 

Liczba zdarzeń z tlenkiem węgla, osób poszkodowanych i ofiar w latach 2010-2022

Liczba ofiar tlenku węgla w latach 2010-2022

Źródło statystyk: www.gov.pl/web/kgpsp

 

Czytaj też: Rodzina uratowana dzięki zadziałaniu czujki czadu

 

Posłuchajcie strażaka:potencjalne źródła tlenku węgla czadu


  Co zrobić gdy czujnik wzbudzi alarm?


Natychmiast zapewnić dopływ świeżego, czystego powietrza. Gdy sytuacja tego wymaga, nawet wybijając szyby w oknach.
Jeśli ktoś został poszkodowany, taką osobę należy natychmiast wynieść w bezpieczne miejsce, na świeże powietrze (jeśli jest to możliwe), rozluźnić poszkodowanemu ubranie, rozpiąć pasek, guziki itp.
jeżeli osoba poszkodowana nie oddycha, ma zatrzymaną akcję serca, należy niezwłocznie przystąpić do wykonania sztucznego oddychania i masażu serca (RKO)
wezwać służby ratownicze - Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarną.

Zdarzenie ze stycznia 2016 roku: "Moja mama i tata. Mamie leci coś białego z buzi, leży w wannie. Tata leży w kuchni, ranny" - mówi 10-letni chłopiec, który zadzwonił po pomoc do pogotowia ratunkowego w Kłodzku (woj. dolnośląskie). W tle słychać płacz dzieci i krzyki "mamo". To zgłoszenie, jakie dotarło po zatruciu tlenkiem węgla w jednym z mieszkań. (http://www.tvn24.pl) - co by było gdyby chłopiec nie wszczął alarmu?
Pamiętaj, czad to jedno z największych zagrożeń, które może czekać na Ciebie w domu:

 

jak zabija czad?

 

 

objawy zatrucia tlenkiem węgla czadem

 

Gdzie zamontować czujniki czadu?

Gdzie montować detektor?

Najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie detektora w każdym pomieszczeniu, w którym znajdują się urządzenia emitujące spaliny.
Zdecydowanie zaleca się montowanie alarmów również w sypialniach i we wszystkich pokojach, w których spędza się dużo czasu.
Jeśli detektor jest montowany w pomieszczeniu, w którym znajduje się urządzenie emitujące spaliny:

 • To powinien być umieszczony blisko sufitu oraz powyżej wszystkich drzwi i okien.
 • Detektor zamontowany na suficie powinien znajdować się co najmniej 30 cm od najbliższej ściany, a zamontowany na ścianie czujnik czadu powinien znajdować się co najmniej 15 cm od sufitu.
  Uwaga: upewnić się czy jest dostęp do płytki montażowej.
 • Detektor powinien znajdować się w odległości 1–3 m w poziomie od najbliższej krawędzi potencjalnego źródła tlenku węgla Jeśli detektor jest montowany w pomieszczeniu bez urządzenia emitującego spaliny, powinien znajdować się względnie blisko strefy oddychania ludzi.
 • W przypadku lokalizacji, takich jak kawalerki, kempingi mobilne lub łodzie, które tworzą jedną przestrzeń użytkową wraz z miejscem do spania, czujnik czadu powinien być umieszczony jak najdalej od urządzeń służących do gotowania i jak najbliżej miejsca do spania.

montaż czujnika czadu

Gdzie nie należy montować detektora?

 • W dowolnym miejscu na zewnątrz lub w miejscach, gdzie temperatura może spadać poniżej -10°C lub przekraczać 45°C.
 • W zamkniętej przestrzeni lub w miejscach, w których może być zasłonięty.
 • Bezpośrednio nad zlewem lub w bezpośrednim sąsiedztwie sprzętu kuchennego.
 • Obok drzwi lub okna, wentylatora wyciągowego lub otworu wentylacyjnego.
 • W miejscach, w których zabrudzenia lub kurz mogą zablokować działanie czujnika.
 • W dusznym lub wilgotnym miejscu.

 

Parametry techniczne Honeywell XC70

Model XC70
Technologia Ogniwo elektrochemiczne Ecosure®
Czasy aktywacji alarmu Progi alarmowe zgodnie z PN-EN50291:2010
50 PPM musi zaalarmować w ciągu 60-90 min.
100 PPM musi zaalarmować w ciągu 10-40 min.
300 PPM musi zaalarmować w ciągu 3 min.
Zasilanie 3V bateria litowa o długim czasie użytkowania, szczelnie zamknięta
Sposób montażu Na ścianie, suficie lub jako jednostka wolnostojąca
Przycisk Test / Reset Służy do kontroli i obsługi urządzenia. Umożliwia sprawdzenie czujnika, a w przypadku aktywacji alarmu wyciszenie jego sygnalizacji dźwiękowej.
Wymiary 100mm x 72mm x 36mm
Waga 133 g
Sygnalizacja
Dźwiękowa Tak
Optyczna Tak
Sygnalizacja alarmu Akustyczna 90 dB > 1m
Optyczna (czerwona dioda LED)
Sygnalizacja zasilania Automatyczne sprawdzanie układów elektronicznych co 60 sekund
Nieprawidłowego działania Automatyczne sprawdzanie układów elektronicznych co 60 sekund
Końca okresu eksploatacyjnego Tak
Warunki Pracy i Składowania
Temperatura pracy -10°C ~ 45°C
Temperatura składowania -10°C ~ 60°C
Wilgotność 25 do 95% RH, bez kondensacji
Jakość i Bezpieczeństwo
Certyfikaty i Dopuszczenia PN-EN50291-1:2010/A1:2013-05, certyfikat dopuszczający do użytku mieszkaniach i domach
PN-EN50291-2:2010, certyfikat dopuszczający do użytku w kempingach mobilnych, kamperach i łodziach
deklaracja CE
RoHS (unijna dyrektywa dotycząca zmniejszenia ilości substancji niebezpiecznych przenikających z odpadów elektrycznych i elektronicznych np. ołów, kadm, rtęć)
REACH (rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) dotyczące bezpiecznego stosowania chemikaliów. Celem rozporządzenia jest ochrona zdrowia i środowiska.)
Trwałość sensora 7 lat
Klasa ochrony IP44
Gwarancja 7 lat łącznie z baterią

 

 

tlenek węgla nie widać nie czuć nie słychać


Czujka, czujnik, detektor

 
 

Dlaczego warto kupować w SupermarketStrazacki.pl?

Wszystko o czujnikach tlenku węgla

Wszystko o czujnikach tlenku węgla

27-09-2022
Są rzeczy, których nie wiesz o czujnikach tlenku węgla. Ten artykuł zmieni Twoją wiedzę na całe życie. Tutaj dowiesz się: Jak zamontować, gdzie i w jakiej ilości czujniki.