Czujnik tlenku węgla i dymu FIREANGEL SCO5 7 lat

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 102167
 • Kod producenta: 0 029054 010612
 • szt.
 • Cena netto: 109,11 zł / szt. 159,78 zł 134,21 zł / szt.

Wybierz SupermarketStrazacki.pl

Czujnik tlenku węgla i dymu FIREANGEL SCO5 7 lat

 

Czujniki tlenku węgla i dymu FireAngel to dziś najbardziej renomowane i certyfikowane czujniki dostępne na europejskim rynku. Opracowane i opatentowane rozwiązania przez zespół inżynierów w centrali firmy w Coventry w Anglii, pozwalają zapewnić użytkownikom czujników FireAngel najwyższy poziom bezpieczeństwa.

 

 • Czujnik 2w1 (czadu i dymu)
 • Zasilanie przez baterie AA
 • Certyfikaty: EN50291-1:2010 oraz EN14604
 • 7 lat gwarancji

 

Czujnik tlenku węgla (czadu) i dymu FireAngel SCO5 posiada komplet certyfikatów zgodności z normą EN50291 a także EN5014604 wystawionych przez renomowane angielskie laboratorium BSI. Czujnik SCO5 Fire Angel to wysokiej klasy urządzenie łączące w sobie funkcje certyfikowanych czujników tlenku węgla oraz dymu. W razie niebezpieczeństwa sygnalizują dwa osobne alarmy optyczne i dźwiękowe, które informują o danym zagrożeniu. Urządzenie posiada 7- letni okres żywotności oraz gwarancji. Zasilany jest poprzez dwie baterie AA, które znajdują się w zestawie.

Model SC05 to najwyższej jakości czujnik tlenku węgla (czadu) i dymu angielskiej marki FIREANGEL, należącej do koncernu SPRUE - światowego lidera w produkcji detektorów tlenku węgla i dymu. Zastosowana w czujniku SC05 unikalna technologia, pozwala na jednoczesne wykrywanie zarówno tlenku węgla, jak i dymu. Czujnik SC05 to jedno z niewielu urządzeń na rynku, które chroni przed oboma zagrożeniami jednocześnie. Najwyższy poziom bezpieczeństwa zapewniają wbudowane dwa sensory - optyczny do wykrywania dymu oraz elektrochemiczny do ochrony przed czadem (tlenkiem węgla). Głośny sygnał dźwiękowy oraz alarm optyczny informują o wykrytym niebezpieczeństwie. Dzięki dwom, niezależnym diodom LED, czujnik daje łatwą możliwość zidentyfikowania problemu. Urządzenie zasilane jest poprzez dwie baterie typu AA, które montuje się w specjalnie przystosowanej do tego komorze, znajdującej się na przodzie urządzenia. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które nie wymaga zdejmowania urządzenia ze ściany bądź sufitu w momencie, gdy baterie muszą zostać wymienione.
Wysoką jakość detektora potwierdzają certyfikaty BSI na zgodności z normami - EN50291 oraz EN14604. Urządzenie jest łatwe w instalacji i użytkowaniu. Posiada przycisk TEST/SILENCE, który umożliwia sprawdzanie działania oraz pozwala na wyciszenie w przypadku wykrycia fałszywego zagrożenia. Czujnik FireAngel SC05 posiada 7 lat gwarancji.
Łatwy w montażu czujnik 2wl tlenku węgla i dymu. Zaawansowany sensor optyczny do wykrywania dymu.

 

 • Zaawansowany sensor elektrochemiczny do wykrywania tlenku węgla.
 • Osobne alarmy optyczno-dźwiękowe ostrzegające przed danym rodzajem zagrożenia. Głośny sygnał dźwiękowy o natężeniu 85 dB.
 • Funkcja TOAST-PROOF pozwalająca na uniknięcie fałszywych alarmów wywołanych np. podczas gotowania.
 • Funkcja resetowania/testowania czujnika.
 • Zasilanie na dwie baterie typu AA.
 • Szufladka na baterie, umożliwiająca ich łatwą i szybką wymianę.
 • Automatyczna funkcja sprawdzania stanu baterii.
 • Certyfikaty na zgodności z normami EN 50291-1:2010 oraz EN14604.
 • 7 lat gwarancji.

 

 

Dane techniczne:

Wykrywa: Tlenek węgla i dym
Głośność alarmu: 85 dB
Zakres temperatury pracy: od 4°C do 38°C
Zakres wilgotności pracy: od 30% do 90% wilgotności względnej
Wielkość opakowania (WxSZxG): 135mm x 140mm x 55mm
Masa opakowania: 320 g
Sensor: Optyczny i elektrochemiczny
Zasilanie: 2 baterie typu AA\
Szerokość / Wysokość / Głębokość: 120 mm / 120 mm / 50 mm\
Masa urządzenia: 225 g
Zgodność z normą: EN 50291-1:2010 oraz EN 14604\
Gwarancja: 7 lat

 

Tlenek węgla to cichy zabójca!

Tlenek węgla, czad jest gazem powstającym w wyniku niepełnego spalania węgla i substancji, które w swym składzie węgiel posiadają. Jest tym groźniejszy, że nie posiada smaku, zapachu, barwy, nie szczypie w oczy i nie „dusi w gardle”. Jest nieco lżejszy od powietrza, co powoduje, że w zamkniętych pomieszczeniach gromadzi się głównie pod sufitem, przenika przez ściany i stropy. Zatrważającym jest fakt, iż aż 25% Polaków uważa, że tlenek węgla da się wyczuć,a jedynie 15% ma zamontowany czujnik tlenku węgla w domu.
MSW i Państwowa Straż Pożarna apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas używania urządzeń grzewczych, gazowych oraz świątecznych iluminacji. W akcję "Nie dla czadu" włączył się mistrz olimpijski z Soczi – Zbigniew Bródka. Zobacz poniższy film - te kilkanaście sekund może zmienić Twoje życie.

Jak działa tlenek węgla?

Tlenek węgla ma zdolność do wyjątkowo łatwego łączenia się z hemoglobiną (powinowactwo 300 razy szybsze od tlenu), powstaje karboksyhemoglobina (CO–Hb), a przez to stanowi zagrożenie dla wszystkich organizmów, które wykorzystują hemoglobinę do transportu tlenu do tkanek. Powoduje niedotlenienie tkanek. Głównym narządem atakowanym w ostrych zatruciach tlenkiem węgla jest mózg, który najwięcej „cierpi” w wyniku długotrwałej ekspozycji, niedotlenienia, obrzęku, drobnych wynaczynień, kwasicy metabolicznej.
Dzieci, a w szczególności noworodki i niemowlęta, zatruwają się ciężej niż osoby dorosłe. Mają one bowiem znaczącą ilość hemoglobiny płodowej, która wiąże dwukrotnie więcej tlenku węgla niż zwykła hemoglobina. Ciężej zatruwają się również dorośli pracujący z dużym wysiłkiem, a nieświadomi narażenia. Za stężenie krytyczne uważa się zawartość karboksyhemoglobiny we krwi na poziomie 60-70 %. W grupie podwyższonego ryzyka znajdują się także kobiety ciężarne, osoby w podeszłym wieku, osoby z wadami serca oraz chorobami oskrzelowo-płucnymi, osoby z wadami serca oraz niewydolnością układu oddechowego.

Jak szybko czad potrafi zabić?

Przy ekspozycji na wysokie stężenia tlenku węgla, już po kilku wdechach może nastąpić zgon człowieka, bez objawów ostrzegawczych, wskutek porażenia układu oddechowego oraz ostrej niewydolności układu krążenia.

Czytaj też: Czujnik czadu uratował rodzinę w Brzesku

 

 

Co zrobić gdy czujnik wzbudzi alarm?

natychmiast zapewnić dopływ świeżego, czystego powietrza. Gdy sytuacja tego wymaga, nawet wybijając szyby w oknach
Jeśli ktoś został poszkodowany, taką osobę należy natychmiast wynieść w bezpieczne miejsce, na świeże powietrze (jeśli jest to możliwe), rozluźnić poszkodowanemu ubranie, rozpiąć pasek, guziki itp.
jeżeli osoba poszkodowana nie oddycha, ma zatrzymaną akcję serca, należy niezwłocznie przystąpić do wykonania sztucznego oddychania i masażu serca (RKO)
wezwać służby ratownicze - Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarną

Zdarzenie ze stycznia 2016 roku: "Moja mama i tata. Mamie leci coś białego z buzi, leży w wannie. Tata leży w kuchni, ranny" - mówi 10-letni chłopiec, który zadzwonił po pomoc do pogotowia ratunkowego w Kłodzku (woj. dolnośląskie). W tle słychać płacz dzieci i krzyki "mamo". To zgłoszenie, jakie dotarło po zatruciu tlenkiem węgla w jednym z mieszkań. (http://www.tvn24.pl) - co by było gdyby chłopiec nie wszczął alarmu?
Pamiętaj, czad to jedno z największych zagrożeń, które może czekać na Ciebie w domu:

 

 

Rozmieszczenie czujników czadu

Czujnik tlenku węgla (czadu) należy zainstalować w każdym pomieszczeniu, w którym znajduje się urządzenie do spalania paliwa (kotłownia, łazienka, salon itp). Montaż dodatkowych czujników zaleca się w pomieszczeniach, w których użytkownicy spędzają dużo czasu (np. sypialnia lub salon)

Kotłownia | Sypialnia | Kuchnia | Salon

 

 

Instalacja czujnika CO

Aby zamontować na ścianie przy suficie:

Upewnij się, że używasz dołączonych do czujnika kołków montażowych, ponieważ zostały dobrane specjalnie na potrzeby tego urządzenia. Użyj szablonu znajdującego się w pudełku, aby uzyskać wskazówki dotyczące lokalizacji otworów montażowych. Wywierć otwory w ścianie. Włóż plastikowe kołki rozporowe (w razie potrzeby). Wkręć wkręty, tak aby wystawały ze ściany na 3 mm. Zawieś czujnik na specjalnych otworach montażowych.

 

Czujka, czujnik, detektor