Masz pytania?  zadzwoń Zadzwoń: 22 750-62-49 lub 605 377 500 (godz 8.00-16.00)           newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy na zakupy.

Drabinka gimnastyczna BenchK 513 wielofunkcyjna

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 102333

  • Historia ceny
  • Czas realizacji: 2-3 dni robocze
  • szt.
  • Cena netto: 3 516,26 zł / szt. 4 325,00 zł / szt.

Drabinka gimnastyczna BenchK 513 wielofunkcyjna

 

Drabinka gimnastyczna BenchK 513 funkcjeDrabinka gimnastyczna BenchK 513 (dawniej Energy) to więcej niż zwykła drabinka. To zestaw do prowadzenia wielu ćwiczeń ogólnorozwojowych i kondycyjnych. Pozwala utrzymać formę i sprawność fizyczną oraz siłę na wysokim poziomie.

Miejsc zastosowań dla drabinki BenchK 513 jest bardzo wiele: od domu, poprzez kluby fitness, siłownie aż po remizy strażackie czy jednostki wojskowe, choć dla służb mundurowych polecamy model BenchK 713B.

 

Zestaw drabinki 513 zawiera elementy:

  • Drabinkę z drążkiem do podciągania
  • Poręcze do ćwiczeń (dip bar) z podłokietnikami i uchwytami na sztangę
  • Ławeczkę do ćwiczeń

 

Najwyższy model drabinki serii 500

Drabinka gimnastyczna 513 idealnie sprawdza się w przypadku wszelkich ćwiczeń, niezależnie od tego, czy mają one na celu zwiększenie wydolności i wytrzymałości organizmu, czy też poprawienie sylwetki. Ćwiczenia z wykorzystaniem drabinki 513 wpływają na polepszenie koordynacji ruchowej oraz rozwoju mięśni.
Wielofunkcyjną drabinkę gimnastyczną 513 można wykorzystać do codziennej pracy nad swoją sprawnością fizyczną.

Boczne metalowe profile pomalowano proszkowo na czarny mat – są jednolite, co znacznie zwiększa trwałość drabinki. Drabinka ma 8 owalnych bukowych, ręcznie olejowanych szczebelków. Ławka, rolki pod kolana oraz podłokietniki są jednolitym elementem z integralnego poliuretanu. Są one solidne oraz łatwe w pielęgnacji.

  • Jednolite, nie spawane, niełączone profile główne
  • Posiada Polski certyfikat bezpieczeństwa
  • Dopuszczona do użytku w instytucjach państwowych

Drabinka 513 jest produkowana zgodnie z europejskimi normami bezpieczeństwa PN-EN 12346:2001, PN-EN 913:2008.

 

Zalety drabinki gimnastycznej BenchK 513:


• Prostokątny boczny profil jest jednolitym elementem, bez spawów czy śrub, co zwiększa bezpieczeństwo i żywotność drabinki.
• Szczebelki są wykonane z mocnego drewna bukowego.
• Drabinka gimnastyczna 513 zawiera w zestawie: ławeczkę do ćwiczeń, poręcze do ćwiczeń (dip bar), które mogą służyć jako uchwyt pod sztangę, drążek do podciągania.
• Możliwość mocowania: do ściany lub rozporowo (sufit–podłoga).
• Kompaktowa stacja sportowa dla wielu miejsc.

 

Parametry drabinki gimnastycznej 513:

Maksymalna waga użytkownika: 150 kg
Szerokość: 67 cm
Wysokość: 2,30 m – 2,40 m
Wysokość pomieszczenia przy montowaniu rozporowym: od 2,40 m do 2,72 m
Wysokość pomieszczenia przy montowaniu do ściany: od 2,40 m
Sposób mocowania: do ściany albo rozporowo (podłoga-sufit)
Waga: 51 kg
Kolor: czarny mat z drewnianymi szczebelkami
Materiał: metal, szczeble bukowe
Gwarancja na elementy metalowe: 10 lat
Gwarancja na pozostałe elementy: 2 lata

 

Nowa jakość

Jakość drabinek nowej generacji wraz z opakowaniem i techniką wykonania jest nieporównywalnie wyższa niż drabinek starej generacji.

 

Stara generacja

Nowa generacja

Materiał

drewno lipowe

drewno bukowe

Wymiar

40 x 40 mm

40 x 50 mm

Grubość metalu

1,5 mm

2 mm

Szczeble

okrągłe, metalowe z plastikową powłoką

owalne, bukowe ręcznie olejowane

Ławeczka

tapicerka z eko skóry

jednolita i wykonana na specjalnie zaprojektowanych formach, w całości z PU

 

Drabinka to dobry PR dla gminy? Czemu nie!

Drabinka jest idealnym wręcz i niedrogim prezentem, który może fundować Gmina np. jako nagroda w zawodach strażackich czy jako wyposażenie szkół i świetlic. Promowanie zdrowego trybu życia, zdrowia i kondycji fizycznej jest podobnie jak ratowanie życia defibrylatorami AED dostępnymi na budynkach urzędów czy remiz strażackich w ramach programu PAD (Publicznego Dostępu do Defibrylatora) bardzo pozytywnie wpływającym na wizerunek gminy czynnikiem. I ten wizerunek jest rzeczywiście pożyteczny społecznie, gdyż zamontowana np. w remizie strażackiej umożliwia każdemu strażakowi pełniącemu dyżur, 24 godziny na dobę prowadzić ćwiczenia. To z kolei wpływa na sprawność strażaków i efekty ich działań ratowniczych, a także na zawodach sportowo-pożarniczych.

Tak więc:

gmina staje się bardziej nowoczesną i zyskuje pozytywny PR
powstaje zdrowa rywalizacja sportowa w jednostce straży czy szkole
mieszkańcy gminy są zdrowsi i sprawniejsi

 

Drabinka BenchK 513 nie wymaga wiele miejsca. Zamontujesz ją dosłownie na kawałku wolnego miejsca.

 

Montaż drabinki gimnastycznej BenchK

Do montażu wystarczy mniej niż 1 m2 powierzchni, w związku z tym drabinka z pewnością zmieści się w każdym pokoju. Model wykonany jest w całości z metalu.

Drabinkę 513 można zamontować na dwa sposoby: do ściany lub rozporowo pomiędzy sufitem a podłogą. Bez względu na to, na który wariant się zdecydujemy, montaż drabinki zajmie nam niewiele czasu.

 

Montaż do ściany

Zalecamy montaż do ścian zewnętrznych. Do ścian wewnętrznych można montować gdy:
• jest wykonana z pustaka
• jest wykonana z betonu
• jest wykonana z cegły i grubość ściany wynosi min. 15 cm (jeśli grubość ściany jest mniejsza zalecamy odpowiednie wzmocnienie jej przez specjalistę)
• jest wykonana z drewna i grubość ściany wynosi min. 15 cm (jeśli grubość ściany jest mniejsza zalecamy odpowiednie wzmocnienie jej przez specjalistę)

Drabinkę należy zamontować do ściany za pomocą sześciu mocnych uchwytów. Zalecane są kołki rozporowe z wkrętem z łbem sześciokątnym fi 12 / 60 mm, jak na przykładowym zdjęciu.

Montaż do ściany nie jest możliwy do ścianki działowej cieńszej niż 15 cm oraz do ściany g-k. Montaż rozporowy nie jest możliwy w przypadku podwieszanego sufitu. Decyzja o sposobie montażu, odpowiedzialność oraz stwierdzenie, który z nich nadaje się do zamontowania drabinki leży po stronie klienta.

 

Bliźniaczą, bogatszą w możliwości wersją drabinki BenchK 513 jest drabinka BenchK 713B. Zapoznaj się z różnicami:

Na pierwszy rzut oka dość ciężko znaleźć jakąkolwiek różnicę, jednak ich jest wiele. Obie drabinki odnoszą się do kategorii sprzętu sportowego dla dorosłych oraz dla sportowców profesjonalnych.


Jeżeli chodzi o drabinkę 513, najlepiej pasuje ona do domowego użytku, ta drabinka jest najlepsza do codziennych zajęć sportowych dla mężczyzn i kobiet, lubiących zdrowy tryb życia i chcących mieć małą salę sportową u siebie w domu. Dzięki temu, że drabinka 513 posiada (2 metalowe profile każdy 50×40 mm), maksymalna waga osoby ćwiczącej to 150 kg. Ta drabinka posiada 8 bukowych poprzeczek oraz drążek do podciągania, który mocuje się na stałe. W zestaw do drabinki wchodzi również ławeczka i poręcze do ćwiczeń, które posiadają dodatkowe haki na sztangę. Daje to możliwość wykonywania dodatkowych ćwiczeń z jej wykorzystaniem. Maksymalna dopuszczalna waga sztangi to 200 kg. Drabinkę można mocować do ściany lub rozporowo, co pozwala uniknąć wiercenia w ścianie. Przy rozporowym mocowaniu jest możliwość dopasowania wysokości drabinki do wysokości pokoju. Na takie dopasowanie pozwalają 2 górne i 2 dolne wysuwane trzpienie z nakrętką, które są umieszczone wewnątrz profili.


Drabinka 713B, ma metalowe prostokątne profile (2 prostokątne profile 50×40 mm), jest przeznaczona między innymi dla profesjonalnych sportowców jak i indywidualnych użytkowników. Maksymalna waga osoby ćwiczącej to 150 kg. Drabinka BenchK 713B wytrzymuje większą wagę i jest mocowana tylko do ściany. 713B  posiada 9 bukowych poprzeczek. Drążek do podciągania nie jest mocowany na stałe, dlatego można go zamocować na jakiejkolwiek wysokości szczebelków. Jedną z zalet drążka są dodatkowe rączki, który dają umożliwiają inne chwyty, np. podciągnięcia chwytem wąskim, chwytem szerokim, chwytem na całą szerokość drążka oraz chwytem neutralnym. Kolejną zaletą drabinki 713B jest ławeczka, która zawiera dodatkowe rolki do nóg oraz siedzisko dla wykonywania ćwiczeń ze sztangą. Maksymalna dopuszczalna waga sztangi to 90kg. Wykonywanie ćwiczeń na ławeczce jest możliwe także pod jej nachyleniem. Metalowa drabinka gimnastyczna 713B pasuje do domowego użytku jak i do sal gimnastycznych, siłowni czy instytucji publicznych.

 

Ważne różnice pomiędzy drabinką BenchK 513 oraz BenchK 713B:

 

BenchK 513

BenchK 713B

Wysokość

230 cm

240 cm

Szerokość

67 cm

67 cm

Sposób montażu

do ściany lub rozporowo

do ściany

Szczeble

8 owalnych, bukowych ręcznie olejowanych

9 owalnych, bukowych ręcznie olejowanych

Ukompletowanie

drabina, drążek do podciągania, poręcze do ćwiczeń oraz ławka

drabina, drążek do podciągania, poręcze do ćwiczeń oraz ławka

Drążek do podciągania

zamontowany na stałe

zdejmowalny, z uchwytem pod sztangę (sztanga do 90 kg)

Ławka

bez dodatkowego siedziska

z dodatkowym siedziskiem i dodatkowymi rolkami na nogi

Poręcze

bez podparcia pod plecy, z uchwytem pod sztangę

z podparciem pod plecy

Maksymalna waga użytkownika

150 kg

150 kg

 

 

Poniższa ilustracja na postawie bliźniaczych starszych modeli:

Funkcje drabinek BenchK

 

Producent udziela 10-letniej gwarancji na wszystkie metalowe elementy.

Dostawa gratis na terenie całej Polski.

Towar dostępny od ręki.

Widoczna na zdjęciach sztanga nie stanowi wyposażenia drabinki. Niektóre zdjęcia prezentują model  poprzedniej generacji, jednak wizualizacja i zastosowanie co do zasady są identyczne z obecnym modelem.

 

Dlaczego warto kupować w SupermarketStrazacki.pl?