Masz pytania?  zadzwoń Zadzwoń: 22 750-62-49 lub 605 377 500 (godz 8.00-16.00)           newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy na zakupy.

Drabinka gimnastyczna BenchK 711B

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 102449

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: 2-3 dni robocze
 • szt.
 • Cena netto: 1 922,76 zł / szt. 2 365,00 zł / szt.

Drabinka gimnastyczna BenchK Winner 711B

 

Drabinka do ćwiczeń gimnastycznych BenchK 711B (dawniej Winner Black) to drabinka do prowadzenia wielu ćwiczeń ogólnorozwojowych i kondycyjnych. Zapewnia utrzymanie formy i sprawności fizycznej oraz siłę na najwyższym poziomie.

Miejsc zastosowań dla drabinki 711B jest bardzo wiele, od domu, poprzez kluby fitness, siłownie aż po remizy strażackie czy jednostki wojskowe, choć dla służb mundurowych polecamy najwyższy model BenchK 713B.

 

Największą zaletą drabinki 711B jest jej wytrzymałość. Maksymalna waga osoby, która może ćwiczyć z wykorzystaniem drabinki to aż 150 kg. Między innymi dzięki mocnej metalowej konstrukcji z pionowymi profilami bocznymi, które są jednolite, drabinka gimnastyczna 711B jest produkowana zgodnie z europejskimi normami bezpieczeństwa PN-EN 12346:2001, PN-EN 913:2008.

Najwyższy model tej drabinki poprzedniej generacji używają znani trenerzy personalni.
Używana jest także w wielu jednostkach Wojska Polskiego.

 

Zalety drabinki BenchK 711B

 • Drabinka gimnastyczna posiada zdejmowany drążek do podciągania posiadający 4 haki z filcowym podkładem.
 • Regulacja wysokości drążka albo zmiana pozycji jest prosta. Może ją wykonać jedna dorosła osoba. Po obróceniu drążka do podciągania służy on jako uchwyt pod sztangę. Maksymalna waga sztangi z obciążeniem wynosi 200 kg.
 • Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii przy produkcji oferujemy ci idealny mebel sportowy. Zadbaliśmy o każdy najmniejszy szczegół — spoina, rączka albo śruba. Wielofunkcyjna drabinka gimnastyczna BenchK 711B idealnie wpisuje się w nowoczesny pokój, biuro albo strefę relaksu.
 • Możliwość rozbudowania drabinki w dodatkowy osprzęt pozwoli otrzymać kompaktową siłownię na 1 m2 powierzchni użytkowej.

 

Maksymalne możliwości drabinki przy prostej konstrukcji

Zestaw składa się z drabinki z 8 szczebelkami oraz zdejmowanego drążka do podciągania z dodatkowymi uchwytami na sztangę. Aby zmienić drążek do podciągania w uchwyt pod sztangę, wystarczy zmienić pozycję jego mocowania. Drabinka z powodzeniem może być wykorzystywana jako mini siłownia w wersji podstawowej w domu czy miejscu pracy, zajmując przy tym tylko 1 m2 powierzchni.

 

 • Jednolite, nie spawane, niełączone profile główne
 • Posiada Polski certyfikat bezpieczeństwa
 • Dopuszczona do użytku w instytucjach państwowych

 

Dlaczego w straży powinna być drabinka?

Wiadomym jest, że strażacy powinni wyróżniać się dobrą formą fizyczną oraz aktywnością. Do tego celu została stworzona specjalna drabinka gimnastyczna 711B zapewniająca możliwość wykonywania podstawowych ćwiczeń sprawnościowych, siłowych i gimnastycznych (więcej opcji posiadają wersje 712B i 713B). To doskonałe narzędzie do utrzymania w formie sprawności fizycznej tak bardzo potrzebnej strażakom podczas wykonywania trudnych operacji ratowniczo-gaśniczych.
Zamontowana w remizie strażackiej umożliwia każdemu strażakowi pełniącemu dyżur, 24 godziny na dobę prowadzić ćwiczenia.
Z tą drabinką nie ma się co martwić o formę fizyczną czy wyniki testów sprawnościowych. Budując aktywność fizyczną wpływa także na wyniki osiągane podczas zawodów sportowo-pożarniczych.

 

Parametry drabinki BenchK 711B:

Maksymalna waga użytkownika: 150 kg
Szerokość: 67 cm
Wysokość: 2,40 m
Minimalna wysokość pomieszczenia do instalacji: 2,50 m
Sposób mocowania: do ściany
Waga: 29 kg
Kolor: czarny mat
Materiał: metal, drewno bukowe
Gwarancja na metalowe elementy: 10 lat
Gwarancja na inne materiały: 2 lata

 

Nowa jakość

Jakość drabinek nowej generacji wraz z opakowaniem i techniką wykonania jest nieporównywalnie wyższa niż drabinek starej generacji.

 

Stara generacja

Nowa generacja

Materiał

drewno lipowe

drewno bukowe

Wymiar

50 x 50 mm

40 x 50 mm

Grubość metalu

1,5 mm

2 mm

Szczeble

okrągłe, metalowe z plastikową powłoką

owalne, bukowe ręcznie olejowane

Ławeczka

tapicerka z eko skóry

jednolita i wykonana na specjalnie zaprojektowanych formach, w całości z PU

 

Brak czasu na ćwiczenia?

Niemal w każdej jednostce znajduje się dobrze wyposażona siłownia, z której strażacy mogą korzystać w wolnym czasie. Co jednak zrobić w wypadku kiedy nie mają czasu, aby udać się na siłownię? Wszak zmiana stroju na treningowy oraz prysznic po wysiłku wymagają poświęcenia sporej ilości czasu. Wtedy alternatywą jest BenchK 711B - wystarczy 5-10 minut ćwiczeń (bez konieczności zmiany stroju), aby:

 • ukoić i rozluźnić mięśnie po lub w trakcie dyżuru w dyspozytorni – ruch jest jak najbardziej wskazany
 • zapewnić sobie zastrzyk dodatkowej energii, gdy dopada zmęczenie podczas 24h służby – wysiłek fizyczny pobudza wydzielanie endorfin, a tym samym zachęca do działania
 • odprężyć się w gronie kolegów w świetlicy w trakcie oglądania telewizji czy zorganizować konkurs w podciąganiu.

 

Zdrowa rywalizacja sportowa?

Drabinka to sprzęt, który można zamontować w kąciku sportowym, aby strażacy mogli wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia fizyczne za pomocą profesjonalnego sprzętu sportowego, bez potrzeby zmiany stroju. Zdajemy sobie sprawę, że bardzo mała liczba strażaków korzysta z siłowni (z rozmów ze strażakami z różnych regionów Polski; ok. 30% strażaków z danej jednostki) dlatego wychodzimy z propozycją stworzenia kącika sportowego w świetlicy. Wiemy, że służy ona nie tylko jako miejsce zebrań, ale również relaksu. W wielu świetlicach jest miejsce dla telewizora, stołu do bilardu czy ping-ponga. Mając na uwadze, że strażak powinien cieszyć się dobrą formą fizyczną, a raz w roku przechodzi testy sprawnościowe, proponujemy umieszczenie drabinki BenchK 711B właśnie w świetlicy. Kiedy strażacy grają w bilard, inni czekają na swoją kolej, w międzyczasie mogliby zrobić kilka podciągań na drążku. W ramach pozytywnej rywalizacji mogliby umieszczać swoje wyniki na tablicy w świetlicy. Każdy ze strażaków chciałby mieć lepszy wynik od kolegi. Dzięki takiemu pozytywnemu współzawodnictwu strażacy podnieśliby swoją sprawność.

Tak więc:

lepsza sprawność i forma fizyczna
zdrowa rywalizacja sportowa w jednostce
lepsze wyniki zawodów sportowo-pożarniczych

 

Drabinka nie wymaga wiele miejsca. Zamontujesz ją dosłownie na kawałku wolnego miejsca.

 

Wiodące cechy drabinek serii 7:

 • Prostokątne, boczne metalowe profile są jednolitym elementem bez spawów czy śrub, co zwiększa bezpieczeństwo i żywotność drabinki.
 • Szczebelki są wykonane z wytrzymałego drewna bukowego
 • W stanie gotowym do wykonywania ćwiczeń drabinka 711B zajmuje około 1 m2 powierzchni; w stanie złożonym drabinka odstępuje na około 15 cm od ściany, a drążek zawieszony na górnych szczeblach nie zajmuje dużo miejsca i nie przeszkadza domownikom.
 • Kompaktowa stacja sportowa także we własnym domu czy miejscu pracy.
 • Malowana proszkowo.

 

 

Montaż drabinki gimnastycznej:

Zalecamy montaż do ścian zewnętrznych. Do ścian wewnętrznych można montować gdy:
• jest wykonana z pustaka
• jest wykonana z betonu
• jest wykonana z cegły i grubość ściany wynosi min. 15 cm (jeśli grubość ściany jest mniejsza zalecamy odpowiednie wzmocnienie jej przez specjalistę)
• jest wykonana z drewna i grubość ściany wynosi min. 15 cm (jeśli grubość ściany jest mniejsza zalecamy odpowiednie wzmocnienie jej przez specjalistę)

Drabinkę należy zamontować do ściany za pomocą sześciu mocnych uchwytów. Zalecane są kołki rozporowe z wkrętem z łbem sześciokątnym fi 12 / 60 mm, jak na przykładowym zdjęciu.

Zawiera zestaw do montażu (oprócz kołków i wkrętów, gdyż ich rodzaj należy dobrać w zależności od rodzaju ściany, do której będzie mocowana).

Montaż do ściany nie jest możliwy do ścianki działowej cieńszej niż 10 cm oraz do ściany g-k. Decyzja o sposobie montażu, odpowiedzialność oraz stwierdzenie, który z nich nadaje się do zamontowania drabinki leży po stronie klienta.

 

Producent udziela 10-letniej gwarancji na wszystkie metalowe elementy.

Dostawa gratis na terenie całej Polski.

Towar dostępny od ręki.

 

 

 

Dlaczego warto kupować w SupermarketStrazacki.pl?