Masz pytania?  zadzwoń Zadzwoń: 22 750-62-49 lub 605 377 500 (godz 8.00-16.00)           newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy na zakupy.

Hełm strażacki SICOR VFR - EVO

 • Dodaj recenzję:
  (Zobacz recenzje)
 • Kod: 102537

 • Historia ceny
 • szt.
 • Cena netto: 799,00 zł / szt. 982,77 zł / szt.

Hełm strażacki SICOR VFR - EVO

 

Cechujący się nowoczesnym designem, a przy tym wyjątkową ergonomią i komfortem użytkowania hełm strażacki VFR - EVO, dedykowany jest do prowadzenia akcji gaśniczych oraz działań ratowniczych stanowiąc ochronę głowy i twarzy przed wszystkimi potencjalnymi zagrożeniami - termicznymi, mechanicznymi, elektrycznymi, atmosferycznymi oraz chemicznymi. Produkt posiada Świadectwo Dopuszczenia CNBOP.

 

Unikalna trójpozycyjna regulacja zaczepów do masek gwarantuje, że każda maska będzie przylegać szczelnie do każdego kształtu twarzy.

Dwa uchwyty na latarkę, z której strony wolisz. Albo dwie na raz!

 

BEZPIECZEŃSTWO JUŻ NA ETAPIE KONSTRUKCJI

Nowy hełm VFR EVO należy do najlżejszych i najbezpieczniejszych w kategorii typu B (ochrona integralna). Jego innowacyjna skorupa wykonana z materiału termoplastycznego i kompozytowego, w połączeniu z rewolucyjną wewnętrzną wyściółką z formowanego PUR i Kevlaru ze strukturą warstwową o strukturze plastra miodu, zapewnia niezawodną ochronę przed zagrożeniami termicznymi i mechanicznymi. Tworzywo sztuczne wzmocnione włóknami szklanymi i aramidem jest odporne na ekstremalne temperatury i blokuje efekt płomieni i promieniowania cieplnego podczas zjawiska przeskoku.

 

Parametry wizjera w hełmie SICOR VFR - EVO:

Hełm strażacki SICOR VFR - EVO parametry wizjera

OCHRONA 360°

Ergonomiczna konstrukcja i wiele punktów regulacji zapewnia optymalną równowagę dzięki równomiernemu rozłożeniu ciężaru na głowie bez obciążania mięśni szyi i ramion.

Wewnątrz siatkowy system zawieszenia równomiernie rozprowadza ciężar na głowie, eliminując punkty nacisku, które mogą powodować dyskomfort użytkownika po dłuższym użytkowaniu, zapewniając jednocześnie dobrą wentylację i optymalny mikroklimat.

 

W skład hełmu wchodzą:

 • naklejki odblaskowe
 • skórzany pasek podbródkowy
 • regulowane adaptery maski oddechowej
 • zewnętrzne manipulatory gogli
 • wizjer przeźroczysty
 • nakarcznik metalizowany

 

Spełniane normy:

Środek ochrony indywidualnej kategorii III, spełnia wymagania określone w normach zharmonizowanych:
PN-EN 443:2008 Hełmy stosowane podczas walki z ogniem w budynkach i innych obiektach
PN-EN 16471:2015-02 Hełmy strażackie - Hełmy do gaszenia pożarów na terenach niezurbanizowanych
PN-EN 16473:2015-02 Hełmy strażackie - Hełmy dla ratownictwa technicznego

Hełm posiada Świadectwo Dopuszczenia CNBOP

Hełm strażacki SICOR VFR - EVO kolory

Kolory standardowe:

Biały (RAL 9016), czerwony (RAL 3020), fotoluminescencyjny (świeci w ciemności)

Kolory na zamówienie:

Metalizowany, czarny (RAL 9005), żółty (wysokowidzialny RAL 1026), pomarańczowy (wysokowidzialny RAL 2005), niklowany.

Czas realizacji hełmów w kolorach niestandardowych 6-8 tygodni.

 

Właściwości:

Typ B hełm pełnoskorupowy strefa ochronna 1a - 1b (zabezpieczony obszar ucha)
3b wizjer ochrania dodatkowo strefę 3b (w położeniu użytkowym co najmniej do linii dolnej krawędzi ust)
*** minimalna temperatura użytkowania: - 30°C
C odporność na płynne substancje chemiczne

 

Właściwości dielektryczne:

E2 izolacja hełmu przed wilgocią (pkt. 4.12.2.)
E3 izolacja powierzchni, powłoka skorupy nieprzewodząca ładunków elektrycznych (pkt. 4.12.3.)

 

 

Hełm strażacki SICOR VFR - EVO elementy[1] SKORUPA ZEWNĘTRZNA
Wykonana z tworzywa termoplastycznego formowanego wtryskowo, wzmocnionego włóknem szklanym, odpornego na wysokie temperatury i obciążenia mechaniczne.
Zapewnia wielokierunkową ochronę głowy zabezpieczając potylicę, kark, okolicę czołową oraz całe strefy skroniową i uszną.
Na żebrowanie skorupy składają się dwa przecinające się w tylnej środkowej części hełmu grzebienie - pionowy rozszerzający się w kierunku wizjera oraz poprzeczny, przechodzący w panele funkcjonalne boczne po przeciwległych stronach hełmu. Charakterystyczne profilowanie krawędzi tylnej umożliwia odprowadzenie wody w sposób zapewniający komfort użytkowania.

 

[2] SKORUPA WEWNĘTRZNA
Odpowiedzialna za amortyzowanie wstrząsów i perforacji, wytwarzana z pianki poliuretanowej uformowanej w strukturę plastra miodu i wzmocnionej kevlarem (konstrukcja warstwowa).

 

[3] OSŁONY TWARZY I OCZU
Standardowo przezroczyste okulary oraz wizjer (opcjonalnie wykończony metaliczną powłoką) zaprojektowane w najwyższej klasie optycznej (1) chroniące przed wysoką temperaturą, elektrycznością oraz cząsteczkami stałymi i ciekłymi chemikaliami. Produkowane z materiału termoplastycznego zabezpieczanego przed zarysowaniem i zaparowaniem.

 

[4] DŹWIGNIE OKULARÓW
Umieszczone na bocznych panelach funkcjonalnych zewnętrzne dźwignie, zaprojektowane zostały w sposób umożliwiający operatorowi łatwe manipulowanie okularami przy uniknięciu kontaktu z twarzą i/lub wizjerem, także w rękawicach specjalnych.

 

[5] SYSTEM REGULACJI ROZMIARU
Czteropunktowy system regulacji rozmiaru, dzięki łatwo dostępnemu pokrętłu z dwukierunkowym mechanizmem zapadkowym, pozwala w sposób łatwy i bezpieczny na dopasowanie hełmu do dowolnej budowy głowy.

 

[6] WIĘŹBA
Ergonomiczna konstrukcja (w tym 4-punktowy system regulacji) pozwala na równomierne rozłożenie ciężaru na głowie, a dzięki temu wyeliminowanie punktów nacisku, które mogłyby w efekcie dłuższego użytkowania wywoływać dyskomfort (na skutek obciążenia mięśni szyi i ramion).
Wykorzystanie siatki aramidowej zapewnia doskonałą wentylację i optymalny wewnętrzny mikroklimat, a skórzane wyściełania opasek i pasków stabilizujących gwarantują najwyższy komfort noszenia.

 

[7] PASEK PODBRÓDKOWY
4-punktowy regulowany pasek podbródkowy w wykończeniu skórzanym z klamrą szybkiego zwalniania.

 

[8] LATARKI
Rozmieszczone symetrycznie i nachylone w celu optymalnego oświetlania obszaru roboczego pod kątem 37°, adaptery przeznaczone są do mocowania uchwytów latarek. Do współpracy z uchwytami odpowiednie są wszystkie latarki nahełmowe najpopularniejszych producentów. Rekomendowane modele: Peli 2410, UK 3AA, Nightstick XPP - 5418GX. Za pomocą fabrycznego uchwytu dostępnego w opcjach można zainstalować latarki M-Fire oraz Iskra. Do latarek Peli pasują także adaptery MSA Gallet, oraz zintegrowane z uchwytem latarki Peli seria dla MSA oraz Adalit.

 

[9] MASKI ODDECHOWE
Umiejscowione na bocznych panelach funkcjonalnych adaptery umożliwiają podłączenie dwupunktowych masek nahełmowych. Trzypozycyjna regulacja sprawia, iż hełm jest kompatybilny ze wszystkimi maskami wiodących producentów, tworząc wydajne połączenie. Rekomendowane modele: Panorama Nova - FPS 7000, Ultra Elite.

Hełm strażacki SICOR VFR - EVO kark 

OCHRONA KARKU
Kołnierze zapewniają swobodę ruchów, gwarantując przy tym ochronę karku i ewentualnie szyi (chusta holenderska) przed promieniowaniem cieplnym, płomieniem, roztopionymi metalami i rozpryskami substancji chemicznych. Dostępne w kilku wariantach - jeśli chodzi o fason (krój tradycyjny lub chusta holenderska) jak i materiał (Nomex, aluminizowany).

 

 

Hełm strażacki SICOR VFR - EVO odblaski 

TAŚMY ODBLASKOWE
Poprawiające widoczność w niesprzyjających warunkach, pryzmatyczne i mikrosferyczne taśmy odblaskowe.

 

 

 

Hełm strażacki SICOR VFR - EVO kolory pasek

 

Rozmiar i wymiary:

Jeden, uniwersalny obwód głowy regulowany w zakresie 52 - 64 cm

Szerokość 261 mm
Wysokość 203 mm
Długość (wizjer w położeniu gotowości) 318 mm
Długość (wizjer w położeniu użytkowym) 297 mm
Waga (bez wizjera i okularów) 1220 g
Waga (bez akcesoriów) 1450 g

 

Dlaczego warto kupować w SupermarketStrazacki.pl?