Masz pytania?  zadzwoń Zadzwoń: 22 750-62-49 lub 605 377 500 (godz 8.00-16.00)           newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy na zakupy.

Kamizelka Kendricka unieruchamiająca kręgosłup KED / KUK czarna (Cordura)

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 101230

  • Historia ceny
  • szt.
  • Cena netto: 460,00 zł / szt. 565,80 zł / szt.

Kamizelka Kendricka unieruchamiająca kręgosłup KED / KUK czarna (Cordura)

(inna nazwa K.U.K - krótkie unieruchomienie kręgosłupa)


Kamizelka ortopedyczna do stabilizacji kręgosłupa na odcinku szyjnym, piersiowym i lędźwiowym u osoby z podejrzeniem urazu. Stosowana przy  wyciąganiu rannych z trudno dostępnych miejsc, gdy nie ma możliwości użycia sztywnych noszy. Zmniejsza ryzyko wystąpienia uszkodzeń wtórnych u poszkodowanego np. przy wyciąganiu ofiary z rozbitego pojazdu.


Podczas unieruchomienia kręgosłupa można bez problemu np. defibrylować pacjenta lub prześwietlać promieniami rentgenowskimi (X). Konstrukcja umożliwia zastosowanie również u kobiet w ciąży.

Zestaw zawiera kamizelkę, poduszkę wypełniająca anatomiczne krzywizny ciała, pasy mocujące oraz do stabilizacji głowy. Całość zapakowana w pokrowiec.
Kamizelka wykonana jest z tkaniny powlekanej PCV Ferrari Precontraint 705 (COMPLAN) z przędzy 1100 PES HT i gramaturze 670g/m2.


Firma FERRARI to jeden z największych producentów tkanin technicznych na świecie. W procesie produkcji wykorzystuje technologię Precontraint, która gwarantuje znakomitą stabilność wymiarową tkaniny pozwalającą na zachowanie niemal
niezmienionych właściwości włókna bazowego. Tradycyjne tkaniny powlekane charakteryzują się znacznie większym zniekształceniem wątku we włóknie bazowym. Stabilność wymiarowa ma bardzo duży wpływ na estetykę ekspozycji w przypadku
naciągania tkaniny na konstrukcję. Technika Ferrari Précontraint pozwala na uzyskanie tkanin o mniejszej gramaturze i grubszej warstwie na przędzy. W rezultacie tkanina ma lepsze właściwości użytkowe i jest trwalsza z uwagi na wzmocnioną ochronę przędzy przed promieniowaniem UV i innymi szkodliwymi wpływami środowiska.

Ferrari Precontraint 705 charakteryzuje się wysoką stabilnością wymiarową, niepalnością, doskonałą zmywalnością (w tym dezynfekcja), idealnym  pokryciem tkaniny PVC oraz wytrzymałością na czynniki atmosferyczne, UV i mechaniczne (przetarcia, zarysowania). Zakres temperatur stosowania materiału: -30 +70 stopni celsjusza.

Klamry zatrzaskowe: Duraflex
Rzepy: Alfatex / Velcro

 

Dlaczego warto kupować w SupermarketStrazacki.pl?