newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy na zakupy.

Koc gaśniczy z tkaniny szklanej

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 101921
  • Dostępność: Dostępny z magazynu lub na zamówienie Dostępny z magazynu lub na zamówienie
  • szt.
  • Cena netto: 49,00 zł / szt. 60,27 zł / szt.

Wybierz SupermarketStrazacki.pl !

Koc gaśniczy z tkaniny szklanej


wyprodukowany z wytrzymałego materiału - włókna szklanego. Koc przygotowany jest do zamontowania na ścianie. Wykonany w rozmiarze 2000 x 1500 mm, posiada Świadectwo Dopuszczenia CNBOP. Dostępne są również koce o wymiarze 1000 x 1000 mm lub innym dowolnym na zamówienie (patrz opcje pod ceną)


Koc gaśniczy (z definicji) jest to sprzęt gaśniczy służący do mechanicznego odcinania dopływu powietrza do płonących materiałów. Wykonany jest z włókna szklanego. Ma powierzchnię ok. 3 m2. Jego użycie polega na szczelnym przykryciu małego, płonącego przedmiotu lub np. beczki z palącą się cieczą. Używając koca należy pamiętać, by przykrywać zarzewie ognia od swojej strony, aby uniknąć poparzenia płomieniami. Może być użyty do gaszenia palącego się ubrania.

Wadą koca gaśniczego jest to, iż może być on użyty skutecznie tylko do gaszenia niewielkich źródeł ognia i umiejscowionych blisko osoby gaszącej pożar.
Zaletą jest możliwość wielokrotnego użycia i nieniszczenie gaszonych przedmiotów.
 
Jest niezbędny zarówno w firmie, jak i podczas grilla, przy kominku, na kempingu, w kuchni. Kocem pokrywamy źródło ognia, a obrzeża dokładnie dociskamy do podłoża, dzięki czemu ograniczamy dostęp tlenu do palącego się materiału. Służy jako podręczny sprzęt przeciwpożarowy. Doskonale sprawdza się w domu przy gaszeniu płonącego tłuszczu na patelni lub rozlanej benzyny w garażu. Stosowany może być również jako kurtyna spawalnicza.  
 
Uwaga: Koc należy rozwinąć, uchwycić za górną krawędź przed siebie i nałożyć na źródło ognia. Chronić dłonie za kocem.