newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy na zakupy.

Kombinezon pszczelarski gruby z osłoną głowy i napisem STRAŻ

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 100565
  • Dostępność: Dostępny z magazynu lub na zamówienie Dostępny z magazynu lub na zamówienie
    Czas realizacji: 6-8 tygodni
  • szt.
  • Cena netto: 365,00 zł / szt. 448,95 zł / szt.

Wybierz SupermarketStrazacki.pl !

Kombinezon pszczelarski gruby z osłoną głowy i napisem STRAŻ

 

Uwaga! Na dzień 17.07.2020 termin realizacji wynosi ok 6-8 tygodni. Prosimy pytać o czas realizacji.

Kombinezon zabezpiecza przed ukąszeniami os i szerszeni całe ciało. Został zaprojektowany specjalnie dla jednostek straży pożarnych. Konstrukcja ubrania pozwala na swobodne działanie podczas usuwania gniazd szerszeni oraz os, jednocześnie zabezpiecza ratownika.

 

Kombinezon wykonany jest z trzech warstw. Dwie warstwy są wykonane z tkaniny, a jedna z pianki. Między warstwami tkaniny umieszczona została pianka 5 mm, która powoduje, że tkanina zewnętrzna nie dotyka bezpośrednio ciała osoby ubranej w kombinezon. Stanowi to rodzaj zabezpieczenia, w przypadku gdyby żądło szerszenia przekuło tkaninę, nie ma możliwości aby dosięgło do ciała osoby ubranej w kombinezon.

Kombinezon chroni całe ciało z wyłączeniem dłoni i stóp. W związku z tym zalecamy stosowanie rękawic ochronnych oraz odpowiedniego obuwia. Ochrona głowy jest przypinana do całości kombinezonu suwakiem i została skonstruowana w taki sposób, aby umożliwić pracę w hełmie ochronnym (strażackim, wojskowym, policyjnym, monterskim, budowlanym, itp.). Dodatkowo połączenie kaptura z kombinezonem jest uszczelnione przy pomocy kołnierza zapinanego na rzep.

Rękawy i nogawki zakończone ściągaczem oraz paskiem ściągającym zapinanym na rzep. Podczas akcji, użytkownik powinien mieć założone gogle lub mieć opuszczoną osłonę twarzy, aby ochronić oczy przed przedostaniem się do nich wypluwanego przez szerszenie jadu.

 

Rozmiary kombinezonu
Rozmiar Wzrost Obwód klatki piersiowej Obwód pasa Obwód bioder
XL 176 cm 106 cm 90 cm 108 cm
XXL 182 cm 112 cm 104 cm 118 cm

 

Uwaga! Obecnie nie ma na świecie opracowanych norm, które byłyby podstawą do określenia wymagań dla tego typu kombinezonu. Konieczność wyprodukowania kombinezonu zaistniała w związku z brakiem odpowiedniego zabezpieczenia strażaków w Polsce przed ukąszeniami szerszeni podczas usuwania ich gniazd z budynków mieszkalnych itp. Jakość oferowanych kombinezonów Hornet-1 jest od ponad 5 lat corocznie potwierdzana i sprawdzana, poprzez użytkowanie tego kombinezonu przez strażaków przy usuwaniu gniazd szerszeni. Zdarzeń tego typu w Polsce odnotowywanych jest każdego roku ponad tysiąc.