Masz pytania?  zadzwoń Zadzwoń: 22 750-62-49 lub 605 377 500 (godz 8.00-16.00)           newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy na zakupy.

Miernik - detektor wielogazowy GfG Microtector II G450/4 - 4 gazy

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 102331
  • Kod producenta: 1454040

  • Historia ceny
  • Czas realizacji: do 7 dni roboczych
  • szt.
  • Cena netto: 2 745,00 zł / szt. 3 376,35 zł / szt.

Miernik - detektor wielogazowy GfG Microtector II G450/4 - 4 gazy

 

detektor wielogazowy GfG Microtector II G450/4 ekrany

Kompaktowy 4-gazowy detektor Microtector II G450 został stworzony dla ochrony osobistej w strefach zagrożonych. Poręczna i trwała obudowa została zaprojektowana do użytku we wszystkich warunkach pracy.

Detekcja tlenu (O2), siarkowodoru (H2S), tlenku węgla (CO) oraz gazów wybuchowych (np. CH4) w detektorze Microtector G450 może się odbywać jednocześnie w powietrzu, wpływając na poprawę bezpieczeństwa warunków pracy.

 

Największa wydajność dla najlepszej ochrony!

■ Wysoce wydajny miernik wielogazowy (290g)
■ Wysokotonowy sygnalizator dźwiękowy (103 dB) dla optymalnej ochrony
■ W pełni funkcjonalna i ergonomiczna obudowa (IP67)
■ Innowacyjny system alarmów optycznych oraz zmiennej kolorystyki wyświetlacza

 

Do wyboru dwa warianty:

- z zestawem ładującym DIC 1B i akumulatorem *

- z zestawem ładującym Smart Charger Cap i akumulatorem **

Oba powyższe warianty można także wybrać z sensorem tlenu 2- albo 3-letnim.

 

Zestaw ładujący DIC 1B* Zestaw ładujący DIC 1B od Smart Charger Cap różni się tylko łatwością użytkowania. Do ładowarki DIC użytkownik po prostu "wrzuca" urządzenie i jest ładowane. Jeszcze na plus DIC: łatwość użytkowania szczególnie doceniana wśród Straży, różnica w cenie niewielka do Smart Charger Cap, łatwość zaadoptowania w pojeździe ratowniczym i nie tylko (konieczność dokupienia specjalnego przewodu). Ta wersja ładowarki jest dużo popularniejsza od Smart Charger Cap.

ładowarka Smart Charger Cap

 

** Przy ładowarce Smart Charger Cap użytkownik musi zakręcić dwie śruby ładowarki do urządzenia, by rozpocząć ładowanie. Na plus Smart Charger Cap: możliwość kalibracji (wymaga posiadania gazów testowych) i nieco niższa cena. Nie polecana do samochodów. Ten model jest w cenie domyślnej detektora. Sprawdź opcje obok ceny.

 

Domyślnie klient otrzymuje bezpłatnie przewód komunikacyjny do konfiguracji oraz pobierania danych z urządzenia G450 wraz z oprogramowaniem. Wymagana ładowarka Smart Charger Cap lub DIC1B.

 

Filozofia ekonomii używania tego czujnika

1. Najniższy koszt kalibracji, tylko ok 250 zł netto

2. Po 3 latach należy wymienić sensory. Koszt ich zakupu jest nawet 25-40% tańszy od sensorów innych popularnych mierników na rynku strażackim. Czasem też po silnym zapyleniu należy wymienić filtry, to ok 80 zł netto.

3. Koszty eksploatacji (zakup + okresowe kalibracje) po 3 latach powodują w sumie nawet 1000 zł netto oszczędności w stosunku do innych popularnych urządzeń.

3. Jeśli ze względu na koszty nie zdecydują się Państwo na wymianę sensorów tylko na zakup nowego urządzenia, prosimy pamiętać, że już oszczędziliście kilkaset złotych netto. Wystarczy, że dołożą Państwo ok 2000 zł netto i tyle faktycznie będzie Was kosztował nowy miernik. A fakt, że otrzymają Państwo nowy miernik, to wartość dodana - znowu będziecie posiadać urządzenie z pełną gwarancją producenta.

 

Microtector II G450 przetestowany w każdych warunkach

Miernik chroni przed niebezpieczeństwem wywołanym toksycznymi, palnymi gazami i oparami, jak również przed niedostatkiem i nadmiarem tlenu. Dzięki obszernemu wyposażeniu G450 może zostać dopasowane do najróżniejszych potrzeb. Microtector jest certyfikowany w zgodzie z EN 60079-29-1 (gazy wybuchowe), EN 50104 (tlen) oraz EN 45544 (gazy toksyczne).
Korzystanie z kompleksowo przetestowanych mierników daje użytkownikowi poczucie bezpieczeństwa, że przyrząd, z którego korzysta, będzie działać prawidłowo w najtrudniejszych warunkach.
Testy wydajnościowe oraz jakościowe były prowadzone przez EXAM i DEKRA, które to są najważniejszymi ośrodkami notyfikacyjnymi w Europie oraz przez niezależnym ekspertów pod kątem zgodności z dyrektywami ATEX.

Miernik - detektor wielogazowy GfG Microtector II G450/4 - 4 gazy

 

Duży wyświetlacz z funkcją ZOOM

Duży, dobrze widoczny wyświetlacz graficzny może być obracany pod kątem 180 stopni, używając jednego przycisku, to pozwala na swobodny odczyt także gdy miernik jest przytroczony. Naciśnięcie jakiegokolwiek przycisku aktywuje podświetlenie wyświetlacza na 10 sek.
Funkcja ZOOM pozwala na łatwy odczyt pojedynczych wartości oraz pokazuje dodatkowe informacje związane z wybranym gazem.

 

Design warty nagród

Microtector II G450 jest nie tylko urządzeniem wydajnym oraz innowacyjnym, ma także na swoim koncie prestiżową nagrodę Reddot Design Award przyznawaną przez Design Centre NRW za wysoką ergonomię oraz funkcjonalność.

 

Intuicyjny i poręczny

Wszystkie dane wyświetlane mogą być jednocześnie na dużym wyświetlaczu. Za pomocą tylko 3 przycisków G450 pozwala na intuicyjne i przyjazne użytkownikowi poruszanie się po menu serwisowym. Funkcje pozwalające na zmianę technicznych parametrów detekcji są chronione przed przypadkowym dostępem.

 

Data-logger

Standardowa zintegrowana pamięć urządzenia pozwala na zapis koncentracji gazów oraz występujących alarmów przez 30 godzin (co 1 minutę). Dane mogą być zobrazowane na ekranie komputera za pomocą odpowiedniego oprogramowania. Interwał zapisu może być dowolnie modyfikowany.

 

Innowacyjny system alarmowy

Sytuacje alarmowe uruchamiają wysokotonową syrenę alarmową o zmiennej częstotliwości. Poziom głośności sięgający 103 dB jest najgłośniejszym alarmem dostępnym na rynku.
Unikalny system zmiany kolorów wyświetlacza podczas alarmu pomaga użytkownikowi zrozumieć powagę zagrożenia. Opcjonalny alarm wibracyjny dodatkowo ułatwia rozpoznanie alarmu.

 

Wytrzymały i wodoszczelny

Z uwagi na wysokiej jakości gumową powłokę oraz system dodatkowych uszczelnień, G450 jest odporny na wstrząsy oraz wodoszczelny do 1 Atm (IP67).

 

Elastyczne źródła energii

Zestawy akumulatorowe używane w G450 oraz w pompie G400-MP2 są w pełni wobec siebie kompatybilne. Ich wydajność dla G450 daje możliwość pracy do nawet 30 godzin ( w zależności od konfiguracji sensorów).

 

Miernik - detektor wielogazowy GfG Microtector II G450/4 - 4 gazy

 

Dane techniczne GfG Microtector II G450/4:

Zakres pomiarowy
CH4/C3H8 0-100 % LEL
O2 0-25 %VOL
H2S 0-100 ppm
CO 0-500 ppm

Typy sensorów:

Elektrochemiczne (EC)
Gazy toksyczne i tlen

Katalityczne (CC)
Gazy wybuchowe i opary

Oczekiwany czas pracy sensorów
Do 5 lat, w zależności od sensora

Sposób pomiaru
Dyfuzyjny lub pompa G400-MP2 z zasięgiem sięgającym 100m i czasem pracy do 10 godzin

Wyświetlacz
Podświetlany wyświetlacz graficzny LCD, funkcja ZOOM dla lepszej czytelności pomiaru, bieżąca oraz maksymalna wartość stężenia, wyświetlanie stanu naładowania baterii

Alarmy
W zależności od rodzaju gazu, 3 lub 2 progi alarmów wartości chwilowych oraz stałych przekroczonych wartości alarmu stanu baterii

Alarm optyczny
Zmiana koloru wyświetlacza w zależności od stopnia zagrożenia (zielony, pomarańczowy/czerwony)

Alarm akustyczny
103 dB (A) z możliwością obniżenia do 90 dB (A)

Alarm mechaniczny
Wibracja (opcjonalnie)

Temperatura
Praca: -20 C .. +55C
Magazynowanie: -25 C .. +55 C
(zalecany zakres: 0 .. +30C)

Wilgotność
Praca i magazynowanie:
5 .. 95 % wilgotności względnej

Ciśnienie
Praca i magazynowanie:
700 .. 1300 hPa

Regulacja zera oraz czułości
Automatyczna regulacja poprzez funkcję AutoCal (na świeżym powietrzu), ręczna dostępna poprzez menu serwisowe

Rodzaje zasilania i czas pracy
Moduły akumulatorowe NiMH
ok 20 godzin EC+CC CH4

Ładowanie
Ładowanie i podtrzymywanie stanu naładowania poprzez Smart Charger Cap, podstawę do ładowania lub stację dokująca DIC 1B.

Wymiary
75 x 110 x 36 mm
Przekątna wyświetlacza 55 mm

Waga
290 – 350 g w zależności od ilości czujników

Materiał
Powlekany gumą poliwęglan

Klasa ochrony
IP67

Termin inspekcji
Komunikat przy włączeniu

Rejestracja danych
Ok. 30h rejestrowania danych (interwał 1 minuta)
1800 wartości pomiarowych na gaz, możliwość ustawienia interwałów (1s- 60min)
Możliwość wyboru zapisu wartości średnich, szczytowych lub chwilowych

Zgodności ATEx:
II 2G Ex ia de IIC T4 -20°C ≤ T a ≤ +50°C (moduł akumulatorowy NiMH) (black)
II 2G Ex ia de IIC T4/T3 -20°C ≤ T a ≤ +45°C/+50°C (moduł baterii alkalicznych) (grey)

Świadectwo Badania Typu UE
BVS 06 ATEX E 017 X
PFG 09 G 001
EN 60079-29-1 (gazy wybuchowe)
EN 40104 (tlen)
EN 45544 (gazy toksyczne)

Kompatybilność elektromagnetyczna
DIN EN 50270:1999
Emisja zakłóceń: Klasa I
Odporność na zakłócenia: Klasa II

 

Dlaczego warto kupować w SupermarketStrazacki.pl?