Masz pytania?  zadzwoń Zadzwoń: 22 750-62-49 lub 605 377 500 (godz 8.00-16.00)           newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy na zakupy.

Namiot kwatermistrzowski NP-26M (26m2) trudnopalny, wersja podstawowa, pomarańczowy

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 101056
  • Dostępność: Niedostępny Niedostępny
  • szt.
  • Cena netto: 24 000,00 zł / szt. 29 520,00 zł / szt.
  • Niedostępny

Namiot pneumatyczny kwatermistrzowski NP-26M


Namioty NP-26M posiadają poszycie z materiału standardowego o gramaturze 400g/m2. Mają one szerokie zastosowanie: mogą być wykorzystywane jako namioty ratownicze na miejscu działań do prowadzenia czynności ratowniczych, jako namioty zabezpieczenia medycznego, namioty kwatermistrzowskie, dowódczo-sztabowe. Mogą one stanowić część składową mobilnych systemów dekontaminacyjnych. Namioty NP mogą stanowić moduł w budowie szpitali polowych, miejsc kwarantanny, itp. Przeznaczone są do wykorzystywania przez siły zbrojne, straż pożarną, obronę cywilną, i inne podmioty ratownicze.

Uwaga! Cena i dostępność tylko na zapytanie.

 

Konstrukcja: materiał PVC, 1.080g/m2 +- 20g/m2 (polichlorek winylu)
Poszycie: materiał PVC 400g/m2 +-20g/m2 (polichlorek winylu )
Podłoga: materiał antypoślizgowy 700g/m2 +-20g/m2 (polichlorek
winylu ).
Podłoga, mocowana na rzepy (szerokość rzepa 10cm.)
Wymiary namiotu: 5,2m x 5,2m x 2,6m
Powierzchnia podłogi: 26m2
Waga namiotu ok.120kg + torba-plandeka

Namiot wyposażony w:


3 przęsła pneumatyczne, rozpierane 3 rurami prostopadłymi do przęseł, połączone w całość (co daje możliwość pompowania całego stelaża jednocześnie).

Zawory - 4szt. W tym: 2 zawory do pompowania na zewnątrz namiotu umieszczone po przekątnej namiotu (na wejściu i na czołowym przęśle, po jednym). Kolejne 2 zawory do pompowania umieszczone są wewnątrz namiotu, na jednym z przęseł. Służą one do podłączenia systemu do utrzymywania zadanego ciśnienia (zawory są w standardzie ale sam system to opcja dodatkowa).

Zawór bezpieczeństwa (kolor czerwony), umieszczony wewnątrz namiotu 1szt. Zawór otwiera się, jeżeli dojdzie do wzrostu ciśnienia powyżej 0,2atm. Zawór po przekroczeniu tego ciśnienia otworzy się samoistnie. Będzie wtedy słychać wydobywające się powietrze, tzw. syczenie. Zawór zamknie się sam, jeżeli konstrukcja osiągnie prawidłowe ciśnienie.

Namiot wyposażony jest w dwa przeciwległe wejścia o wymiarach ok. 2m x 1.9m umieszczone w ścianach szczytowych, o konstrukcji podtrzymującej (stelaż) – pneumatycznej, czyli nie wymagającej stałego dostępu do zasilania.

Konstrukcja szczelna, zgrzewana.

Wejścia: możliwość rolowania na dwa sposoby:
- całość
- do połowy (dodatkowo płatna)

Konstrukcja namiotu połączona z poszyciem, ale w taki sposób, że istnieje możliwość wypięcia poszycia z konstrukcji, np. w celu wymiany samej konstrukcji, czy poszycia.

Mocowanie podłogi do tkaniny zasadniczej poszycia poprzez pasy rzepowe łączone po całości (nie punktowo), na całym obwodzie podłogi. Szerokość rzepów łączących 10cm.

Kołnierz przystosowany do łączenia z innymi namiotami. Kołnierz służy do łączenia jednego namiotu z drugim namiotem, ale nie daje całkowicie szczelnego połączenia, jednakże znacznie chroni przed przeciekaniem. Sam zamek jest zabezpieczony specjalną klapką. Aby uzyskać pełną szczelność należy dokupić dodatkowy kołnierz (wyposażenie dodatkowe).

Komora pneumatyczna konstrukcji 3 przęsłowej (namiot jest 1-komorowy, dodatkowa komora na zamówienie).
Komora wyposażona jest w zawory wlotu i wylotu powietrza umożliwiające nadmuchanie namiotu pompką elektryczną lub nożną, jak również z butli tlenowej (po zastosowaniu odpowiedniej końcówki, która jest na wyposażeniu). Pompowanie z butli wymaga specjalnego reduktora lub przejściówki, nie wolno pompować
bezpośrednio z butli!

Okna: w standardzie NP26M jest po 1 oknie na każdym, długim boku namiotu, razem 2szt. Okno ma wymiar 56cm x 56cm w świetle, a na zewnątrz 66cm x 67cm.

Konstrukcja okna jest 3-warstwowa:

- moskitiera wszyta na stałe (pierwsza warstwa od wewnątrz)
- folia przeźroczysta
- tkanina zasadnicza (jak poszycie namiotu, od zewnątrz namiotu)
Okno, po zrolowaniu, blokowane zatrzaskiem przekrętnym.

Namiot posiada próg o wysokości min. 6cm, chroniący przed wnikaniem wody, z trwale naniesionym żółto-czarnym pasem ostrzegawczym.

Rękawy: Na każdej ścianie bocznej 1 rękaw o długości 45cm. i śr.18cm, przystosowany do wprowadzania kabli i przewodów, oraz drugi rękaw o długości 45cm i śr. 30cm, przystosowany do nagrzewnicy/klimatyzatora.
Każdy namiot wyposażony jest więc w 2szt. rękawów do elektryki i 2szt. rękawów do nagrzewnicy/klimatyzatora.
Wszystkie rękawy zakończone są paskami zaciskowymi z klamrą. Rękawy przeznaczone do podłączenia instalacji elektrycznej i nagrzewnicy/klimatyzatora są bezszwowo połączone z poszyciem namiotu, co zapobiega przesiąkaniu wody do wewnątrz.

 

W zestawie:

Uchwyty do podwieszania lamp (rzepowe): 12szt.
Uchwyty do instalacji elektrycznej: 6szt.
Uchwyty do kotwiczenia: 10szt.
Śledzie: 10szt.
Odciągi linowe: 4szt.
Lina: 1 szt.
Logo: 2szt .
Tabliczka znamionowa:1szt.

 

Wybierz SupermarketStrazacki.pl !