Podnośnik Hi-Lift First Responder Jack 36" (91 cm)

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 102023
 • Kod producenta: FR-365
 • Zaloguj się, aby zapytać o cenę.

Wybierz SupermarketStrazacki.pl

Podnośnik Hi-Lift First Responder Jack 36" (91 cm)

 

Nie ma drugiego tak wszechstronnego narzędzia dla strażaków. Komfort i bezpieczeństwo na nowym, nieosiągalnym dotąd poziomie.
Powrót do prostych i skutecznych rozwiązań w technikach ratownictwa - jedno uniwersalne narzędzie efektywnie zastępuje wielokrotnie droższy, ciężki sprzęt.
First Responder Jack to multi zadaniowe narzędzie pozwalające m.in. na wydobywanie poszkodowanych osób z pojazdów, otwieranie zakleszczonych drzwi, wyrywanie, przeciąganie, stabilizację i wiele innych.
Żadne inne urządzenie na rynku nie oferuje tak szerokiego spektrum zastosowań przy zachowaniu dużej łatwości użycia.Podnośniki Hi-Lift są testowane przez czas od 1905 roku. Ostatnio zaprojektowanym urządzeniem jest First-Responder-Jack (FRJ). Ten podnośnik został specjalnie zaprojektowany do uwalniania z samochodów oraz gruzowisk. FRJ jest malowany proszkowo na żółto, a jego ruchome elementy na czerwono. Czerwone elementy są oznaczone fluorescencyjnie dla ułatwienia pracy w warunkach ograniczonej widoczności.

 

Podnośniki są wykonywane z wysokojakościowej stali, żeliwa oraz bardzo wytrzymałych stopów aluminium i dostępne w trzech wersjach - 36,48 oraz 60 cali. Dzięki unikatowej konstrukcji poradzą sobie z obciążeniem przekraczającym 2 tony. First Responder Jack może niejednokrotnie zastąpić dużo droższe narzędzia, np. hydrauliczne. Ważny jest również brak zewnętrznego zasilania, co dodatkowo zwiększa uniwersalność podnośnika.
Po wielu latach doświadczeń i współpracy z zawodowcami jesteśmy przekonani, że First Responder Jack to urządzenie bezkonkurencyjne, oferujące zdecydowanie największą wszechstronność na rynku.

Znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie stosowanie specjalistycznego sprzętu jest utrudnione lub  niemożliwe. W miejscach trudnodostępnych, odległych, tam gdzie użycie innego sprzętu jest kłopotliwe. Nie wymagają żadnego źródła energii oprócz siły ludzkich mięśni i są na tyle lekkie oraz poręczne ze bez problemu mogą być przetransportowane przez ratowników.
Zanim dotrze specjalistyczny sprzęt Hi-Lift może już działać, a czas działania jest często czynnikiem kluczowym !!!
Prostota tych urządzeń czyni je bez mała ponadczasowymi. Pomimo najdoskonalszej techniki, technika ta czasem zawodzi, a wtedy sprawdzają się najprostsze rozwiązania.

 

 POBIERZ FOLDER

 


Dopuszczalne obciążenie

Podnośniki Hi-Lift posiadają nominalną nośność 2110 kg oraz siłę przeciągania lub ściskania do 2268 kg. Podnośniki działają na zasadzie wykorzystania podstawowych zasad mechaniki o przełożeniu ok. 40:1. W trakcie pracy dźwignią trzpienie podnośnika przesuwają chwyt o nieco ponad 2cm. Norma ASME B30.1-2004 wymaga współczynnika bezpieczeństwa na poziomie 150% nominalnego obciążenia, dlatego każdy podnośnik jest standardowo wyposażony w zabezpieczenie, które wyklucza obciążenie większe niż 3175 kg. Nasze testy, testy ASME oraz wieloletnie doświadczenie technicznie, a także w produkcji i sprzedaży utwierdziły nas w przekonaniu, że jest to w pełni bezpieczna, maksymalna granica obciążenia roboczego.

Oryginalne produkty Hi-Lift spełniają wymagania normy EN 1494:2000+A1:2008 co jest potwierdzone certyfikatem.

 

 

To wszechstronne narzędzie zastępuje konieczność stosowania wielu innych, oferując te same możliwości m.in podnoszenia czy rozrywania, jednocześnie gwarantując wyjątkowo niskie koszty zakupu i użycia.

Nowo zaprojektowana stopa o powierzchni 232cm (36 sq inch) kw. może być obracana wokół własnej osi i blokowana za pomocą trzpienia. Dodatkowo jest wyposażona w gniazda do mocowania łańcuchów oraz pasów. Podstawa posiada ostre zęby oraz możliwość stabilnego osadzenia na dwóch belkach 10x10cm tworząc solidną i stabilną platformę o większej powierzchni nacisku.

 

 • Otwieranie zakleszczonych elementów jak bagażniki czy maski samochodowe, szybko i łatwo
 • Zdolność do szybkiego zatrzymywania i stabilizowania siły zgniatania, jak również podnoszenia pojazdów / obiektów
 • First Responder Jack oferuje dużą wszechstronność podczas uwalniania osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych
 • Tworzenie przestrzeni do uwalniania poszkodowanych osób nie wymaga już podłączania przewodów i operowania ciężkim sprzętem. Z podnośnikiem First Responder Jack wystarczy dosłownie kilkadziesiąt sekund
 • Usuwanie przeszkód takich jak pedały, kolumny kierownicze czy wyposażenie wnętrza staje się wyjątkowo łatwe i w pełni kontrolowane
 • Brak konieczności dostępu do paliwa i elektryczności oraz możliwość stosowania w każdych warunkach sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla grup poszukiwawczo-ratowniczych (USAR) czy grup szybkiego reagowania (RIT)
 • Konstrukcja podnośnika pozwala go stosować w miejscach o utrudnionym dostępie, w każdych warunkach atmosferycznych, a nawet wodzie i bezpośredniej bliskości ognia
 • Dzięki możliwościom podnoszenia i rozpierania First Responder Jack'a żadne drzwi czy okna nie będą przeszkodą nawet dla samotnie działającego ratownika
 • Elementy ruchome posiadają fluorescencyjne oznaczenia ułatwiające pracę w warunkach ograniczonej widoczności

Od ponad 100 lat w służbie ratownictwa!