Pompa zatapialna (zanurzeniowa) 3-fazowa HCP 50ASH21.1

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 100521
  • szt.
  • Cena netto: 2 777,00 zł / szt. 3 415,71 zł / szt.
Wybierz SupermarketStrazacki.pl

Pompa zatapialna (zanurzeniowa) 3-fazowa HCP 50ASH21.1 z nasadą storz 52

 

50ASH21.1 to doskonały wybór do odwodnień, pompy typu AS znajdują zastosowanie w straży pożarnej, budownictwie, kopalniach, przy odwadnianiu tuneli, wykopów, kanałów i zbiorników wodnych. Przeznaczone do pompowania wody zanieczyszczonej piaskiem, kamieniami, szlamem, iłem i podobnymi materiałami abrazyjnymi o łącznej zawartości cząstek stałych do 10%. Temperatura tłoczonego medium nie powinna przekraczać 40o C, masa właściwa 1100kg/m3, a wartość pH znajdować się w przedziale 6-9. Wykonane w całości ze stali nierdzewnej z podwójnym płaszczem między którym płynie woda chłodząca silnik. Dzięki temu pompa może być zanurzona tylko na poziomie otworów ssących.

 

WŁAŚCIWOŚCI

Pompy swoimi właściwościami i wykonaniem spełniają wymogi międzynarodowych norm, a ich jakość jest na najwyższym poziomie. Górna osłona, obudowa silnika i pompy wykonane są ze stali nierdzewnej 1.4301, która zapewnia lekkość i sztywność konstrukcji pompy.
Suchy silnik indukcyjny wyposażony jest w układ ochrony cieplnej przed przeciążeniem. Przed pompowanym płynem chroniony jest za pomocą podwójnego uszczelnienia mechanicznego z komorą olejową. Podwójna uszczelka mechaniczna wraz z dodatkową uszczelką (gufero) zapewniają wodoszczelność. Jako materiał powierzchni uszczelniających uszczelki wybrano węglik krzemu (SiC) wyróżniający się wysoką odpornością na zużycie i długą żywotnością. Układ ochronny cieplnej silnika chroni go przed spaleniem w wyniku wysokiej temperatury, spadku napięcia lub zablokowania wirnika.  Silnik pompy posiada "suchą" konstrukcję i chłodzony jest przez przepływającą wodę. Pompy wyróżniają się lekką konstrukcją, prostą obsługą i możliwością wszechstronnego zastosowania. Wirniki pomp są wzmocnione i bardzo odporne na ścieranie, wykonane ze stopu o wysokiej zawartości chromu (HCR), poddawane są obróbce cieplnej.
Najbardziej odpowiednie do pompowania wody zawierającej szlam i piasek.

 

Litery H, N i L w nazwach pomp oznaczają typ wirnika.
H to wirnik otwarty typu Vortex - Przeznaczony do pompowania cieczy silnie zanieczyszczonych ciałami stałymi również włóknistymi.
N to wirnik zamknięty - Przeznaczony do pompowania cieczy czystych i lekko zanieczyszczonych. Znaczne wysokości podnoszenia.
L to typowy wirnik otwarty. Przeznaczony do pompowania cieczy zanieczyszczonych. Wydajność nieco niższa niż wirników zamkniętych (N)

Ta pompa posiada wirnik typu: H

 

ZALETY WIRNIKA VORTEX (H)

Wolna przestrzeń pomiędzy wirnikiem a obudową korpusu umożliwia pompowanie zanieczyszczeń włóknistych oraz stałych o maksymalnej średnicy stanowiącej 90% średnicy króćca tłocznego, co pozwala transportować długie włókna lub delikatne produkty bez ich niszczenia i zatykania pompy. W przypadku tłoczenia cieczy zawierających cząsteczki ścierne, specyficzna konstrukcja wirnika typu Vortex chroni obudowę i uszczelnienie przed zużyciem.

 

 

DANE TECHNICZNE

  1 fazowa 3 fazowa
PRODUCENT HCP PUMP HCP PUMP
TYP 50ASH21.1 50ASH21.1
MOC 1.1 kW 1.1 kW
NAPIĘCIE 230 V 400 V
KRÓCIEC TŁOCZNY 50 mm 50 mm
PARAMETRY TŁOCZNE  wg wykresu wg wykresu
WYMIARY  482x210x210 mm
423x210x210 mm
WAGA  28 kg
24 kg
DŁUGOŚĆ KABLA  15 m 15 m
PŁYWAK NIE NIE