Masz pytania? zadzwoń Zadzwoń: 22 750 62 49 lub 605 377 500 (8.00-16.00) albo napisz sklep@horpol.com         newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy.

Pompa zatapialna (zanurzeniowa) 3-fazowa HCP 80ASN21.5

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 100522
  • Producent: HCP Pumps

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 5 985,18 zł brutto
  • szt.
  • Cena netto: 5 820,00 zł / szt. 7 344,58 zł 7 158,60 zł / szt.

Pompa zatapialna (zanurzeniowa) 3-fazowa HCP 80ASN21.5 z nasadą storz 75

 

Pompa HCP 80ASN21.5 doskonały wybór do odwodnień. Pompy typu AS znajdują zastosowanie w straży pożarnej, budownictwie, kopalniach, przy odwadnianiu tuneli, wykopów, kanałów i zbiorników wodnych. Pompy HCP AS przeznaczone są do pompowania wody zanieczyszczonej piaskiem, kamieniami, szlamem, iłem i podobnymi materiałami abrazyjnymi o łącznej zawartości cząstek stałych do 10%.

Temperatura tłoczonego medium w HCP 80ASN21.5 nie powinna przekraczać 40o C, masa właściwa 1100kg/m3, a wartość pH znajdować się w przedziale 6-9. Pompa wykonana jest w całości ze stali nierdzewnej z podwójnym płaszczem, między którym płynie woda chłodząca silnik. Dzięki temu pompa może być zanurzona tylko na poziomie otworów ssących.

 

WŁAŚCIWOŚCI

Pompy swoimi właściwościami i wykonaniem spełniają wymogi międzynarodowych norm, a ich jakość jest na najwyższym poziomie. Górna osłona, obudowa silnika i pompy wykonane są ze stali nierdzewnej 1.4301, która zapewnia lekkość i sztywność konstrukcji pompy.
Suchy silnik indukcyjny wyposażony jest w układ ochrony cieplnej przed przeciążeniem. Przed pompowanym płynem chroniony jest za pomocą podwójnego uszczelnienia mechanicznego z komorą olejową. Podwójna uszczelka mechaniczna wraz z dodatkową uszczelką (gufero) zapewniają wodoszczelność. Jako materiał powierzchni uszczelniających uszczelki wybrano węglik krzemu (SiC) wyróżniający się wysoką odpornością na zużycie i długą żywotnością. Układ ochronny cieplnej silnika chroni go przed spaleniem w wyniku wysokiej temperatury, spadku napięcia lub zablokowania wirnika.  Silnik pompy posiada "suchą" konstrukcję i chłodzony jest przez przepływającą wodę. Pompy wyróżniają się lekką konstrukcją, prostą obsługą i możliwością wszechstronnego zastosowania. Wirniki pomp są wzmocnione i bardzo odporne na ścieranie, wykonane ze stopu o wysokiej zawartości chromu (HCR), poddawane są obróbce cieplnej.
Najbardziej odpowiednie do pompowania wody zawierającej szlam i piasek.

 

Wirniki pomp HCP

Litery H, N i L w nazwach pomp oznaczają typ wirnika.
H to wirnik otwarty typu Vortex - Przeznaczony do pompowania cieczy silnie zanieczyszczonych ciałami stałymi również włóknistymi.
N to wirnik zamknięty - Przeznaczony do pompowania cieczy czystych i lekko zanieczyszczonych. Znaczne wysokości podnoszenia.
L to typowy wirnik otwarty. Przeznaczony do pompowania cieczy zanieczyszczonych. Wydajność nieco niższa niż wirników zamkniętych (N)

Ta pompa posiada wirnik typu: N

 

wykres wydajności pomp HCP 80ASN

 

DANE TECHNICZNE pompy 80ASN21.5

PRODUCENT

HCP PUMP
TYP 80ASN21.5
MOC 1.5 kW
MOC POBIERANA 2 kW
NAPIĘCIE 400 V
KRÓCIEC TŁOCZNY 80 mm
PARAMETRY TŁOCZNE wg wykresu
WYMIARY 531x235x235 mm
WAGA 36 kg
DŁUGOŚĆ KABLA 15 m
PŁYWAK NIE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak zestawić agregat prądotwórczy z pompą?

1. Co do zasady, każda pompa posiada dwa parametry mocy. Moc P1 - moc pobierana (zawsze wyższa) i P2 - moc na wale (zawsze niższa). Przykładowe oznaczenie: P1 = 2,9 KW, P2 = 2,2 KW.
Jeśli jest podana tylko jedna wartość, należy upewnić się, czy to jest moc pobierana (sprzedawca, karta katalogowa). W przypadku gdy nie można tego ustalić należy bezwzględnie przewymiarować pompę o wskaźnik min 3x.

2. Aby dobrze dobrać agregat prądotwórczy do pompy, należy przewymiarować moc pobieraną o 2,5x, a najlepiej o 3x (zalecane). Absolutnym minimum jest przewymiarowanie 2x, ale tutaj klient robi to na własne ryzyko, którym będzie po prostu ewentualne niezadziałanie pompy.
Przykładowo: pompa posiada moc pobieraną 1,65 KW, przewymiarowanie 2,5x daje nam 4,13 KW, a 3x - 4,95 KW. I taką wolną mocą powinien dysponować agregat prądotwórczy do poprawnego startu i pracy pompy.

 

Dlaczego warto kupować w SupermarketStrazacki.pl?