Masz pytania? zadzwoń Zadzwoń: 22 750 62 49 lub 605 377 500 (8.00-16.00) albo napisz sklep@horpol.com         newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy.

Przemysłowy kaptur ucieczkowy Drager PARAT® 4720

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 101840

  • Historia ceny
  • szt.
  • Cena netto: 691,87 zł / szt. 851,00 zł / szt.

Przemysłowy kaptur ucieczkowy Drager PARAT® 4720

 

Kaptur ucieczkowy Drager PARAT® 4720 zatrzymuje toksyczne gazy przemysłowe, pary i cząstki dzięki filtrowi ABEK P3.

Dzięki optymalnemu komfortowi obsługi i noszenia solidnej obudowie kaptur Drager PARAT® 4720 skutecznie chroni użytkownika w ciągu co najmniej 15-minutowej ucieczki przed toksycznymi gazami przemysłowymi, parami i cząstkami.

 

Przemysłowy kaptur ucieczkowy Drager PARAT® 4720 został opracowany przy współpracy z ich przyszłymi użytkownikami – zawsze z myślą o jak najszybszej ewakuacji.
Podstawowe dane:

  • wymiary: 245 × 160 × 110
  • czas działania: Przynajmniej 15 minut
  • łączna żywotność: 16 lat (wymiana filtra po ośmiu latach)
  • Dopuszczenia PARAT® 4720: zgodnie z normą DIN 58647-7 (filtr dodatkowo przebadany na zgodność z normą EN 14387:2004

Główne zalety:


Gotowość do ucieczki w 3 krokach

Wyjątkowa innowacyjność i intuicyjność: Po otwarciu opakowania automatycznie zwalnia się zatyczka filtra. Filtr wypychany jest przez to do odpowiedniego położenia użytkowego i kaptur jest gotowy do natychmiastowego założenia. Dzięki elastycznej wewnętrznej uprzęży kaptura nie trzeba dodatkowo naciągać. By bezpiecznie opuścić obszar zagrożenia, wystarczy: otworzyć opakowanie, wyjąć kaptur z opakowania i założyć na głowę.

Niezawodna ochrona

Wydajny filtropochłaniacz chroni skutecznie przed szerokim zakresem toksycznych gazów przemysłowych, parami i cząstkami. Filtr ABEK P3 spełnia zarówno wymagania standardu EN 14387:2004 dot. filtrów przemysłowych, jak również normy DIN 58647-7 dot. filtrujących urządzeń ucieczkowych. Wyjątkowo praktyczne: Ochronna plomba na zamknięciu opakowania pokazuje, że opakowanie nie było jeszcze otwierane. Ponadto filtr jest szczelnie zamknięty dwiema zatyczkami.

Żywotność 16 lat

Gdy po 8 latach zostanie wymieniony filtr, żywotność kaptura ucieczkowego wzrasta do 16 lat. Z dłuższej perspektywy czasu oznacza to dużą oszczędność kosztów. Po odbyciu właściwego przeszkolenia filtr można wymieniać własnoręcznie.

Solidność w parze z ergonomią

Przy projektowaniu opakowania kaptura ucieczkowego Drager PARAT jednakową wagę przywiązywano zarówno do ergonomii, jak i do komfortu noszenia. Kaptur ucieczkowy może być noszony przy pasku, na ramieniu, na zaczepie krokodylkowym albo na zaczepie paskowym. Specjalny uchwyt pozwala łatwo zamocować kaptur na ścianie. Opakowania kapturów ucieczkowych Drager PARAT są jednocześnie solidne i chronią schowane w nim urządzenie przed uszkodzeniami.

Różne warianty opakowania

Dostępne są dwa opakowania: Hard Case chroni przed wodą bryzgową (IP54) – Soft Pack jest pyłoszczelne (IP5). Oba pokrowce mają okienko, przez które można sprawdzić datę ważności filtra i stan urządzenia.


Instrukcja użycia:


Drager jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Drager.

Dlaczego warto kupować w SupermarketStrazacki.pl?