Masz pytania? zadzwoń Zadzwoń: 227 506 249 lub 605 377 500 (8.00-16.00) albo napisz sklep@horpol.com            newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy ważny pół roku!

Rękawice strażackie specjalne GLS-001M

  • Cena netto: 246,00 zł / para 302,58 zł / para
  • para
  • Szybkie płatności Blik.

Produkt objęty jest gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Tylko skórzane: Nie
Tylko materiałowe: Tak

Rękawice strażackie specjalne GLS-001M

Nomex Delta TA + Kevlar + Gore-Tex + 3M

 

Rękawice specjalne strażackie typ GLS-001M są tak skonstruowane, że chronią ręce przed urazami termicznymi i mechanicznymi.
Rękawice są anatomiczne, część zewnętrzna jest wykonana z impregnowanego materiału NOMEX-Delta®, część chwytna i mankiet od strony wewnętrznej z KEVLAR® pokrytego powłoką karbonowo-silikonową, ułatwiającą chwyt.
Rękawice są wodoszczelne i oddychające (zapobiegają poceniu się rąk), ponieważ zastosowano w nich najnowszej generacji membrane GORE-TEX

 

Membranę GORE-TEX tworzą mikroskopijnej wielkości pory (około 1,4 miliarda na centymetr kwadratowy). Są dużo mniejsze niż krople wody, natomiast większe niż cząsteczki pary wodnej. Dlatego też woda w płynnej postaci nie przedostaje się przez membranę, co zapewnia nieprzemakalność, natomiast para wodna przedostaje się na zewnątrz tworząc efekt "oddychalności". Zasadniczo na komfort użytkowania rękawic w ogromnej mierze wpływa równowaga między ilością ciepła, jaką wytwarza ciało w trakcie ruchu oraz ilością traconego ciepła do środowiska. Zachwianie tego balansu skutkuje nadmiernym poceniem się bądź odczuwaniem chłodu. W związku z tym podstawowym zadaniem rękawic i odzieży sportowej jest zarówno skuteczne odprowadzanie nadmiaru ciepła jak i ochrona przed zbytnią jego utratą. Warunki te spełniają zastosowanie membrany GORE-TEX, ze względu na nieprzemakalność, oddychalność oraz nieprzewiewność.

 

..:: nieprzewiewność ::..

Kiedy chłodne powietrze przedostaje się przez odzież wypiera ono cienką warstwę ciepłego powietrza przylegającą bezpośrednio do skóry. Wtedy właśnie następuje uczucie chłodu. Gore-tex jest całkowicie nieprzewiewny, co zdecydowanie zwiększa komfort i pozwala na dłuższą aktywność podczas zimnej i wietrznej pogody.

..:: nieprzemakalność ::..

Typowe sytuacje, w których wymagana jest wodoszczelność rękawic i odzieży to wędrówka w strugach deszczu, chwytanie dłońmi za różne przedmioty, siadanie na mokrej powierzchni czy nacisk plecaka na ramiona mokrej kurtki. Kropla wody jest 20 000 większa niż pory w membranie Gore-Texowej.

..:: oddychalność ::..

W każdej chwili ludzkie ciało wydziela określona ilość wody w postaci pary wodnej. Podczas spokojnego spaceru jest to około 1 litra na godzinę, zaś w extremealnych sytuacjach może dochodzić nawet do 4 litrów na godzinę (taką ilość wody stracił podczas eksperymentu światowej klasy maratończyk). Odzież wykonana z Gore-Texu skutecznie odprowadza nadmiar pary wodnej dzięki temu, że cząsteczki pary wodnej są około 700 razy mniejsze niż pory w membranie.


Rękawice dobrze przylegają do dłoni dzięki ściągaczom w przegubach i regulowanym mankietom. Dodatkowo zastosowano wzmocnienie z Kevlaru chroniące stawy przed urazami mechanicznymi. Na mankietach jest naszyta taśma odblaskowa 3M®, oraz zamontowany karabińczyk do przypinania rękawic. Wszystkie materiały użyte do produkcji rękawic GLS-001 mają certyfikaty akredytowanych instytutów UE.

 

Rękawice spełniają wszystkie wymogi normy: EN 659/2003

 

Tajemnice rękawic strażackich

Tajemnice rękawic strażackich

02-01-2021
Trzeba sobie jasno powiedzieć, że niewiele wiemy o rękawicach strażackich. Producenci strzegą wiele tajemnic przed użytkownikiem reklamując Więcej