Masz pytania?  zadzwoń Zadzwoń: 22 750-62-49 lub 605 377 500 (godz 8.00-16.00)           newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy na zakupy.

Rękawice techniczne KONG PRO SDX2P

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 696511872344
 • Producent: IRONCLAD
 • Kod producenta: 696511872344
 • Dostępność: Dostępny z magazynu lub na zamówienie Dostępny z magazynu lub na zamówienie
 • para
 • Cena netto: 130,00 zł / para 159,90 zł / para

Rękawice do ratownictwa technicznego KONG® PRO SDX2P

 

Rękawice techniczne KONG® PRO (SDX2P) są zbudowane na sukcesie wielokrotnie nagradzanego i wiodącego w branży technicznej modelu KONG® Original. 

KONG® Pro przenosi ochronę dłoni na wyższy, niespotykany dotąd strażakom poziom.

 

NOWA GENERACJA RĘKAWIC TECHNICZNYCH KONG

Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych materiałów i technik konstrukcyjnych, KONG Pro został zaprojektowany tak, by zapewnić najwyższą możliwą odporność na przecięcia i ścieranie, w połączeniu z opatentowaną na całym świecie ochroną przed uderzeniami, zachowując jednocześnie dużą zręczność, aby zminimalizować zmęczenie dłoni. Rękawica jest nowością na rynku, została wprowadzona do oferty w 2020 roku.

 

Model ten posiada jeden z najwyższych poziomów ochrony wśród rękawic oferowanych w Polsce, we wszystkich kategoriach: przetarcie, rozerwanie, przekłucie, przecięcie i uderzenie. Piszemy o tym niżej.


Cechy wyróżniające Kong PRO:

 • Tkanina dłoni o wysokiej wytrzymałości zapewnia maksymalną zręczność i wysoką trwałość
 • Wyściółka dłoni DuPont ™ Kevlar® zapewnia ochronę przed przecięciem ANSI A6 / EN 388 poziom F.
 • Kropki z PVC / poliuretanu na dłoniach zapewniają doskonałą przyczepność we wszystkich warunkach
 • Opatentowana konstrukcja TPR Impact zapewnia pełną ochronę przed przytrzaśnięciem palców
 • Pełne pokrycie TPR redukuje do 80% siły uderzenia.
 • Fluorescencyjne TPR i tkanina nylonowa zwiększają widoczność i bezpieczeństwo

 


 

Typowe zastosowanie:
Ratownictwo techniczne, górnictwo, rozbiórka, wiertnictwo i wydobycie ropy naftowej i gazu.

 

 

 Na dole strony w zakładce "załączniki" jest do pobrania karta katalogowa i pomocnik dopasowania rozmiaru (można wydrukować i wtedy zmierzyć swoją dłoń).


Wyniki badań bezpieczeństwa KONG® PRO SDX2P:

EN-388:2016 - 4X44 FP
ANSI 105 - CUT A6, ABR 5
ANSI 138 - 2
Peak Impact Protection*: 3x, 5x, 5x

* Test Peak Impact Protection

jest wewnętrznym testem firmy Ironclad, który został stworzony specjalnie dla rękawic technicznych i który został następnie wykorzystany jako wzór do testów ANSI 138, a następnie EN-388. Określa on wielokrotność ochrony przed złamaniem kości w stosunku do wymogów norm. Normatywy określają bezpieczne uderzenie w niutonach w częściach dłoni kolejno: palce, kostki, śródręcze. Jeśli przykładowo w drugim parametrze (w tym modelu 5x) dla złamania kostek wymagana jest siłą uderzenia 100 funtów (ok 45 kg) to ochrona przed uderzeniem w tym miejscu dla tej rękawicy jest 5x większa niż wymaga norma. Stąd widoczne oznaczenie "5x" oznaczające 45 kg (norma) x 5 = 225 kg. Tyle kg potrzeba w tej rękawicy, by złamać kostki. Na pewno nie chcesz tego sprawdzać osobiście, ale możesz zaufać inżynierom i specjalistom w tej dziedzinie.
Firma Ironclad gwarantuje, że każda para rękawic KONG® ma mierzoną twardość każdego TPR podczas procesu produkcyjnego i zachowuje się tak jak powinna, aby zapewnić spójną ochronę przed uderzeniami.
Celem uzupełnienia wyjaśnienie testu Peak Impact Protection przedstawiamy poniższą grafikę.

 

Test przyczepności Ironclad (GRIP RATING)

Firma Ironclad we współpracy z zespołem projektowym w Vibram US opracowała metodę wiarygodnego i dokładnego pomiaru "Grip Performance" zapewnianego przez parę rękawic. Każda rękawica Ironclad jest testowana zgodnie ze zmodyfikowaną wersją międzynarodowych norm testowych ISO 13287 i ASTM F2913. Testujemy każdą wewnętrzną część (dłoń) rękawicy pod kątem przyczepności na suchych, mokrych i zaolejonych metalowych powierzchniach. Każda rękawica jest oceniana w stosunku do każdego rodzaju powierzchni, co daje dodatkową pewność przy wyborze rękawic odpowiednich do każdego środowiska.

 

 

KONG najlepiej dopasowane do dłoni 

Jeśli chodzi o dopasowanie, większość firm produkujących rękawice ogranicza się do 2 pomiarów na rękawicę - całkowitej długości i szerokości. Nie Ironclad. Nasz wiodący w branży system Flawless Fit to zastrzeżony 16-punktowy system pomiaru, który jest unikalny dla każdego z naszych rękawic. Więc co mierzymy? Wewnętrzna długość palca wskazującego, obwód mankietu, obwód kostki, długość środka dłoni, to na początek. 16 pomiarów dla lewej rękawicy, 16 pomiarów dla prawej rękawicy. To 32 pomiary na parę na rozmiar. Wszystko z tolerancją mierzoną na 2,5 mm. Dlaczego to robimy? Ponieważ oznacza to, że nasze rękawiczki będą pasować jak żadne inne rękawice na rynku. To jest Ironclad Flawless Fit. To jest Ironclad.

 

 

 

Wyjaśnienie poziomów ochrony dla normy EN-388 (poniższe wartości są przykładowe)