SHOES-TE Preparat grzybobójczy i antybakteryjny do obuwia w sprayu

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 101955
  • szt.
  • Cena netto: 29,00 zł / szt. 35,67 zł / szt.
Wybierz SupermarketStrazacki.pl

SHOES-TE Preparat grzybobójczy i antybakteryjny do obuwia


SHOES-TE jest antygrzybiczym, płynnym preparatem stosowanym do wnętrza butów w opakowaniu typy spray. Wykazuje działanie biobójcze przez co neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Preparat zwalcza grzyby dla których buty są miejscem wegetacji, a które odpowiadają za brzydki zapach obuwia i przykry zapach potu. Stężony wykazuje działanie biobójcze w czasie 15 minut w temperaturze otoczenia.


Preparat przeznaczony jest do zwalczania grzybów i bakterii w obuwiu jak np:
- obuwie bezpieczne
- obuwie zawodowe
- obuwie strażackie
- obuwie militarne
- obuwie białe
- obuwie wojskowe
- obuwie ochronne BHP
- stabilizatory
- sportowe, biegowe, narciarskie, łyżwiarskie itp.

Preparat sprawdza się również jako odświeżacz oraz zwalczający grzyby i bakterie w odzieży motocyklowej, kaskach i rękawicach.
Zawarte w preparacie substancje czynne zwalczające grzyby to alkohol etylowy, alkohol izopropylowy oraz woda utleniona. Wszystkie te substancje odparowują z buta po pewnym czasie.
Ponadto preparat zawiera azotan srebra jako substancje wspomagającą. Pozostaje on na wewnętrznych powierzchniach buta i zapobiega rozwojowi grzybów i bakterii, które mogły przetrwać kontakt z lotnymi substancjami czynnymi. Dzięki temu but nie będzie miał nieprzyjemnych zapachów w momencie zastosowania preparatu ale także i na drugi dzień do kolejnego użycia buta kiedy noga dostarczy nowych mikrobów i świeżą porcję potu, który jest dla nich pożywką. Dzięki zawartym składnikom na długo zabezpiecza obuwie przed przykrym zapachem. Wysychając nie zostawia śladów na butach.

Skutecznie zwalcza grzyby, dla których buty są miejscem wegetacji, stężony preparat wykazuje działanie biobójcze.
Warto stosować go również profilaktycznie nawet wewnątrz nowych butów, tak by nie dopuścić do powstania rozległych siedlisk grzybów i bakterii.


SPOSÓB UŻYCIA I WARUNKI PRZECHOWYWANIA:
Preparat przed użyciem wstrząsnąć. Wtryśnij preparat do buta 3-4 razy w odstępach kilkudziesięcio sekundowych, stosować stopniowo celem uniknięcia zbytniego zamoczenia wnętrza buta (najlepiej stosować wieczorem po powrocie do domu). Przechowywać pod zamknięciem w oryginalnym opakowaniu. Unikać narażenia preparatu na działanie promieniowania słonecznego, UV, promieniowania mikrofalowego oraz wysokich temperatur.

Preparat wykazuje działanie w czasie 1-4 tygodni zależnie do intensywności noszenia obuwia. Dla służb mundurowych tj. straż pożarna, gdzie buty mogą być w użyciu w cyklu 24/48 zaleca się użycie co 2 do max 3 tygodni.

Antygrzybiczne/grzybobójcze działanie preparatu jest potwierdzone certyfikatem Ministra Zdrowia, oznacza to, że został przebadany zgodnie z normami europejskimi na zdolność zwalczania grzybów, wyniki badań skuteczności zostały zweryfikowane w „Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie”.

Preparat nie jest klasyfikowany jako niebezpieczny zgodnie z ustawodawstwem chemicznym (unijne rozporządzenia w skrócie nazywane CLP Classification Labeling Packaging).

Grzybobójczy preparat w opakowaniu typu spray o pojemności 50 ml. Termin ważności 12 miesięcy do daty produkcji.
Zaleca się przechowywać w oryginalnym opakowaniu oraz unikać narażenia preparatu na działanie promieniowania UV, promieniowania mikrofalowego oraz wysokich temperatur.

PIERWSZA POMOC:
Produkt nie powoduje podrażnień oczu, w przypadku kontaktu z oczami usunąć szkła kontaktowe i natychmiast przemyć dużą ilością wody minimum przez 15 minut, skonsultować się z lekarzem. Produkt nie powoduje podrażnień skóry, w przypadku kontaktu ze skórą przemyć dużą ilością wody.