Stojak hydrantowy DN50 podwójny C/BB (2x75) z zaworami

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 100300
  • Producent: POK S.A.
  • Kod producenta: 07913
  • szt.
  • Cena netto: 1 290,00 zł / szt. 1 586,70 zł / szt.

Wybierz SupermarketStrazacki.pl

Stojak hydrantowy DN50 podwójny C/BB (2x75) z zaworami

 

Stojaki hydrantowe stosowane są m.in. w pożarnictwie do czerpania wody o temperaturze do 50°C bezpośrednio w czasie akcji lub do napełniania pojazdów pożarniczych. Powszechnie stosowane także przez przedsiębiorstwa budowlane oraz służby wodociągowe.

 

Wyjścia stojaków zakończone są nasadami typu Storz, najczęściej typu 75. Oferujemy także stojaki z gniazdami wyjściowymi storz 52. Wejścia stojaków przystosowane są do mocowania z hydrantami podziemnymi.

Najpopularniejszym stojakiem hydrantowym jest stojak B/BB, określany także jako DN80 2x75.
Oferta zawiera także stojaki z rurami przyłączeniowymi w standardzie DN50 oraz rurami DN80 z gniazdami DN100 wykonanymi z mosiądzu.
Najpowszechniejszym w użyciu jest gniazdo DN80, jednak spotyka się jeszcze, zwłaszcza w starych instalacjach przyłącza DN50. Złącza DN100 są natomiast często spotykane w instalacjach na terenie zakładów przemysłowych lub innych dużych obiektów.
Stojaki podzielić możemy także na wersje z jednym lub dwoma gniazdami wyjściowymi. Wersje z dwoma wyjściami zawsze posiadają zawory grzybkowe, natomiast wersje z jednym wyjściem mogą być oferowane z zaworem grzybkowym lub bez.

Pod tym względem nasza oferta stojaków hydrantowych jest najszersza w kraju i zaspokaja wszelkie potrzeby użytkowników.


Konstrukcja:

Stojaki hydrantowe wykonane są ze stopu aluminium. Niektóre elementy mogą być wykonane z mosiądzu. Gniazda uszczelniają uszczelki gumowe.
Stojak hydrantowy składa się z dwóch głównych elementów: głowicy (lub głowicy zaworowej) i rury stojaka z gniazdem przyłączeniowym. Głowica to odlewany korpus w którym znajdują się jedno lub dwa wyjścia. Część dolna – rura stojaka – służy do zamocowania w hydrancie podziemnym za pomocą samo wkręcającego mechanizmu kłowego. Głowica lub głowica zaworowa malowana jest na kolor czerwony.

 

Wymiary: 330x126x1028 mm

Waga: 7,16 kg

Zgodny z normą DIN 14 375 - 2B

Zdjęcie przykładowe.