Stojak hydrantowy PZH DN100 pojedynczy A/C (1x52) z zaworem

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 102180
  • Kod producenta: S111054
  • szt.
  • Cena netto: 790,00 zł / szt. 971,70 zł / szt.

Wybierz SupermarketStrazacki.pl

Stojak hydrantowy PZH DN100 pojedynczy A/C (1x52) z zaworem

 

Atest PZH Horpol Stojaki hydrantowe

Stojaki hydrantowe stosowane są w pożarnictwie do czerpania wody o temperaturze do 50°C bezpośrednio w czasie akcji lub do napełniania pojazdów pożarniczych. Wyjścia stojaków zakończone są nasadami typu Storz, najczęściej typu 75. Oferujemy także stojaki z gniazdami wyjściowymi storz 52. Wejścia stojaków przystosowane są do mocowania z hydrantami podziemnymi.

 

Produkt posiada atest PZH (Państwowego Zakładu Higieny) uprawniający do kontaktu z wodą pitną.


Najpopularniejszym stojakiem hydrantowym jest stojak B/BB, określany także jako DN80 2x75.
Oferta zawiera także stojaki z rurami przyłączeniowymi w standardzie DN50 oraz rurami DN80 z gniazdami DN100 wykonanymi z mosiądzu.
Najpopularniejszym gniazdem jest gniazdo DN80, jednak spotyka się jeszcze, zwłaszcza w starych instalacjach przyłącza DN50. Złącza DN100 są często spotykane w instalacjach na terenie zakładów przemysłowych lub innych dużych obiektów.
Stojaki podzielić możemy także na wersje z 1 lub 2 gniazdami wyjściowymi. Wersje z 2 gniazdami zawsze posiadają zawory grzybkowe, natomiast wersje z 1 wyjściem mogą być oferowane z zaworem grzybkowym lub bez.
Pod tym względem oferta firmy Horpol w zakresie stojaków hydrantowych jest najszersza w kraju i zaspokaja wszelkie potrzeby użytkowników w tym zakresie.

Konstrukcja:

Stojaki hydrantowe wykonane są ze stropu aluminium. Niektóre elementy mogą być wykonane z mosiądzu. Gniazda uszczelniają uszczelki gumowe.
Stojak hydrantowy składa się z dwóch głównych elementów: głowicy (lub głowicy zaworowej) i stojaka. Głowica to odlewany korpus w którym znajdują się jedno lub dwa wyjścia. Część dolna – stojak – służy do zamocowania w hydrancie podziemnym za pomocą samo wkręcającego mechanizmu kłowego. Głowica lub głowica zaworowa malowana jest na kolor czerwony.

 

Wysoka jakość stojaków hydrantowych Horpol

W galerii także inne zdjęcia prezentujące jakość (mogą być z innych modeli)


Dane techniczne tego modelu:

 Typ stojaka

DN100 1x52 (A/C) z zaworem

 Przyłącze wejściowe

DN100

 Rura

DN80, fi zew. 72mm

 Wyjścia [Storz]

1x52 z zaworem

 Długość [mm]

1030

 Szerokość [mm]

330

 Waga [kg]

8,0