Szafa do suszenia ubrań SSO-1M suszy i przewietrza, automatyczne zabezpieczenia

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 100551
 • szt.
 • Cena netto: 4 500,00 zł / szt. 5 535,00 zł / szt.
Wybierz SupermarketStrazacki.pl

Szafa do suszenia ubrań SSO-1M suszy i przewietrza

 

Szafy suszarnicze służą do wyposażenia jednostek pracujących w ruchu ciągłym - niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych. Służą do suszenia i przewietrzania odzieży roboczej, używanej przy wykonywaniu codziennych prac zawodowych przez pracowników szczególnie, gdy prace wykonywane są na wolnym powietrzu.


Deszcz i wilgoć powoduje, iż ubrania: robocze, ochronne, umundurowanie i obuwie osób pracujących wymagają zmiany, a co za tym idzie wysuszania. Dotyczy to w szczególności osób pracujących na różnych obiektach polowych i w terenie, które wykonują prace: nadzorujące, kontrolujące, konserwacyjne - brygady awaryjne i remontowe usuwające awarie - trakcji elektr., energetycznej, kolejowej, drogowej, ekip pracujących w ruchu ciągłym: lotniskach, strażnicach granicznych, jednostkach straży pożarnej, tam gdzie jest częsty kontakt z akwenami wodnymi - baseny, śluzy, stocznie itp. gdzie warunki naturalne pogodowe, a także środowiska powodują zawilgocenie odzieży roboczej lub nadmierne wchłonięcie przez nią niemiłych i szkodliwych zapachów (np. w galwanizerniach).
Po zakończeniu codziennej pracy odzież robocza, rękawice, obuwie poddane procesowi suszenia i wietrzenia mogą być ponownie użytkowane.

 

Wyposażenie podstawowe szafy:

 • Sterownik elektroniczny temperatury i czasu pracy – 1szt
 • Wilgotnościomierz – 1szt
 • Drążek – 1 szt
 • Półka ażurowa –1 szt
 • Stopki poziomujące – 4 szt
 • Rura wentylacyjna spiro ø100 L = 1mb (podłączenie do kratki wentylacyjnej)
 • Opaska rury wentylacyjnej – 2 szt

 

DANE TECHNICZNE SZAFY SSO-1
Lp Typ Wymiary (mm)
Moc
kW
Wentylator Spręż stat.
Pa
Ilość
drzwi
Masa
kg
V -m3
komo-
ry
Ilość kpl
suszo-
nych
ubrań*
B G
H Ø Moc W m3/h
1. SSO-1 M
800 500
1825
100
2,0 46 240 64 2 61 0,64
8

*- Przyjęto średnią grubość męskiej marynarki

 

PRZYKŁADY ZASTOSOWAŃ

 1. Przemysł i usługi: straż pożarna, budowa, naprawa, konserwacja: dróg, mostów, trakcji elektrycznej, kolejowej, tramwajowej, lotniskowej, stanice graniczne, górnictwo, praca w chłodniach, zastosowanie mieszane - suszenie odzieży i ogrzewanie szatni pracowniczych
 2. Prace technologiczne: podsuszanie i suszenie: detali i materiałów wynikających z prac technologicznych
 3. Rolnictwo: prace polowe, przetwórstwo spożywcze: suszenie owoców, warzyw, ziół, grzybów itp.
 4. Ośrodki rekreacyjne sportów zimowych: domy wczasowe, schroniska, hotele, ośrodki SPA.

  UWAGA:
  Zabezpieczenia antykorozyjne - zaprojektowana szafa służy do suszenia odzieży roboczej i ochronnej oraz przewietrzania. W wyniku pracy szafy powstaje para wodna, która jest odprowadzana na zewnątrz szafy (nie tworzą się skropliny). Szafa ma służyć użytkownikowi wiele lat, pracuje w trudnych warunkach, zespoły szafy nie mogą być podatne na wilgoć a konstrukcja na przyspieszoną korozję. W związku z tym szafa wyróżnia się w stosunku do innych tym, że posiada podwójne zabezpieczenie antykorozyjne: wykonana z blachy stalowej ocynkowanej, następnie malowana elektrostatycznie grubą strukturą.

 

DANE URZĄDZENIA - SZAFY
Napięcie zasilania 230 V
Moc ogrzewania 1,5 - 2,0 kW
Moc wentylatora 46 W
Spręż statyczny wentylatora 64 Pa
Wydajność wentylatora turbinowego 240 m3/h
Częstotliwość 50 Hz
Długość przewodu zasilającego L = 2,3 mb
Przyłącze rury wylotu wilgotnego
powietrza
ø = 100 mm, L=1,0mb w wyposażeniu
Sterownik elektroniczny czasu pracy
i temperatury
Nastawa czasu pracy co 15 min.
do 8 godz., temperatura max. 60 oC
Sygnalizator pracy urządzenia +
Samoczynny wyłącznik termiczny
zespołu grzejnego
+
Wyłącznik dopływu prądu p. poż. pracy
urządzenia
+
Zamknięcie szafy zamek ryglowy trzypunktowy z kluczem
Wyposażenie instalacyjne - pakiet rura spiro ø= 100 L= 1,0 mb
Wyposażenie eksploatacyjne drążek, półka, hak L=95, hak L=300 - po 1 szt.
Zabezpieczenie konstrukcji blacha ocynkowana,
lakierowana elektrostatyczne
Certyfikaty CE B TÜV atest higieniczny, deklaracja zgodności

 

Budowa
Z szafy nie wystają żadne elementy na zewnątrz ani do wewnątrz komory. Konstrukcja samonośna, wykonana z blachy stalowej ocynkowanej, zgrzewana, malowana RAL 7035 struktura, drzwi otwierane na zewnątrz. Przewód zasilający o długości L = 2,3 mb do transportu i przechowywania (w celu zabezpieczenia przed uszkodzeniem) chowany w górnym wieńcu szafy w suficie, w osi tylnej ścianki. Po wyjęciu z górnego wieńca przewód podłącza się do sieci elektrycznej. Stopki poziomujące, zamek patentowy, ryglowany trzypunktowo. Kolor RAL 7035 - struktura. Zasilanie 230 V, moc wg wykonania (patrz tabela).

Wewnętrzna przestrzeń szafy posiada drążek do zawieszenia odzieży, a także jedną ażurową półkę, którą można przestawiać na różne wysokości. Wnętrze szafy umożliwia bezproblemowe rozmieszczenie wielu półek (max. 15 szt.), do których można zawiesić haki w celu suszenia małych przedmiotów np. roboczych rękawic, butów itp. Dodatkowe półki, haki są do nabycia. Półki można przy załadunku wsadu podnosić, opuszczać, a także bez problemu je usuwać.

W wieńcu górnym szafy zamontowany jest zespół napędowy: grzejny, wentylacyjny oraz sterowniczy. W pokrywie górnej szafy wieńca (suficie) otwór ø 100 mm do podłączenia rury spiro.
Szafa posiada zabezpieczenia przeciwpożarowe oraz przeciw niekontrolowanemu wzrostowi temperatury. Maksymalna temp. pracy 70°C.

Zabezpieczenia antykorozyjne - zaprojektowana szafa służy do suszenia odzieży. W wyniku pracy szafy powstaje para wodna, która jest odprowadzana na zewnątrz szafy (nie tworzą się skropliny). Szafa ma służyć użytkownikowi wiele lat, pracuje w trudnych warunkach, w związku z tym zespoły szafy nie mogą być podatne na wilgoć a konstrukcja na przyspieszoną korozję - dlatego szafa suszarnicza IZOTERMA wykonana jest z blachy stalowej ocynkowanej, następnie malowana elektrostatycznie grubą strukturą.

Certyfikaty: CE B TÜV atest higieniczny, deklaracja zgodności. Wyrób dopuszczony do obrotu handlowego.

Gwarancja: 2 lata (sterownik, napęd – 1 rok gwarancji).

Do sterowania pracą szafy służy znajdujący się u góry w osi pionowej wieńca wielofunkcyjny sterownik elektroniczny - trzy programy pracy: wentylowanie (tylko 46 W), suszenie wsadu wilgotnego, suszenie wsadu mokrego. Panel serwisowy - zespół grzejno-wentylacyjny mieści się u góry szafy, w panelu sterującym.

 

Sterownik:Opis sterownika

   1. Włączenie ogrzewania
   2. Włączenie wentylatora
   3. Wyłączenie pracy
   4. Nastawa i wskaźnik czasu co 15 min do 8 godz.
   5. Wyświetlacz: czasu pracy, temp. zaprogramowanej i rzeczywistej
   6. Nastawa i wskaźnik temperatury pracy od 10 °C do 60 °C
   7. Wskaźnik wilgotności i temperatury wydalanego powietrza

    
Zespół grzejny pracuje tylko przy włączonym wentylatorze - w przypadku wyłączenia wentylatora automatycznie wyłącza się ogrzewanie. Nad przyciskami znajdują się diody sygnalizujące pracę urządzenia w danym programie.

Kinematyka przepływu powietrza - powietrze pobierane z pomieszczenia tłoczone jest do komory w dół szafy, ogrzewane, przepływa ze znaczną szybkością, kierunek przepływu jest wymuszony, tzn. że ogrzane powietrze nie jest całkowicie wyrzucane na zewnątrz, lecz częściowo wykorzystywane w obiegu zamkniętym. Ta kinematyka ruchu powoduje, iż proces suszenia jest równomierny, szybki a przez to energooszczędny.

 

Schemat przedstawia właściwy załadunek wsadu

 

Cena zawiera koszt dostawy do klienta.