newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy na zakupy.

Torba Premium do transportu i prania hełmu strażackiego

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 102671
 • Producent: HORPOL
 • Dostępność: Dostępny z magazynu lub na zamówienie Dostępny z magazynu lub na zamówienie
  Czas realizacji: 2-3 tygodnie
 • szt.
 • Cena netto: 64,40 zł / szt. 79,21 zł / szt.

Torba Premium do transportu i prania hełmu strażackiego

 

Torba na hełm nazywana inaczej pokrowcem lub workiem służy do transportu hełmu strażackiego oraz prania go w pralnicach profesjonalnych.

 

To rewolucyjna, zupełnie inna torba niż znane dotychczas torby na hełmy. Jest wielowarstwowa.

Jej 3-warstwowa konstrukcja znacząco zwiększa ochronę hełmu przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas upadku na podłoże, uderzenia workiem o twardy element czy uszkodzenia o bęben pralnicy lub inny prany hełm.

 • Warstwa zewnętrzna i wewnętrzna wykonana jest z grubej i dobrze przepuszczającej wodę bawełny
 • Wkładka to specjalna pianka grubości ok 10mm amortyzująca uderzenia i przepuszczająca wodę
 • Gruby, 5mm sznurek bawełniany podwójny, dwustronny.

 

Worek produkowany jest w rozmiarze uniwersalnym pozwalającym na zmieszczenie się wewnątrz każdego hełmu strażackiego i technicznego dostępnego na rynku. Posiada zaokrąglone końce dzięki czemu lepiej niż wersji prostokątnej przylega w każdym miejscu do skorupy hełmu: jest to niezwykle istotne podczas prania, gdyż hełm poruszając się delikatnie w worku podczas ruchów bębna ociera się o ściankę wewnętrzną worka zmywając zabrudzenia. Efekt jest podobny do mycia hełmu gąbką. Pozostający otwór po zamknięciu ułatwi wymianę wody wewnątrz podczas prania.

Nie ma zatem potrzeby rozmontowywania więźby do osobnego prania, gdyż pranie w pralnicy gwarantuje skuteczne umycie i wypłukanie z hełmu zabrudzeń i toksyn.

Kolejnym ważnym aspektem ochrony piankowej jest gwarancja, że w przypadku prania np. dwóch czy trzech hełmów w pralnicy, nie są one narażone na uszkodzenia wskutek obijania się nie tylko o ściany bębna, ale i między sobą.

Torba posiada po obu stronach grube bawełniane sznurki umożliwiające transport worka na ramieniu lub na obu ramionach. Konstrukcja została tak opracowana, że ściągnięcie sznurków gwarantuje, że torba nie rozwiąże się sama podczas transportu czy prania.

Przepikowane krzyżowo na przestrzał materiały składowe utrzymują wszystkie warstwy stabilnie, dlatego chroniąca wkładka piankowa nie przesunie się wewnątrz.

 

Dane techniczne:


Szerokość góra: 50 cm
Szerokość dół: 29 cm
Wysokość: 56 cm
Grubość całkowita: 4 cm
Waga: 0,5 kg

 

Uwaga! Pamiętaj, żeby podczas prania hełmu w pralnicy wyłączyć wirowanie.