Masz pytania?  zadzwoń Zadzwoń: 22 750-62-49 lub 605 377 500 (godz 8.00-16.00)           newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy na zakupy.

Wentylator oddymiający Rosenbauer Fanergy V16 z dyszą gaśniczą

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 102344
 • Producent: Rosenbauer
 • Kod producenta: 513022
 • Dostępność: Dostępny z magazynu lub na zamówienie Dostępny z magazynu lub na zamówienie
 • szt.
 • Cena netto: 9 980,00 zł / szt. 12 275,40 zł / szt.

Wentylator oddymiający Rosenbauer Fanergy V16 z dyszą gaśniczą

 

Rosenbauer od nowa opracował mobilne, wysokowydajne wentylatory serii FANERGY. Rezultatem są urządzenia wielofunkcyjne, które mogą znacznie więcej niż tylko wentylować. Chroń budynki i obiekty za pomocą mgły wodnej, usuwaj niebezpieczne gazy, a nawet podawaj pianę. Nowy FANERGY oferuje wiele możliwości - także podczas gaszenia pożarów.

 

Prezentowana tutaj wersja zawiera w podanej cenie zawiera dyszę mgły wodnej. Nie zawiera oświetlenia i siatki.

 • Najmniejszy wentylator na rynku w klasie 16 "
 • Minimalne miejsce zajmowane w pojeździe
 • Zoptymalizowana, łatwa obsługa

Szybka usuwanie dymu umożliwia łatwy i szybki dostęp, znacznie lepszą widoczność i obniżoną temperaturę. Krótko mówiąc: ryzyko dla strażaków można znacznie zmniejszyć dzięki zastosowaniu wysokowydajnego wentylatora FANERGY, a szanse na uratowanie ludzi w zadymionych budynkach znacznie wzrosną.

 • Lepsza widoczność dzięki szybkiemu usuwaniu dymu
 • Obniżenie temperatury w płonącym obiekcie
 • Mniej szkodliwych gazów i natychmiastowe dostarczanie świeżego powietrza
 • Szybsze lokalizowanie osób zaginionych/poszkodowanych

Główne cechy

Technologia All In One Airflow.
Moc
Dysza typu "pull-out"
Największy kąt nachylenia od -20 do + 20 °
Odległości sprawienia od 2 do 7 m
Nowoczesny design
Możliwość podawania mgły wodnej i piany gaśniczej

 

Mocna wersja

Wentylator oddymiający FANERGY z silnikiem spalinowym jest najmocniejszym i najlżejszym modelem. Jest dostępny o średnicy 16" z jednostką silnikową: Briggs&Stratton; 1–cylindrowy Vanguard 4.8 kW (6.5 KM).


Dane techniczne V16

Silnik napędowy: Briggs&Stratton; 1–cylindrowy Vanguard 4.8 kW (6.5 KM)
Średnica wylotu powietrza ok.: 16"/ 410 mm
Natężenie przepływu powietrza: 23900 m3/h
Wymiary (S x W x G) [mm] 545 x 545 x 490
Masa: około 41 kg
Pojemność baku: Benzyna bezołowiowa >91 oktan / ok. 3,0 l
Czas pracy na jednym zbiorniku paliwa ok. 110 min przy pełnym obciążeniu


Technologia All in One Airflow to większe ciśnienie, większa moc i większa objętość.

Technologia All In One Airflow firmy Rosenbauer to zupełnie nowa koncepcja techniczna w technologii wentylacji. Specjalna konstrukcja zespołu wentylatora zapewnia zoptymalizowany schemat przepływu powietrza. Jest to możliwe dzięki specjalnej konstrukcji wirnika wentylatora, jednostki sterującej wentylatora i specjalnej kratownicy o aerodynamicznym kształcie. Nowa jednostka wentylatora zapewnia także jeszcze lepszą wydajność zasysania, a tym samym lepsze dostarczanie powietrza do wentylatora. Powietrze dostarczane jest do budynków w ukierunkowany sposób, przy większym ciśnieniu, większej mocy i w większej objętości. Rezultat: dym jest szybciej usuwany z płonącego obiektu, widoczność natychmiast poprawia się, a temperatura szybciej opada.


Wentylator automatycznie ustawia się do pozycji ataku +20° stopni

Po rozłożeniu uchwytu moduł wentylatora automatycznie podnosi się. W ten sposób wentylator znajduje się natychmiast w pozycji ataku. Dlatego dysza jest automatycznie ustawiana pod optymalnym kątem 20°, dzięki czemu łatwiej jest ominąć przeszkody w obszarze dostępu do budynku (np. schody, platformy). W połączeniu z nową technologią "All In One Airflow", dysza typu "pull-out" zapewnia również, że strumień powietrza dociera do obiektu z maksymalną wydajnością.


Najszerszy kąt regulacji na rynku

Jednostka wentylatora może być regulowana za naciśnięciem przycisku i bez dodatkowych akcesoriów od -20 do +20 stopni. Dzięki bezobsługowemu siłownikowi gazowemu, bezstopniowa regulacja jest szybka i łatwa, bez zakleszczania i skosowania - co stanowi znaczącą korzyść, która przyczynia się do skrócenia czasu akcji ratowniczej podczas działań. Duży kąt nachylenia zapewnia większą elastyczność i wydajność podczas korzystania z wentylatora. Kąt nachylenia wynoszący 20° jest bardzo przydatny do podawania powietrza ponad przeszkodami. Pozycja kąta ujemnego -20° stopni - większa niż jakikolwiek inny wentylator na rynku - idealnie nadaje się do wentylowania klatek schodowych i szybów powietrznych.

 

Dla łatwej i bezpiecznej obsługi

Korzystanie z wentylatora chroni ekipy ratownicze i może uratować życie zaginionych/poszkodowanych osób. Właściwa obsługa jest ważna dla pomyślnej wentylacji. Dzięki nowej technologii All In One Airflow wszystkie aktualne koncepcje obsługi są połączone w jedną, a korzystanie z niej jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wentylator można ustawić w elastycznej odległości 2-7 m przed otworem dostępu. W tej odległości wentylator działa niezawodnie bez problemów z pozycjonowaniem. Aby uzyskać maksymalny przepływ powietrza, zaleca się ustawienie odległości 2 m.
Obsługa jest łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej:

1. Rozłóż uchwyt
2. Wentylator automatycznie ustawia się do pozycji ataku +20 stopni
3. Ustaw wentylator przed otworem dostępowym (elastyczna odległość 2-7 m)
4. Włącz urządzenie - gotowe


Pakiet oświetlenia LED jest wyjątkowy (opcja!)

zapewniając większe bezpieczeństwo podczas operacji w ciemności. Diody LED umieszczone centralnie za jednostką wentylatora świecą w kierunku otworu, a tym samym służą jako pomoc orientacyjna dla rot w aparatach oddechowych. Z tyłu wentylatora kolejne diody LED zapewniają dobrą widoczność elementów obsługi, niezbędnych dla bezpiecznej pracy. Pakiet oświetlenia LED jest opcjonalny we wszystkich modelach.


Wielofunkcyjne zastosowanie

W odniesieniu do taktyki operacyjnej interesujące są dwie dalsze cechy wentylatora FANERGY: można wytworzyć mgłę wodną i pianę gaśniczą. Mobilny wentylator o wysokiej wydajności jest wyposażony w centralną dyszę gaśniczą. Pozwala to na chłodzenie i ochronę pomieszczeń, butli gazowych itp. Skuteczne tłumienie niebezpiecznych produktów lotnych jest również możliwe przy użyciu mgły wodnej.Turbulencje w przepływie powietrza zmniejsza się poprzez centralne umieszczenie urządzenia do rozpylania wody po środku dyszy gaśniczej wentylatora Obsługa jest znacznie szybsza, łatwiejsza i nie wymaga żadnych akcesoriów. Wąż pożarniczy może być podłączony bezpośrednio do wentylatora za pomocą nasady Storz C/52, woda doprowadzona jest do FANERGY, a co za tym idzie podawana jest mgła wodna.


Wentylator jako generator piany

Dzięki zastosowaniu siatki pianowej, zasysacza Z2 i wielozadaniowego środka pianotwórczego, wentylator może w krótkim czasie wytwarzać pianę gaśniczą. Siatka jest przechowywana w małej komorze bezpośrednio na obudowie wentylatora i może być zawsze przewożona w ten sposób. Natężenie przepływu wynosi ok. 200 l przy 5 barach. Podczas gaszenia pożarów piana gaśnicza może być wprowadzana przez przewody wentylacyjne na klatkach schodowych lub lufcik w piwnicy. Podczas działań z substancjami niebezpiecznymi, w celu powstrzymania toksycznych oparów lub schłodzenia sprzętu: wentylator realizuje zadania generatora piany gaśniczej


Standardowe wyposażenie

Dysza gaśnicza
Schowek na siatkę pianową
Adapter do węża wylotowego do silnika Briggs & Stratton
Dwa kliny

Opcje i akcesoria

Dysza gaśnicza z nasadą Storz C
Pakiet oświetlenia LED
Siatka pianowa
Zasysacz liniowy z nasadą Storz C
wężyk zasysający 25 mm / 1,5 m dla zasysacza Z2.
Wąż tłoczny SYNTHETIC SPECIAL 5 m, z nasadą Storz C/52.
Wielozadaniowy środek pianotwórczy
Rura pianowa PE z pasem mocującym, 20 m
Sztywna rura pianowa, 3 m
Licznik godzin pracy i licznik obrotów dla wentylatorów chłodzących z silnikami spalinowymi
Narzędzie do siłowego dostępu

 

 

 

Uwaga! Zgodnie z polityką handlową producenta, na ten produkt nie można uzyskać rabatu.

Wybierz SupermarketStrazacki.pl !