Masz pytania?  zadzwoń Zadzwoń: 22 750-62-49 lub 605 377 500 (godz 8.00-16.00)           newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy na zakupy.

Agregat prądotwórczy 1-faz Benza E 3000

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 101299
 • Producent: BENZA
 • Dostępność: Dostępny z magazynu lub na zamówienie Dostępny z magazynu lub na zamówienie
 • szt.
 • Cena netto: 3 550,00 zł / szt. 4 797,00 zł 4 366,50 zł / szt.

Agregat prądotwórczy 1-faz Benza E 3000

 

Agregaty prądotwórcze hiszpańskiego producenta BENZA łączą w sobie zalety wysokiej jakości wykonania oraz markowe komponenty. Napędzane silnikami Robin serii EX (dawniej Subaru), wytwarzają prąd przy pomocy prądnic Sincro i Linz Posiadają certyfikaty jakości ISO 9001 i ochrony środowiska ISO 14001.Producent oferuje produkty jedno- i trójfazowe w zakresie mocy od 2,2 KVA do 12 KVA, z silnikami benzynowymi.

Przemyślane, ergonomiczne i ekonomiczne konstrukcje zapewniają 100% satysfakcji z użytkowania, niezawodności i kultury pracy. Dlaczego? Ponieważ prócz jakości wykonania i markowych podzespołów posiadają kilka unikalnych cech (serie E i TR):

 • We wszystkich modelach poza najmniejszym E-3000 zastosowano 4 poduszki amortyzujące pod silnikiem;
 • W modelach powyżej E-5000 zastosowano 2 poduszki amortyzujące pod prądnicą;
 • Wszystkie agregaty w standardzie posiadają kółka transportowe;
 • Dobra amortyzacja silnika oraz posadowienie agregatu na wulkanizowanych kołach i podporze gumowej redukuje hałas wywołany wibracjami;
 • Wszystkie agregaty w standardzie posiadają wyłącznik przeciążeniowy i wyłącznik różnicowo-prądowy;
 • Dzięki silnikom Robin EX posiadają unikalną funkcję: czujnik ciśnienia oleju kontrolujący także jakość oleju! Gdy pomyłkowo wlejesz zły olej, silnik nie będzie chciał pracować;
 • Sztywna rama: profile 30 i 35mm oferują większa sztywność, mniejsze wibracje, a przez to dłuższa żywotność połączeń spawanych oraz odporność na uszkodzenia powstałe w wyniku kolizji (przewrócenia, uderzenia itp);
 • Aktualnie straż pożarna otrzymuje gwarancję 5-letnią.

Gwarancja 5 lat dla straży pożarnych
Specyfikacja:

Silnik: górnozaworowy ROBIN EX17
Moc silnika: 6 KM
Pojemność silnika: 169 cm3
Rozruch: ręczny (ES3000 - elektryczny)
Zużycie paliwa: max 2,0 l/h
Pojemność zbiornika: 3,6 l
Czas pracy (75% obciążenia): 3 godz. 40 min.
Moc maksymalna agregatu: 3,0 kVA
Moc ciągła agregatu: 2,4 kW
Prąd: 13A

Gniazda: 1x16A (230V)
Hałas: 96,0 dbA
Waga: 46 kg (58 kg z rozruchem elektrycznym)
Wymiary (CxLxA): 640x600x510 mm
Wyposażenie standardowe:

koła metalowo - gumowe
 wyłącznik termiczny
woltomierz elektroniczny
czujnik oleju

Opcje: rozruch elektryczny (akumulator w zestawie)
Klasa: b

 

Wyłącznik różnicowy zabezpiecza użytkowników przy przebiciu napięcia na obudowę agregatu. Jak każde urządzenie zdarzają się uszkodzenia "różnicówek". Warunkiem zadziałania "różnicówki" przy jakimkolwiek przebiciu, jest zastosowanie w całym układzie przedłużacza oraz zasilanych urządzeń przewodów z żyłą uziemienia. Wyłącznik różnicowy jak każdy mechanizm może się przyciąć lub po prostu zepsuć i wtedy takim zabezpieczeniem jest uziemienie agregatu. W przypadku długiej pracy agregatem oraz podłączania niewiadomej kondycji urządzeń wskazane jest zastosowanie uziemienia o ile jest to możliwe. Dlatego szpica uziemiająca (do wyboru w opcjach obok ceny) jest wysoce zalecana.


Uwaga! Agregat jest samowzbudny (bez AVR), i nie zaleca się zasilać nim urządzeń elektronicznych (np. telewizory, komputery, wiertarki z elektronicznym regulatorem obrotów), ponieważ grozi to ich uszkodzeniem. Możesz tym agregatem zasilać UPS-y (zasilacze awaryjne np. do komputerów). Jeśli potrzebujesz agregatu do zasilania elektroniki, poszukaj modelu z AVR.Oznaczenia w nazwach produktów Benza (seria E i TR):

E - jednofazowy
TR - trójfazowy
S - rozruch elektryczny (akumulator w zestawie)
AVR - automatyczny regulator napięcia

AVR (Automatic Voltage Regulator) - Automatyczny regulator napięcia jest to urządzenie elektroniczne, które w agregacie prądotwórczym samoczynnie utrzymuje napięcie wyjściowe na stałym i niezmiennym poziomie, niezależnie od obciążenia.

Wybierz SupermarketStrazacki.pl !