Masz pytania? zadzwoń Zadzwoń: 227 506 249 lub 605 377 500 (8.00-16.00) albo napisz sklep@horpol.com            newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy ważny pół roku!

Agregat prądotwórczy Benza BZ-2000-iS

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 101086
 • Producent: BENZA

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 5 143,86 zł brutto
 • Czas realizacji: 2-3 tygodnie
 • Cena netto: 4 140,00 zł / szt. 5 092,20 zł / szt.
 • szt.
 • Szybkie płatności Blik.

Produkt objęty jest gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Prądnica inwerterowa: Tak

Agregat prądotwórczy Benza BZ-2000-iS

 

Wieloletnie doświadczenie BENZA w produkcji agregatów zaowocowało wprowadzeniem w roku 2014 nowej serii agregatów BZ.
Produkty BENZA zawsze charakteryzują się najwyższą jakością i przy konstruowaniu oraz produkcji agregatów inwerterowych BZ bardzo duży nacisk postawiono na jakość materiałów użytych do produkcji przez kooperantów.


Przy produkcji uzwojeń prądnic stosowane są najwyższej jakości stopy miedzi co gwarantuje uzyskanie bardzo dobrych parametrów prądu. Przez zastosowanie automatycznej regulacji AVR agregaty BZ znajdują zastosowanie przy zasilaniu zaawansowanych urządzeń elektronicznych.
Optymalnie dobrane moce silników gwarantują długi i bezawaryjny okres użytkowania agregatu bez strat generowanej energii. Rygorystyczne standardy jakości przy produkcji agregatów zapewniają spełnienie wszystkich obowiązujących norm.

 

 • We wszystkich modelach BZ zastosowano zbiorniki paliwa gwarantujące nieprzerwaną pracę w przedziale 6-9 godzin, w zależności od modelu, przy średnim obciążeniu ok. 80% mocy agregatu
 • Modele BZ-2000-iS oraz BZ-3000-iS wykonane są w technologi inwerterowej gwarantującej najwyższą jakość generowanego prądu przy optymalnym zużyciu paliwa
 • Agregaty BZ-3000-iS oraz BZ-8500-AVR wyposażone są standardowo w koła transportowe
 • Dobra amortyzacja silnika oraz posadowienie agregatu na wulkanizowanych kołach i podporze gumowej lub podporach gumowych redukuje hałas wywołany wibracjami
 • Wszystkie agregaty w standardzie posiadają przyłącze prądu DC 12V 8,3 A, wyłącznik przeciążeniowy i wyłącznik różnicowo-prądowy
 • Sztywna rama o konstrukcji klatki wykonana z profile o średnicy 30 mm (BZ-8500-AVR) gwarantuje większą sztywność, mniejsze wibracje, a przez to dłuższa żywotność połączeń spawanych oraz odporność na uszkodzenia powstałe w wyniku kolizji (przewrócenia, uderzenia itp.)
 • Agregaty BZ-2000-iS i BZ-3000-iS wykonane są obudowach wyciszających co umożliwiło obniżenie poziomu hałasu do 75 dB (A).


Agregat inwerterowy.


Parametry techniczne:

Max. Moc: 2,0 kVA
Napięcie: 230 V
Prąd: 7 A
Gniazdo ładowania akumulatora DC12 V: 8,3 A
Rozruch: ręczny
Moc silnika: 3 KM, benzynowy
Pojemność skokowa: 80 cm3
Czas pracy przy wyk. 50% moc.: 6 godz
Pojemność zbiornika: 4 l
Częstotliwość: 50 Hz
Czujnik oleju: tak
Wyłącznik termiczny: tak
Alarm przeciążeniowy: tak
Elektroniczna kontrola obrotów przy braku obciążenia
Wymiary dł. x szer. x wys.: 498 x 290 x 459 mm
Hałas: 89 dbA
Waga: 22 kg

Gwarancja 2 lata


Wyłącznik różnicowy zabezpiecza użytkowników przy przebiciu napięcia na obudowę agregatu. Jak każde urządzenie zdarzają się uszkodzenia "różnicówek". Warunkiem zadziałania "różnicówki" przy jakimkolwiek przebiciu, jest zastosowanie w całym układzie przedłużacza oraz zasilanych urządzeń przewodów z żyłą uziemienia. Wyłącznik różnicowy jak każdy mechanizm może się przyciąć lub po prostu zepsuć i wtedy takim zabezpieczeniem jest uziemienie agregatu. W przypadku długiej pracy agregatem oraz podłączania niewiadomej kondycji urządzeń wskazane jest zastosowanie uziemienia o ile jest to możliwe. Dlatego szpica uziemiająca (do wyboru w opcjach obok ceny) jest wysoce zalecana.

 

Uwaga! Agregat jest samowzbudny (bez AVR), i nie zaleca się zasilać nim urządzeń elektronicznych (np. telewizory, komputery, wiertarki z elektronicznym regulatorem obrotów), ponieważ grozi to ich uszkodzeniem. Możesz tym agregatem zasilać UPS-y (zasilacze awaryjne np. do komputerów). Jeśli potrzebujesz agregatu do zasilania elektroniki, poszukaj modelu z AVR.