Masz pytania?  zadzwoń Zadzwoń: 22 750-62-49 lub 605 377 500 (godz 8.00-16.00)           newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy na zakupy.

Czujnik dymu FIREANGEL THERMOPTEK ST-630T+ZB, 10 lat, z modułem Zigbee

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 102564
 • Producent: FireAngel
 • Kod producenta: 5909000850453

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: 5-7 dni roboczych
 • szt.
 • Cena netto: 314,00 zł / szt. 441,57 zł 386,22 zł / szt.

Czujnik dymu FIREANGEL THERMOPTEK ST-630T+ZB, 10 lat, z modułem Zigbee

 

Czujniki tlenku węgla i dymu FireAngel ST-630T+ZB to dziś najbardziej renomowane i certyfikowane czujniki dostępne na europejskim rynku. Opracowane i opatentowane rozwiązania przez zespół inżynierów w centrali firmy w Coventry w Anglii, pozwalają zapewnić użytkownikom najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Certyfikowany czujnik dymu FireAngel ST-630T to najwyższej klasy czujnik dymu z możliwością podłączenia do systemu Zigbee. Możliwość połączenia czujników w sieć pozwala dodatkowo podnieść poziom bezpieczeństwa użytkowników.

 

 • Technologia THERMOPTEK
 • Sygnalizacja słabej baterii oraz końca działania
 • Funkcja testowania / resetowania czujnika
 • 5 lat gwarancji

Instrukcja obsługi do pobrania na dole strony w zakładce "załączniki".

 

Uwaga!

płytka magnetyczna do czujnikówTen model czujnika można zamocować na płytce magnetycznej (należy dokupić, wybierając ją z opcji obok ceny). Płytka magnetyczna, to właściwie komplet dwóch okrągłych (52 mm), samoprzylepnych płytek z mocnymi magnesami. Jedną przyklejamy do sufitu/ściany lub innej powierzchni gładkiej (szafka, mebel), zaś drugą możemy przykleić do plecków czujnika. Oczywiście obowiązkowe jest zachowanie zasad montażu — wysokości czujnika od podłogi lub sufitu oraz źródeł gazu/tlenku węgla, okien itp. Zasady te opisuje instrukcja obsługi. Dla niektórych czujników podajemy te zasady także w opisie.

Standardowo wystarczy dobrać 1 kpl płytki montażowej, ale jeśli ktoś potrzebuje to urządzenie okresowo umieszczać w innym miejscu, może zakupić 2 kpl płytki.

 

Czujnik Dymu FireAngel ST-630 to najwyższej klasy urządzenie zapewniające najwyższą ochronę przed ryzykiem pożaru. Czujnik dymu ST-630 FireAngel wyposażony jest w przełomowe rozwiązanie THERMOPTEK, które polega na połączeniu sensora optycznego z termicznym. Takie rozwiązanie pozwala zwiększyć czułość urządzenia i tym samym ponad dwukrotnie skrócić czas reakcji urządzenia na pojawiający się w otoczeniu dym. Czujnik ST-630 posiada zintegrowaną baterię litową, która zapewnia bezobsługowe użytkowanie przez okres 10 lat. Czujnik FireAngel ST-630 ma również możliwość wyposażenia w moduły komunikacyjne do integracji z systemami inteligentnego domu: Z-Wave.

 

 • Bezprzewodowa komunikacja poprzez moduł Zigbee.
 • Zaawansowana technologia THERMOPTEK, która łączy sensor optyczny z termicznym
 • 5- letnia gwarancja
 • Certyfikat na zgodność z normą EN14604:2005
 • Zasilany poprzez zintegrowaną baterię litową

 

FireAngel ST-630-INT to najwyższej klasy czujnik dymu z technologią THERMOPTEK, wyposażony w możliwość bezprzewodowej komunikacji Zigbee. Urządzenie posiada zaawansowaną technologią THERMOPTEK, która łączy zalety sensorów optycznych z termicznymi. Dzięki temu zwiększa się czułość urządzenia oraz niemal dwukrotnie skraca czas reakcji na źródło dymu. Urządzenie posiada przycisk test/reset, a także sygnalizację słabej baterii oraz końca swej żywotności. Czujnik dymu ST-630-INT zasilany jest poprzez zintegrowaną baterię litową, która nie wymaga wymiany ani ładowania przez cały okres użytkowania. Potwierdzeniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa jest m. in. certyfikat zgodności z normą EN14604. Czujnik dymu FireAngel ST-630 posiada 5 lat gwarancji.

 

Dane techniczne FIREANGEL THERMOPTEK ST-630T+ZB:

Technologie Zigbee
Zasilanie Wbudowana bateria litowa na 10 lat, nie wymaga wymiany, ani ładowania
Komunikacja Zigbee
Głośność alarmu 85 dB (w odległości 3 m)
Temperatura pracy +4°C do +38°C
Wilgotność pracy Do 90% RH
Temperatura magazynowania -20°C do +60°C
Wilgotność magazynowania Do 93% RH
Certyfikaty EN14604:2005
Wymiary 132 mm x 40,50 mm (średnica x głębokość)
Masa 210 g
Gwarancja 5 lat

 

 

Rozmieszczenie czujników dymu Rozmieszczenie czujników dymu

W celu osiągnięcia najwcześniejszego ostrzeżenia przeciwpożarowego zalecamy, aby we wszystkich pomieszczeniach, w których temperatura znajduje się w zakresie między 4 °C i 38 °C zainstalować czujnik dymu.

Przedpokój | Półpiętro | Sypialnia | Salon

 

 

Instalacja czujnika dymu

Instalacja czujnika dymu

1. Przygotowanie
Wyłam otwory w płytce montażowej. Do wyznaczania pozycji otworów w ścianie/suficie należy używać rowków mocujących na płycie montażowej jako prowadnicy. Przy użyciu odpowiedniej wielkości wiertła należy wywiercić otwory i włożyć do nich plastikowe kołki rozporowe (w razie konieczności)

2. Zainstaluj płytkę montażową
Zamocuj płytę montażową do sufitu lub ściany za pomocą dostarczonych wkrętów

3. Zamontuj czujnik dymu na płytce montażowej
Czujnik włączy się automatycznie, gdy tylko zostanie prawidłowo podłączony do płyty montażowej

 

 

 

Czujka, czujnik, detektor

 

Dlaczego warto kupować w SupermarketStrazacki.pl?