Masz pytania? zadzwoń Zadzwoń: 227 506 249 lub 605 377 500 (8.00-16.00) albo napisz sklep@horpol.com            newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy ważny pół roku!

Drabinka gimnastyczna BenchK 733B wielofunkcyjna

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 102332

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 5 295,00 zł brutto
 • Czas realizacji: 2-3 dni robocze
 • Cena netto: 5 600,00 zł / szt. 6 888,00 zł / szt.
 • szt.
 • Szybkie płatności Blik.

Produkt objęty jest gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Drabinka gimnastyczna BenchK 733B wielofunkcyjna

 

Drabinka gimnastyczna BenchK 733B (dawniej Winner Black lub 713B) to zdecydowanie więcej niż drabinka. To rozbudowany zestaw, prawdziwy kombajn do prowadzenia wielu ćwiczeń ogólnorozwojowych i kondycyjnych. Pozwala utrzymać formę i sprawność fizyczną oraz siłę na najwyższym poziomie.

Dla najlepszej drabinki BenchK 733B jest bardzo wiele miejsc zastosowań: od domu, poprzez kluby fitness, siłownie aż po remizy strażackie czy jednostki wojskowe. I właśnie dla służb mundurowych ten model jest dedykowany.

 

Drabinka BenchK 733B to połączenie wielofunkcyjności, designu wraz z wytrzymałością profesjonalnego sprzętu sportowego.

Bliźniaczy model poprzedniej generacji tej drabinki używają znani trenerzy personalni.
Używana jest także w wielu jednostkach Wojska Polskiego.

 

Komplet zawiera:

 • Drabinkę z drążkiem do podciągania
 • Poręcz z podłokietnikami i uchwytami na sztangę
 • Ławeczkę do ćwiczeń

 

Największą zaletą drabinki 733B jest jej wytrzymałość. Maksymalna waga osoby, która może ćwiczyć z wykorzystaniem drabinki to aż 150 kg. Między innymi dzięki mocnej metalowej konstrukcji z pionowymi profilami bocznymi, które są jednolite, wielofunkcyjna drabinka gimnastyczna 733B jest produkowana zgodnie z europejskimi normami bezpieczeństwa PN-EN 12346:2001, PN-EN 913:2008.

 

Zalety drabinki BenchK 733B

 • Niewątpliwym atutem drabinki BenchK 733B jest to, że każdy z dodatkowych elementów może zdjąć jedna dorosła osoba. To umożliwia dopasowanie wysokości i wykorzystanie wszystkich możliwości każdego elementu.
 • Przy obracaniu drążka do podciągania uzyskuje się uchwyt pod sztangę. Maksymalna dopuszczalna waga sztangi z obciążeniem wynosi 200 kg.
 • Ławka nie zawiera żadnego elementu z ekoskóry czy gąbki. Całe podparcie pod plecy (jak i małe siedzisko, rolki pod kolana) to jest jednolity element z integralnego poliuretanu. Ławka jest dwustronna z dodatkowym siedziskiem, co pozwala wykorzystać ją do różnych ćwiczeń takich jak brzuszki, ćwiczenia pod kątem ze sztangą lub hantlami albo w pozycji prostej.
 • Po dołączeniu do drabinki zestawu taśm do ćwiczeń zyskujemy możliwość ćwiczenia z własną wagą. Mebel sportowy w postaci wielofunkcyjnej drabinki gimnastycznej BenchK 733B idealnie wpisuje się w tryb życia dzisiejszego człowieka. Dobrze dopełnia dom, biuro czy jednostkę publiczną.

 

Maksymalne możliwości drabinki przy prostej konstrukcji

Zestaw składa się z drabinki z 8 szczebelkami, poręczy do ćwiczeń (dip bar) z podłokietnikami oraz stabilizatorem pleców z pianki poliuretanowej oraz zdejmowanego drążka do podciągania z dodatkowymi uchwytami na sztangę. Aby zmienić drążek do podciągania w uchwyt pod sztangę wystarczy zmienić pozycję jego mocowania. Zestaw zawiera także obracaną, dwustronną ławeczkę, która doskonale nadaje się do ćwiczeń mięśni brzucha oraz treningu z hantlami czy sztangą. Zestaw ten z powodzeniem może być wykorzystywany jako mini siłownia w domu czy miejscu pracy, zajmując przy tym tylko 1 m2 powierzchni.

 

 • Jednolite, nie spawane, nie łączone profile główne
 • Posiada Polski certyfikat bezpieczeństwa
 • Dopuszczona do użytku w instytucjach państwowych

 

Dlaczego drabinka BenchK powinna być w straży?

Wiadomym jest, że strażacy powinni wyróżniać się dobrą formą fizyczną oraz aktywnością. Do tego celu została stworzona specjalna drabinka gimnastyczna 733B zapewniająca możliwość wykonywania największej ilości ćwiczeń sprawnościowych, siłowych i gimnastycznych. To doskonałe narzędzie do utrzymania w formie sprawności fizycznej tak bardzo potrzebnej strażakom podczas wykonywania trudnych operacji ratowniczo-gaśniczych.
Zamontowana w remizie strażackiej umożliwia każdemu strażakowi pełniącemu dyżur, 24 godziny na dobę prowadzić ćwiczenia.
Z tą drabinką nie ma się co martwić o formę fizyczną czy wyniki testów sprawnościowych. Budując aktywność fizyczną wpływa także na wyniki osiągane podczas zawodów sportowo-pożarniczych.

 

Parametry drabinki gimnastycznej BenchK 733B:

Maksymalna waga użytkownika: 150 kg
Szerokość: 67 cm
Wysokość: 2,40 m
Minimalna wysokość pomieszczenia do instalacji: 2,50 m
Sposób mocowania: do ściany
Waga: 61 kg
Kolor: czarny mat
Materiał: metal, drewno bukowe
Gwarancja na metalowe elementy: 10 lat
Gwarancja na inne materiały: 2 lata

 

Nowa jakość

Jakość drabinek nowej generacji wraz z opakowaniem i techniką wykonania jest nieporównywalnie wyższa niż drabinek starej generacji.

 

Stara generacja

Nowa generacja

Materiał

drewno lipowe

drewno bukowe

Wymiar

50 x 50 mm

40 x 50 mm

Grubość metalu

1,5 mm

2 mm

Szczeble

okrągłe, metalowe z plastikową powłoką

owalne, bukowe ręcznie olejowane

Ławeczka

tapicerka z eko skóry

jednolita i wykonana na specjalnie zaprojektowanych formach, w całości z PU

 

Brak czasu by ćwiczyć?

Niemal w każdej jednostce znajduje się dobrze wyposażona siłownia, z której strażacy mogą korzystać w wolnym czasie. Co jednak zrobić w wypadku kiedy nie mają czasu, aby udać się na siłownię? Wszak zmiana stroju na treningowy oraz prysznic po wysiłku wymagają poświęcenia sporej ilości czasu. Wtedy alternatywą jest BenchK 733B - wystarczy 5-10 minut ćwiczeń (bez konieczności zmiany stroju), aby:

 • ukoić i rozluźnić mięśnie po lub w trakcie dyżuru w dyspozytorni – ruch jest jak najbardziej wskazany
 • zapewnić sobie zastrzyk dodatkowej energii, gdy dopada zmęczenie podczas 24h służby – wysiłek fizyczny pobudza wydzielanie endorfin, a tym samym zachęca do działania
 • odprężyć się w gronie kolegów w świetlicy w trakcie oglądania telewizji czy zorganizować konkurs w podciąganiu.

 

Zdrowa rywalizacja w jednostce straży?

Drabinka to sprzęt, który można zamontować w kąciku sportowym, aby strażacy mogli wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia fizyczne za pomocą profesjonalnego sprzętu sportowego, bez potrzeby zmiany stroju. Zdajemy sobie sprawę, że bardzo mała liczba strażaków korzysta z siłowni (z rozmów ze strażakami z różnych regionów Polski; ok. 30% strażaków z danej jednostki) dlatego wychodzimy z propozycją stworzenia kącika sportowego w świetlicy. Wiemy, że służy ona nie tylko jako miejsce zebrań, ale również relaksu. W wielu świetlicach jest miejsce dla telewizora, stołu do bilardu czy ping-ponga. Mając na uwadze, że strażak powinien cieszyć się dobrą formą fizyczną, a raz w roku przechodzi testy sprawnościowe, proponujemy umieszczenie drabinki BenchK 733B właśnie w świetlicy. Kiedy strażacy grają w bilard, inni czekają na swoją kolej, w międzyczasie mogliby zrobić kilka podciągań na drążku. W ramach pozytywnej rywalizacji mogliby umieszczać swoje wyniki na tablicy w świetlicy. Każdy ze strażaków chciałby mieć lepszy wynik od kolegi. Dzięki takiemu pozytywnemu współzawodnictwu strażacy podnieśliby swoją sprawność.

 

Tak więc:

lepsza sprawność i forma fizyczna
zdrowa rywalizacja sportowa w jednostce
lepsze wyniki zawodów sportowo-pożarniczych

 

 

Drabinka 733B nie wymaga wiele miejsca. Zamontujesz ją dosłownie na kawałku wolnego miejsca.

Drabinka gimnastyczna BenchK 713B miejsca montażu

 

Wiodące cechy drabinki BenchK 733B:

 • Prostokątne, boczne metalowe profile są jednolitym elementem bez spawów czy śrub, co zwiększa bezpieczeństwo i żywotność drabinki.
 • Szczebelki są wykonane z wytrzymałego drewna bukowego
 • W stanie gotowym do wykonywania ćwiczeń drabinka 733B zajmuje około 1 m2 powierzchni; w stanie złożonym drabinka odstępuje na około 15 cm od ściany, a drążek i poręcze zawieszone na górnych szczeblach nie zajmują dużo miejsca i nie przeszkadzają domownikom.
 • Kompaktowa stacja sportowa także we własnym domu czy miejscu pracy.
 • Drabinka zawiera łatwo zdejmowane elementy: ławeczkę do ćwiczeń, poręcze do ćwiczeń (dip bar), drążek do podciągania z uchwytami pod sztangę zdejmowane dodatkowe siedzisko.
 • Malowana proszkowo.

 

 

Montaż drabinki gimnastycznej

Zalecamy montaż do ścian zewnętrznych. Do ścian wewnętrznych można montować gdy:
• jest wykonana z pustaka
• jest wykonana z betonu
• jest wykonana z cegły i grubość ściany wynosi min. 15 cm (jeśli grubość ściany jest mniejsza zalecamy odpowiednie wzmocnienie jej przez specjalistę)
• jest wykonana z drewna i grubość ściany wynosi min. 15 cm (jeśli grubość ściany jest mniejsza zalecamy odpowiednie wzmocnienie jej przez specjalistę)

Drabinkę należy zamontować do ściany za pomocą sześciu mocnych uchwytów. Zalecane są kołki rozporowe z wkrętem z łbem sześciokątnym fi 12 / 60 mm, jak na przykładowym zdjęciu.

Zawiera zestaw do montażu (oprócz kołków i wkrętów, gdyż ich rodzaj należy dobrać w zależności od rodzaju ściany do której będzie mocowana).

Montaż do ściany nie jest możliwy do ścianki działowej cieńszej niż 10 cm oraz do ściany g-k. Decyzja o sposobie montażu, odpowiedzialność oraz stwierdzenie, który z nich nadaje się do zamontowania drabinki leży po stronie klienta.

 

Bliźniaczą, prostszą wersją drabinki BenchK 733B jest drabinka BenchK 523B. Zapoznaj się z różnicami:

Na pierwszy rzut oka dość ciężko znaleźć jakąkolwiek różnicę, jednak ich jest wiele. Obie drabinki odnoszą się do kategorii sprzętu sportowego dla dorosłych oraz dla sportowców profesjonalnych


Jeżeli chodzi o drabinkę 523B, najlepiej pasuje ona do domowego użytku, ta drabinka jest najlepsza do codziennych zajęć sportowych dla mężczyzn i kobiet, lubiących zdrowy tryb życia i chcących mieć małą salę sportową u siebie w domu. Dzięki temu, że drabinka 523B posiada (2 metalowe profile każdy 50×40 mm), maksymalna waga osoby ćwiczącej to 150 kg. Ta drabinka posiada 8 bukowych poprzeczek oraz drążek do podciągania, który mocuje się na stałe. W zestaw do drabinki wchodzi również ławeczka i poręcze do ćwiczeń, które posiadają dodatkowe haki na sztangę. Daje to możliwość wykonywania dodatkowych ćwiczeń z jej wykorzystaniem. Maksymalna dopuszczalna waga sztangi to 90 kg. Drabinkę można mocować do ściany lub rozporowo, co pozwala uniknąć wiercenia w ścianie. Przy rozporowym mocowaniu jest możliwość dopasowania wysokości drabinki do wysokości pokoju. Na takie dopasowanie pozwalają 2 górne i 2 dolne wysuwane trzpienie z nakrętką, które są umieszczone wewnątrz profili.


Drabinka BenchK 733B ma metalowe prostokątne profile (2 prostokątne profile 50×40 mm), jest przeznaczona między innymi dla profesjonalnych sportowców jak i indywidualnych użytkowników. Maksymalna waga osoby ćwiczącej to 150 kg. Drabinka 733B wytrzymuje większą wagę i jest mocowana tylko do ściany. 733B posiada 9 bukowych poprzeczek. Drążek do podciągania nie jest mocowany na stałe, dlatego można go zamocować na jakiejkolwiek wysokości szczebelków. Jedną z zalet drążka są dodatkowe rączki, który dają umożliwiają inne chwyty, np. podciągnięcia chwytem wąskim, chwytem szerokim, chwytem na całą szerokość drążka oraz chwytem neutralnym. Kolejną zaletą drabinki 733B jest ławeczka, która zawiera dodatkowe rolki do nóg oraz siedzisko dla wykonywania ćwiczeń ze sztangą. Maksymalna dopuszczalna waga sztangi to 90kg. Wykonywanie ćwiczeń na ławeczce jest możliwe także pod jej nachyleniem. Metalowa drabinka gimnastyczna BenchK 733B pasuje do domowego użytku jak i do sal gimnastycznych, siłowni czy instytucji publicznych.

 

Ważne różnice pomiędzy drabinką BenchK 523B oraz BenchK 733B:

 

BenchK 523B

BenchK 733B

Wysokość

230 cm

240 cm

Szerokość

67 cm

67 cm

Sposób montażu

do ściany lub rozporowo

do ściany

Szczeble

8 owalnych, bukowych ręcznie olejowanych

9 owalnych, bukowych ręcznie olejowanych

Ukompletowanie

drabina, drążek do podciągania, poręcze do ćwiczeń oraz ławka

drabina, drążek do podciągania, poręcze do ćwiczeń oraz ławka

Drążek do podciągania

zamontowany na stałe

zdejmowalny, z uchwytem pod sztangę (sztanga do 90 kg)

Ławka

bez dodatkowego siedziska

z dodatkowym siedziskiem i dodatkowymi rolkami na nogi

Poręcze

bez podparcia pod plecy, z uchwytem pod sztangę

z podparciem pod plecy

Maksymalna waga użytkownika

150 kg

150 kg

 

 

Poniższa ilustracja na podstawie bliźniaczych starszych wersji:

 

Producent udziela 10-letniej gwarancji na wszystkie metalowe elementy.

Dostawa gratis na terenie całej Polski.

Towar dostępny od ręki.

Widoczna na zdjęciach sztanga nie stanowi wyposażenia drabinki. Niektóre zdjęcia prezentują model poprzedniej generacji, jednak wizualizacja i zastosowanie co do zasady są identyczne z obecnym modelem.