Masz pytania?  zadzwoń Zadzwoń: 22 750-62-49 lub 605 377 500 (godz 8.00-16.00)           newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy na zakupy.

Działko strażackie MINOTOR 5000 DN100 korpus samochodowy z kołnierzem

  • szt.
  • Cena netto: 8 811,00 zł / szt. 10 837,53 zł / szt.

DZIAŁKO WODNO-PIANOWE MINOTOR 5000Działko fi 100, ciśnienie znamionowe 16 bar, przenośne lub stacjonarne. Podwójny wlot storz 110 (możliwość stosowania pojedynczego). Wykonane ze stopu aluminiowego z pierwszego wytopu, poddawane obróbce termicznej, o wysokiej wytrzymałości, zabezpieczone przed korozją pod wpływem soli morskiej i anodowane w celu zabezpieczenia przed działaniem emulgatorów.

 

Odchylanie od 0o do +75o w pionie i 360o w poziomie. Ustawianie w pionie odbywa się za pośrednictwem przekładni śrubowo-ślimakowej i koła ręcznego. Bezpieczeństwo operatora zapewnia samoblokujący układ ustawiony na +30o. Blokowanie w poziomie uzyskuje się dzięki uchwytowi z zapadką. Łożyska składają się z podwójnego rzędu kulek ze stali nierdzewnej i są wyposażone w smarowniczki. Wewnętrzna powierzchnia przewodu podającego posiada użebrowanie zapobiegające powstawaniu turbulencji, wzmacniające cała konstrukcję i zmniejszające straty ciśnienia. Maksymalne natężenie przepływu : 5000 l/min.

Głowica turbo - zakres pracy 2000 - 5000 l/min. Materiał: stop aluminium anodowany trwale i utwardzany PTFE - Teflon. Stal nierdzewna. Nacięcia u wylotu powodują lepsze rozpraszanie strumienia oraz co najważniejsze, nie powodują zasysania płomieni, gdyż strumień nie wytwarza podciśnienia między nim a wolnym powietrzem.

Rura pianowa - wydajność 3000 lub 4000 l/min. Wykonanie ze stopu aluminium, anodowana trwale i powleczona miejscowo PTFE -Teflon. Reszta elementów zabezpieczona farbą epoksydową w kolorze czerwonym. Wbudowany manometr kontrolny i zasysacz liniowy. Zasysacz jest bardzo przydatny, gdy w źródle podawczym zabraknie środka pianotwórczego. Podstawiając beczkę ze środkiem pianotwórczym obok działka, można bez przerwy prowadzić akcję gaśniczą, w tym czasie uzupełniając środek w źródle podawczym, np. samochodzie gaśniczym.

Dlaczego warto kupować w SupermarketStrazacki.pl?