Masz pytania? zadzwoń Zadzwoń: 227 506 249 lub 605 377 500 (8.00-16.00) albo napisz sklep@horpol.com            newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy ważny pół roku!

Hak ewakuacyjny - duży HED-B do odciągania całej osoby, napięcie do 30 KV AC DC

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 100946

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 1 660,50 zł brutto
  • Cena netto: 1 460,00 zł / szt. 1 795,80 zł / szt.
  • szt.
  • Szybkie płatności Blik.

Produkt objęty jest gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Hak ewakuacyjny - duży HED-B do odciągania całej osoby, napięcie do 30 KV AC DC


Haki ewakuacyjne HED-B przeznaczone są do odciągania człowieka lub jego kończyn od urządzenia będącego pod napięciem, co stwarza możliwość podjęcia natychmiastowej akcji reanimacyjnej bez konieczności oczekiwania na odłączenie urządzenia spod napięcia.
Hak ewakuacyjny duży HED-B służy do przesunięcia całej osoby (za pas lub klatkę piersiową) i może być stosowany dla urządzeń o napięciu znamionowym do 30 kV prądu stałego i zmiennego.


Hak wykonany jest na bazie rury szkłoepoksydowej wypełnianej pianka poliuretanową w stosowanej powszechnie do produkcji drążków izolacyjnych UDI. Długość części izolacyjnej zapewnia skuteczne odizolowanie ratownika w czasie wykonywania czynności ewakuacyjnych.

Ogranicznik dzieli jednoznacznie rurę na część chwytową i izolacyjną. Końcówka w kształcie haka zabezpieczonego warstwą izolacyjnego tworzywa sztucznego daje możliwość odpowiedniego uchwycenia tułowia poszkodowanego lub jego kończyny. Rękojeść w części chwytowej ułatwia manipulowanie hakiem i wywieranie odpowiedniej siły poosiowej podczas akcji ratowniczej.

Ze względu na charakter pracy (stała gotowość do użycia) hak nie posiada opakowania jednostkowego (pokrowca), a jest jedynie zabezpieczony przed uszkodzeniem w czasie transportu za pomocą papieru pakowego.


Długość:
HED-B - 1750 mm

Hak ewakuacyjny - duży HED-B schemat
Dokumenty związane:

PN-EN 60832-1:2010 Prace pod napięciem. Drążki izolacyjne i narzędzia wymienne. Część 1: Drążki izolacyjne (oryg.).
PN-EN 60855:1999 Rury izolacyjne wypełnione pianką i pręty pełne do prac pod napięciem.

 

W ofercie także hak mały do odciągania kończyn

Hak ewakuacyjny - duży HED-B i mały HEM-B