Masz pytania? zadzwoń Zadzwoń: 227 506 249 lub 605 377 500 (8.00-16.00) albo napisz sklep@horpol.com            newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy ważny pół roku!

Hak ewakuacyjny - mały HEM-B do odciągania kończyn, napięcie do 1 KV AC DC

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 100945

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 1 291,50 zł brutto
  • Cena netto: 1 173,00 zł / szt. 1 442,79 zł / szt.
  • szt.
  • Szybkie płatności Blik.

Produkt objęty jest gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Hak ewakuacyjny - mały HEM-B do odciągania kończyn, napięcie do 1 KV AC DCHaki ewakuacyjne HEM-B przeznaczone są do odciągania człowieka lub jego kończyn od urządzenia będącego pod napięciem, co stwarza możliwość podjęcia natychmiastowej akcji reanimacyjnej bez konieczności oczekiwania na odłączenie urządzenia spod napięcia.
Hak ewakuacyjny mały HEM-B służy do odciągnięcia kończyn (ręki lub nogi) i może być stosowany dla urządzeń o napięciu znamionowym do 1 kV prądu stałego i zmiennego.Hak wykonany jest na bazie rury szkłoepoksydowej wypełnianej pianka poliuretanową w stosowanej powszechnie do produkcji drążków izolacyjnych UDI. Długość części izolacyjnej zapewnia skuteczne odizolowanie ratownika w czasie wykonywania czynności ewakuacyjnych.

Ogranicznik dzieli jednoznacznie rurę na część chwytową i izolacyjną. Końcowka w kształcie haka zabezpieczonego warstwą izolacyjnego tworzywa sztucznego daje możliwość odpowiedniego uchwycenia tułowia poszkodowanego lub jego kończyny. Rękojeść w części chwytowej ułatwia manipulowanie hakiem i wywieranie odpowiedniej siły poosiowej podczas akcji ratowniczej.

Ze względu na charakter pracy (stała gotowość do użycia) hak nie posiada opakowania jednostkowego (pokrowca), a jest jedynie zabezpieczony przed uszkodzeniem w czasie transportu za pomocą papieru pakowego.


Długość:
HEM-B - 930 mm

Hak ewakuacyjny - mały HEM-B schemat

Dokumenty związane:

PN-EN 60832-1:2010 Prace pod napięciem. Drążki izolacyjne i narzędzia wymienne. Część 1: Drążki izolacyjne (oryg.).
PN-EN 60855:1999 Rury izolacyjne wypełnione pianką i pręty pełne do prac pod napięciem.

 

W ofercie także hak duży od odciągania całej osoby

Hak ewakuacyjny - mały HEM-B i duży HED-B