Masz pytania?  zadzwoń Zadzwoń: 22 750-62-49 lub 605 377 500 (godz 8.00-16.00)           newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy na zakupy.

Kamizelka chłodząca Phase Change 6626 Lite CoolPax

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 102527

  • Historia ceny
  • szt.
  • Cena netto: 919,00 zł / szt. 1 130,37 zł / szt.

Kamizelka chłodząca Phase Change 6626 Lite CoolPax

 

Ciesz się stałym chłodzeniem dzięki technologii chłodzenia przez zmiany stanów skupienia Phase Change, o nazwie CoolPax™. Technologia chłodzenia COOLPAX™ została opracowana w oparciu o procesy zachodzące podczas zmiany stanu skupienia materiału (PCM - Phase Change Material - przemiana fazowa materiału). Wykorzystanie tego zjawiska pozwala na chłodzenie przy utrzymaniu stałej, optymalnej temperatury 14°C.

 

 Kamizelka chłodząca Phase Change 6626 Lite w wersji lżejszej (lite) od standardowej kamizelki PCM.
 Idealnie sprawdzi się tam, gdzie na kamizelkę, trzeba nałożyć dodatkowy sprzęt.
 Kamizelka pozbawiona elementów, które mogą zaczepiać się utrudniając pracę.
 Wykonana z bawełny. Elastyczne panele boczne z siatki zapewniają idealne dopasowanie i wentylację.
 Zapinana na zamek błyskawiczny z przodu.
 Dwie przednie kieszenie zapinane na suwaki.
 Zaokrąglony dekolt
 W zestawie komplet 4 wkładów chłodzących i torba termiczna.
 Zapewnia od 2 do 3 godzin chłodzenia stałą temperaturą około 14°C.

Niska waga całkowita ok 2,2 kg (wraz z wkładami chłodzącymi).
Rozmiary uniwersalne: M/L, XL/2XL, 3XL/4XL
Kolor: Czarny.

 

Czym jest COOLPAX™?

Wkłady w kamizelkach Phase Change (PCM), zostały stworzone na bazie węgla, dzięki czemu płyn jest nietoksyczny i niepalny. Wkłady krzepną poniżej temperatury 14 stopni C i utrzymują ją przez kilka godzin. Dzięki temu są one mniej inwazyjne, oraz bardziej przyjazne dla organizmu, niż rozwiązania wykorzystujące lód lub żel. Wkłady PCM COOLPAX™ są o 25% lżejsze w stosunku da wkładów tej samej wielkości, wykonanych w innych technologiach. Zewnętrzna powłoka wykonana z wysokiej jakości poliuretanu, gwarantuje dużą wytrzymałość i elastyczność.

Jak to działa?

Wystarczy schłodzić wkłady do temperatury poniżej 14°C, następnie umieścić w specjalnych kieszonkach w odzieży. Dzięki takiemu rozwiązaniu, zapewniamy chłodzenie stałą temperaturą przez kilka gadzin. Wkłady dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach, w zależności od rozwiązania, co pozwala osiągnąć możliwie najlepsze rezultaty chłodzenia oraz poprawić komfort pracy w niekorzystnych warunkach. Wkłady PCM COOLPAX™ w porównaniu do wkładów wodnych i żelowych, zamarzają szybciej i pozostają w tym stanie dłużej, są lżejsze oraz mniej inwazyjne dla człowieka.

 

Aktywacja i eksploatacja

Aktywacja technologii PCM COOLPAX™, odbywa się przez umieszczenie wkładów w temperaturze poniżej 14°C (miska z zimną wodą, lodówka). Po okoto 45 minutach wkłady są gotowe do użycia, zapewniając stałą temperaturę chłodzenia 14°C przez 3-4 godziny. Czas chłodzenia zależy od warunków środowiska pracy.

 

Konserwacja i czyszczenie

Przed umieszczeniem wkładów w kamizelce upewnij się, że są całkowicie skrzepnięte. Wkłady twardnieją od zewnątrz da środka, co sprawia, że już po 15 minutach robią wrażenie gotowych do użycia.

UWAGA!
W czasie kiedy kamizelka nie jest użytkowana przez dłuższy czas, zalecamy wyjęcie z niej wkładów. Wkłady należy wtedy przechowywać osobno. Wykonanie wkładów na bazie węgla, powoduje osadzanie się na nich drobnych kryształków, które mogą pobrudzić odzież.

 

Naukowo:

Materiał zmieniający stany skupienia (PCM) to substancja o wysokim cieple topnienia która rozpuszcza się lub krzepnie w określonej temperaturze, oraz posiada zdolność gromadzenia i uwalniania dużych ilości energii.

Ciepło jest wchłaniane i uwalniane, kiedy materiał przechodzi ze stałego stanu skupienia w ciecz i odwrotnie. Dlatego PCM klasyfikuje się jako produkt akumulacji ciepła utajonego (LHS).

 

 

 

Włóż do lodówki albo lodowatej wody na 45 min.             Włóż do kamizelki.                  Chłodź się przez 2-3 godziny.

Dlaczego warto kupować w SupermarketStrazacki.pl?