Masz pytania? zadzwoń Zadzwoń: 22 750 62 49 lub 605 377 500 (8.00-16.00) albo napisz sklep@horpol.com         newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy.

Kurtyna dymowa RSS F 70 PRO

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 102270

  • Historia ceny
  • szt.
  • Cena netto: 2 880,00 zł / szt. 3 542,40 zł / szt.

Kurtyna dymowa RSS F 70 PRO

 

Instalacja kurtyny w drzwiach prowadzących do płonącego pomieszczenia lub mieszkania gwarantuje, że dym nie będzie już rozprzestrzeniał się na klatkę schodową po otwarciu drzwi. Za pomocą wentylacji nadciśnieniowej możemy więc oddymić klatkę schodową i utrzymać ją wolną od zadymienia jako bezpieczną drogę ewakuacyjną.

 

Uwaga! Jest to nowa, zmodyfikowana wersja kurtyny. PRO.

 

Kurtyna pomaga również uniknąć uszkodzeń związanych z niekontrolowanym rozprzestrzenianiem się zadymienia. Kurtyna ma konstrukcje regulowaną dzięki czemu może być dopasowana szerokością do wszystkich standardowych otworów drzwiowych lub futryn i w nich zablokowana. Specjalna tkanina zawierająca włókno szklane jest odporna na temperaturę do 600°C i nieprzepuszczalna dla dymu. Po zamontowaniu jej w otworze drzwiowym, strażak może wejść do płonącego pomieszczenia bez żadnych problemów.

Kurtyna ogranicza lub wręcz uniemożliwia możliwość wystąpienia zjawiska Backdraft.

 

 

Kurtyna zapewnia możliwość stosowania wentylacji nadciśnieniowej i jednoczesnego zabezpieczenia przed rozprzestrzenianiem się dymu. Możliwe jest także dzięki dwóm kurtynom zamknięcie całego otworu drzwiowego i odcięcie pomieszczenia. Możliwe jest również ograniczenie powierzchni otworu drzwiowego co może być konieczne podczas wentylacji nadciśnieniowej – w celu zwiększenia wydajności wentylacji.

 

Dane Techniczne:

Model:  RSS F 70 PRO

Szerokość drzwi:  70cm – 115cm

Wymiary transportowe:  73cm x 54cm x 4cm

Waga:  4,8 kg

Dlaczego warto kupować w SupermarketStrazacki.pl?