Masz pytania?  zadzwoń Zadzwoń: 22 750-62-49 lub 605 377 500 (godz 8.00-16.00)           newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy na zakupy.

Ładowarka / prostownik 12V CTEK XS 7000 EU-D

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 102480
  • Kod producenta: 7350009565776

  • Historia ceny
  • szt.
  • Cena netto: 545,00 zł / szt. 670,35 zł / szt.

Ładowarka / prostownik 12V CTEK XS 7000 EU-D

 

Jeżeli używasz akumulatora w pojeździe, który jest eksploatowany sezonowo i nie masz czasu przez pół roku na kontrolowanie jego stanu naładowania — CTEK jest właśnie dla Ciebie, pozwoli utrzymać ci akumulator w dobrej formie przez wiele lat.

Ładowarki CTEK są inteligentnymi ładowarkami, czyli maksymalny prąd ładowania akumulatora zależy od jego stanu naładowania. Urządzenie monitoruje napięcie, temperaturę oraz czas ładowania akumulatora. Na podstawie tych parametrów określa optymalny prąd ładowania w danej chwili.

 

Podłącz XS 7000 do swojego akumulatora i do zasilania. Od tego momentu urządzenie przejmie kontrolę nad Twoim akumulatorem i będzie od czasu do czasu go doładowywać. Masz gwarancję bezproblemowego rozruchu nawet po wielu miesiącach przerwy w eksploatacji pojazdu.

Urządzenie powinno znajdować się kabinie pojazdu dla łatwego dostępu.

Ładowarka obsługuje akumulatory ołowiowe, żelowe, AGM i inne. Ładowanie impulsowe pozwala ładować akumulatory zasiarczone, a proces impulsów potrafi odbudować pojemność akumulatora nawet po spadku napięcia pod obciążeniem (np. zostawienie samochodu na światłach przez długi okres, aż do całkowitego wyładowania). Stopień ochrony IP65.

 

Rekomendowane zastosowanie:

 

Dlaczego ładowarki CTEK są najlepsze?

Nowoczesne samochody pełne są elektroniki, a wymagania wobec akumulatorów stale rosną.
Systemy Start/Stop, lokalizatory GPS, ładowarki do smartfonów, pokładowe zestawy audio-video, przetwornice 12V/230V bardzo obciążają baterie nowoczesnych samochodów.
Okres zimowy i mrozy jak i również okres letnich upałów to czas wyjątkowo trudny dla naszych akumulatorów. Często wtedy baterie wymagają odpowiedniego wsparcia.
Bez niego pewnego dnia akumulator nie będzie już w stanie zasilić całej elektroniki, a ty być może nie uruchomisz pojazdu.
Na szczęście pochodząca ze Szwecji firma CTEK zadbała o to, aby w porę zadbać o swój akumulator, wprowadzając na rynek unikalne inteligentne ładowarki do akumulatorów.

Na chwilę obecną CTEK projektuje i produkcje urządzenia oraz systemy zasilania wszelkich pojazdów, których apetyt na energię wciąż rośnie, a akumulatory wymagają odpowiedniego doładowywania. Pojazdy specjalne, pojazdy wojskowe, ciężarówki, autobusy oraz łodzie, statki i jachty obciążane znacznym poborem prądu w celu zasilania różnego specjalnego wyposażenia wymagają odpowiednich systemów opartych często na wielu akumulatorach, odpowiednich ładowarkach DC/DC czy nawet wsparciu paneli solarnych.

Przez wiele lat firma udoskonalała swoje produkty i dzisiaj CTEK jest ładowarką akcesoryjną sprzedawaną z logiem takich marek jak Bentley, Mercedes, Porsche, Ferrari czy Jaguar — co świadczy o jakości tych produktów.

 

Funkcja SUPPLY
W tym trybie ładowarka daje stałe napięcie — może być użyta, jako jednostka zasilająca elektronikę auta, np. podczas wymiany akumulatora.


Tryby ładowania:

1) Odsiarczanie
2) Miękki start
3) Ładowanie zasadnicze
4) Absorpcja
5) Analiza
6) Regeneracja
7) Konserwacja płynna
8) Konserwacja pulsacyjna

Ładowarka CTEK MXT 14 polecana jest do gniazd systemu ładowania pojazdów specjalnych SZYBKI WYJAZD montowanych na aucie.


W zestawie znajdują się:

  • ładowarka CTEK
  • końcówka kabla zakończona "krokodylkami"
  • końcówka kabla do zainstalowania na stałe w pojeździe (umożliwia szybkie podłączenie ładowarki, bez konieczności używania krokodylków)
  • pokrowiec

 

Model: MULTI XS 7000 (12V, max. 7A)
Przeznaczenie: Ładowarka do pojazdów z instalacją 12V
Obsługuje akumulatory: 20 Ah - 225 Ah
Napięcie ładowania: 14,4 V
Czas naładowania akumulatora: 20 Ah - 3 godziny
Czas naładowania akumulatora: 60 Ah - 8 godzin (7 godz do 80%)
Czas naładowania akumulatora: 100 Ah - 12 godzin (11 godz do 80%)
Czas naładowania akumulatora: 150 Ah - 18 godzin (17 godz do 80%)
Czas naładowania akumulatora: 225 Ah - >25 godzin (podtrzymanie)
Gwarancja: 2 lata

 

Produkty firmy CTEK charakteryzują się kilkoma cechami, które czynią je wyjątkowymi na rynku:

- bezpieczne dla ludzi: proste w montażu, odporne na iskrzenie oraz zwarcie i odwrotną polaryzację, nie trzeba wyjmować akumulatora do ładowania
- bezpieczne dla pojazdów: regulują parametry ładowania, dzięki czemu nie stwarzają ryzyka uszkodzenia wyposażenia elektrycznego i elektronicznego pojazdu
- w pełni automatyczne: mikrokomputer steruje całym procesem ładowania, dzięki czemu użytkownik nie musi niczego nadzorować, ani być ekspertem od akumulatorów
- dobre dla akumulatora: wyposażone w unikatową funkcję odsiarczania, która pozwala na przywrócenie żywotności rozładowanym akumulatorom. Napięcie i natężenie prądu ładowania są komputerowo stabilizowane, co pozwala na wydłużenie czasu eksploatacji akumulatora (wahania parametrów ładowania są mniejsze od 2%, podczas gdy w tradycyjnych prostownikach sięgają nawet 400%).
- wydajne: układ sterujący potrafi naładować akumulator w 100%, dzięki czemu nie występuje efekt stopniowego tracenia pojemności przez akumulator
- wytrzymałe: odporne na wstrząsy i kurz (do IP65), przystosowane do użycia na zewnątrz (do IP65), pracują w temperaturach -20 do +50 st.C
- produkty wysokiej jakości: w całości zaprojektowane i produkowane w Szwecji, są urządzeniami działającymi niezawodnie przez długie lata.

 

Jak działają ładowarki CTEK?

Ładowarki AC/DC CTEK są urządzeniami przetwarzającym napięcie 230V prądu przemiennego z sieci elektrycznej na napięcie 12V lub 24V prądu stałego, którego ładunek jest wprowadzany jest do akumulatora w celu jego zmagazynowania.

Ładowarki CTEK są inteligentnymi ładowarkami, czyli maksymalny prąd ładowania akumulatora zależy od jego stanu naładowania. Urządzenie monitoruje napięcie, temperaturę oraz czas ładowania akumulatora. Na podstawie tych parametrów określa optymalny prąd ładowania w danej chwili. Ładowanie jest kończone, kiedy na podstawie napięcia, temperatury oraz czasu ładowania, układ stwierdza, że akumulator jest w pełni naładowany. Unikalność CTEK`a polega na wieloetapowym procesie ładowania poprzez wykonanie kilka następujących po sobie cyklów ładowania co przyczynia się znacznego zwiększenia żywotności akumulatora. Niektóre ładowarki CTEK regenerują i pomagają przywrócić głęboko rozładowane baterie poprzez przeprowadzanie odpowiednich procesów odsiarczania.
Ładowarki tego typu, po zakończeniu ładowania, przełączają się do trybu ładowania podtrzymującego, polegającego na ładowaniu niewielkim prądem, aby skompensować straty związane z samo rozładowywaniem się akumulatorów.

Ładowarki CTEK obsługują tradycyjne akumulatory kwasowo-ołowiowe, akumulatory typu AGM jak i najnowsze baterie litowe. Znajdują zastosowanie wszędzie gdzie potrzebne jest precyzyjne ładowanie akumulatorów wszelkich pojazdów.

Serie ładowarek z przeznaczeniem do montowania na łodziach czy jachtach posiadają odpowiedni certyfikat IP w celu ochrony urządzenie przed działaniem wody i wilgoci.

 

 

Dlaczego warto kupować w SupermarketStrazacki.pl?