Masz pytania?  zadzwoń Zadzwoń: 22 750-62-49 lub 605 377 500 (godz 8.00-16.00)           newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy na zakupy.

Ładowarka / prostownik 24V CTEK MXT 14 EU

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 102481
 • Kod producenta: 7350009567343

 • Historia ceny
 • szt.
 • Cena netto: 1 120,00 zł / szt. 1 377,60 zł / szt.

Ładowarka / prostownik 24V CTEK MXT 14 EU

 

CTEK MXT 14 to profesjonalna ładowarka 24 V. Zaprojektowana została dla samochodów specjalnych, których akumulatory są w znaczny sposób eksploatowane, nadaje się również do autobusów, warsztatów, serwisów i innych zastosowań. To najpopularniejszy model stosowany w Straży Pożarnej.

 

Ładowarki CTEK są inteligentnymi ładowarkami, czyli maksymalny prąd ładowania akumulatora zależy od jego stanu naładowania. Urządzenie monitoruje napięcie, temperaturę oraz czas ładowania akumulatora. Na podstawie tych parametrów określa optymalny prąd ładowania w danej chwili.

 

Ładowarka CTEK MXT 14 wyposażona jest we wszystkie funkcje pozwalające rozwiązać szeroki zakres problemów związanych z akumulatorami. Posiada funkcje takie jak diagnostyka akumulatora informująca o tym, czy akumulator może otrzymać i zachować moc, specjalną funkcję pozwalającą na przywrócenie do stanu używalności akumulatorów rozwarstwionych i głęboko rozładowanych, możliwość ładowania konserwacyjnego i czujnik temperatury dla optymalnego ładowania bez względu na warunki pogodowe. Posiada również tryb zasilania, który umożliwia rozłączenie akumulatora od pojazdu bez utraty ważnych ustawień.

Urządzenie powinno znajdować się kabinie pojazdu dla łatwego dostępu.

CTEK MXT 14 to całkowicie zautomatyzowane, 8-stopniowe urządzenie ładujące akumulatory 24 V o pojemności 28-300 Ah prądem 14A, które nadaje się do ładowania konserwacyjnego akumulatorów o pojemności do 500 Ah. Ładowarka sklasyfikowana została do kategorii IP44 (do użytku na zewnątrz pomieszczeń) oraz zaprojektowana tak, aby chronić układy elektroniczne pojazdu, jest urządzeniem beziskrowym, zabezpieczonym przed odwróconą biegunowością i zwarciami. Posiada 2-letnią gwarancję. Stopień ochrony IP44.

 

Rekomendowane zastosowanie:

 

Dlaczego ładowarki CTEK są najlepsze?

Nowoczesne samochody pełne są elektroniki, a wymagania wobec akumulatorów stale rosną.
Systemy Start/Stop, lokalizatory GPS, ładowarki do smartfonów, pokładowe zestawy audio-video, przetwornice 12V/230V bardzo obciążają baterie nowoczesnych samochodów.
Okres zimowy i mrozy jak i również okres letnich upałów to czas wyjątkowo trudny dla naszych akumulatorów. Często wtedy baterie wymagają odpowiedniego wsparcia.
Bez niego pewnego dnia akumulator nie będzie już w stanie zasilić całej elektroniki, a ty być może nie uruchomisz pojazdu.
Na szczęście pochodząca ze Szwecji firma CTEK zadbała o to aby w porę zadbać o swój akumulator wprowadzając na rynek unikalne inteligentne ładowarki do akumulatorów.

Na chwilę obecną CTEK projektuje i produkcje urządzenia oraz systemy zasilania wszelkich pojazdów, których apetyt na energię wciąż rośnie, a akumulatory wymagają odpowiedniego doładowywania. Pojazdy specjalne, pojazdy wojskowe, ciężarówki, autobusy oraz łodzie, statki i jachty obciążane znacznym poborem prądu w celu zasilania różnego specjalnego wyposażenia wymagają odpowiednich systemów opartych często na wielu akumulatorach, odpowiednich ładowarkach DC/DC czy nawet wsparciu paneli solarnych.

Przez wiele lat firma udoskonalała swoje produkty i dzisiaj CTEK jest ładowarką akcesoryjną sprzedawaną z logiem takich marek jak Bentley, Mercedes, Porsche, Ferrari czy Jaguar — co świadczy o jakości tych produktów.

 

Zastosowanie ładowarki CTEK MXT 14
 • Ładowanie akumulatorów 24V
 • Do ciężkich maszyn, ciężarówek, autobusów, przemysłu, warsztatów i serwisów
 • Może pracować jako zasilacz 24V / 14A
 • Pełne 8 trybów ładowania, w tym funkcję przywracania parametrów akumulatora
 • Wyposażona w czujnik temperatury, który pozwala dodatkowo zoptymalizować proces ładowania

 

Obsługiwane tryby ładowania:


1) Odsiarczanie
2) Miękki start
3) Ładowanie zasadnicze
4) Absorpcja
5) Analiza
6) Regeneracja
7) Konserwacja płynna
8) Konserwacja impulsowa

Ładowarka CTEK MXT 14 polecana jest do gniazd systemu ładowania pojazdów specjalnych SZYBKI WYJAZD montowanych na aucie.

 

Model: MXT 14 EU (24V, max. 14A)
Przeznaczenie: Ładowarka do pojazdów z instalacją 24V
Obsługuje akumulatory: 28 Ah - 300 Ah
Napięcie ładowania: 28,8 V
Czas naładowania akumulatora: 30 Ah - 2 godziny (do 80%)
Czas naładowania akumulatora: 100 Ah - 6 godzin (do 80%)
Czas naładowania akumulatora: 200 Ah - 12 godzin (do 80%)
Czas naładowania akumulatora: 350 Ah - 17 godzin (do 80%)
Gwarancja: 2 lata

 

Uwaga!

Ze względu na podłączenie do klemy minusowej czujnika temperatury, zaleca się obcięcie krokodylków i zarobienie kabel-oczka pod konkretny akumulator oraz podłączenie pod klemę minusową czujnika temperatury np. za pomocą opasek typu ZIP.

 

Produkty firmy CTEK charakteryzują się kilkoma cechami, które czynią je wyjątkowymi na rynku:

- bezpieczne dla ludzi: proste w montażu, odporne na iskrzenie oraz zwarcie i odwrotną polaryzację, nie trzeba wyjmować akumulatora do ładowania
- bezpieczne dla pojazdów: regulują parametry ładowania, dzięki czemu nie stwarzają ryzyka uszkodzenia wyposażenia elektrycznego i elektronicznego pojazdu
- w pełni automatyczne: mikrokomputer steruje całym procesem ładowania, dzięki czemu użytkownik nie musi niczego nadzorować, ani być ekspertem od akumulatorów
- dobre dla akumulatora: wyposażone w unikatową funkcję odsiarczania, która pozwala na przywrócenie żywotności rozładowanym akumulatorom. Napięcie i natężenie prądu ładowania są komputerowo stabilizowane, co pozwala na wydłużenie czasu eksploatacji akumulatora (wahania parametrów ładowania są mniejsze od 2%, podczas gdy w tradycyjnych prostownikach sięgają nawet 400%).
- wydajne: układ sterujący potrafi naładować akumulator w 100%, dzięki czemu nie występuje efekt stopniowego tracenia pojemności przez akumulator
- wytrzymałe: odporne na wstrząsy i kurz (do IP65), przystosowane do użycia na zewnątrz (do IP65), pracują w temperaturach -20 do +50 st.C
- produkty wysokiej jakości: w całości zaprojektowane i produkowane w Szwecji, są urządzeniami działającymi niezawodnie przez długie lata.

 

Jak działają ładowarki CTEK?

Ładowarki AC/DC CTEK są urządzeniami przetwarzającym napięcie 230V prądu przemiennego z sieci elektrycznej na napięcie 12V lub 24V prądu stałego, którego ładunek jest wprowadzany jest do akumulatora w celu jego zmagazynowania.

Ładowarki CTEK są inteligentnymi ładowarkami, czyli maksymalny prąd ładowania akumulatora zależy od jego stanu naładowania. Urządzenie monitoruje napięcie, temperaturę oraz czas ładowania akumulatora. Na podstawie tych parametrów określa optymalny prąd ładowania w danej chwili. Ładowanie jest kończone, kiedy na podstawie napięcia, temperatury oraz czasu ładowania, układ stwierdza, że akumulator jest w pełni naładowany. Unikalność CTEK`a polega na wieloetapowym procesie ładowania poprzez wykonanie kilka następujących po sobie cyklów ładowania co przyczynia się znacznego zwiększenia żywotności akumulatora. Niektóre ładowarki CTEK regenerują i pomagają przywrócić głęboko rozładowane baterie poprzez przeprowadzanie odpowiednich procesów odsiarczania.
Ładowarki tego typu, po zakończeniu ładowania, przełączają się do trybu ładowania podtrzymującego, polegającego na ładowaniu niewielkim prądem, aby skompensować straty związane z samo rozładowywaniem się akumulatorów.

Ładowarki CTEK obsługują tradycyjne akumulatory kwasowo-ołowiowe, akumulatory typu AGM jak i najnowsze baterie litowe. Znajdują zastosowanie wszędzie gdzie potrzebne jest precyzyjne ładowanie akumulatorów wszelkich pojazdów.

Serie ładowarek z przeznaczeniem do montowania na łodziach czy jachtach posiadają odpowiedni certyfikat IP w celu ochrony urządzenie przed działaniem wody i wilgoci.

Dlaczego warto kupować w SupermarketStrazacki.pl?