Masz pytania? zadzwoń Zadzwoń: 227 506 249 lub 605 377 500 (8.00-16.00) albo napisz sklep@horpol.com            newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy ważny pół roku!

Lanca gaśnicza TARAN dł. 1550mm, INOX, przebija ściany i blachę

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 100146
 • Producent: POK S.A.

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 4 911,39 zł brutto
 • Cena netto: 3 827,00 zł / szt. 4 707,21 zł / szt.
 • szt.
 • Szybkie płatności Blik.

Produkt objęty jest gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Lanca gaśnicza TARAN dł. 1550mm, INOX

 

Lanca Taran służy do gaszenia pożarów poprzez chłodzenie gazów pożarowych przez otwór w ścianie, drzwiach, sufit itp. Jest niezastąpiona przy pożarach wewnętrznych szczególnie z dużym zagrożeniem dla ratowników czy strefami wysokiego ryzyka nagłych zdarzeń. Dzięki odpowiedniej masie i bardzo ostremu hartowanemu grotowi bez trudu przebija ściany gipsowe, blachę, a także ściany z cegieł. W trudniejszych wypadkach wymaga użycia młota.

 

 • WERSJE DLA POŻARÓW W MAŁYCH I DUŻYCH POMIESZCZENIACH
 • NAJLEPSZE ZASTOSOWANE MATERIAŁY
 • PRACA W TRYBIE 3D
 • WSZYSTKIE ELEMENTY WYMIENNE

 

Posiada profesjonalny zawór strażacki anodowany i pokryty teflonem, z nasadą obrotową i grawerowanym numerem seryjnym (ułatwia przydział i identyfikację sprzętu). Sam zawór także obraca się wokół własnej osi, co w połączeniu z ruchem obrotowym lancy powstaje efekt 3D - umożliwiający podejście i pracę niemal w każdej sytuacji, w wąskich przestrzeniach, przy narożnikach itp.

To jedyna lanca na rynku oferująca takie rozwiązanie!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zastosowanie ogólne: budynki mieszkalne, gospodarcze, magazynowe, pojazdy, elewatory zbożowe, zbiorniki surowców sypkich, pożary torfowisk, stogów siana itp.

Standardowa głowica o wydajności 460 l/min przy ciśnieniu 7 bar dedykowana jest do gaszenia większych powierzchni np. budynki i pomieszczenia przemysłowe. Alternatywna głowica o wydajności 250 l/min przy 7 bar bardzo dobrze sprawuje się przy pożarach wewnętrznych małych i średnich pomieszczeń np. mieszkań.

 

 

Lanca Taran produkcji POK jest najwyższej jakości produktem tego typu dostępnym na rynku. Zastosowane nowoczesne technologie produkcji, najlepsze komponenty i materiały powodują, iż produkt jest ponadprzeciętnie żywotny i skuteczny. Gwarantuje to m.in skład materiałowy, który prezentujemy poniżej.

Wykonanie:

 • korpus wykonany ze stali nierdzewnej kwasoodpornej CF8M (AISI 316)
 • korpus zaworu z aluminium anodowanego i pokrytego teflonem (PTFE)**
 • podstawa ze stali nierdzewnej kwasoodpornej CF3M (AISI 316L)
 • głowica ze stali nierdzewnej austenitycznej AISI 303
 • grot ze stali nierdzewnej narzędziowej 35NCD16* hartowanej

Użytkownik może być pewien, że jego lanca nigdy nie zardzewieje.

*Stal do ulepszania cieplnego na najsilniej obciążone części maszyn w przemyśle lotniczym i kosmonautyce wg PN-EN 10083-1. Wykazuje podwyższoną odporność na rozciąganie i ponadprzeciętną plastyczność. Oprócz tego cechuje się znakomitą hartownością oraz wytrzymałością na uderzenia mechaniczne, przeciążenia, zużycia czy deformowania.

 

Wszystkie części składowe, czyli zawór, głowica i grot są elementami wymiennymi.

Podstawowe dane techniczne:

Zawór kulowy odcinający: tak
Ilość uchwytów: 4
Strumień: prysznic 360 stopni
Długość całkowita: 1550 mm
Wysokość: 341 mm
Szerokość: 115 mm
Głębokość wbicia: 660 mm
Wydajność: 460 l/min lub 250 l/min* @ 7 bar
Przyłącze: Storz 52 (C)

* zależnie od głowicy jaką zastosuje użytkownik 

 

** PTFE - policzterofluoroetylen [Teflon]. PTFE jest jednym z najbardziej stabilnych termicznie tworzyw sztucznych (temperaturowy zakres pracy: od -200 do +260°C). Charakterystyczną cechą PTFE jest wysoka gęstość (ok. 2,2g/cm3). Jest on odporny na działanie niemal wszystkich znanych pierwiastków, związków chemicznych oraz rozpuszczalników (nie jest odporny jedynie na metale alkaliczne w stanie czystym, trójfluorek chloru, czysty fluor oraz niektóre oleje fluorowe - przy jednoczesnym działaniu wysokiej temperatury). PTFE jest ponadto odporny na działanie czynników atmosferycznych oraz światła słonecznego. Policzterofluoroetylen charakteryzuje się bardzo niskim współczynnikiem tarcia (ponadto nie występuje w przypadku jego zastosowania zjawisko "drgań ciernych" - stick-slip). Posiada bardzo wysoką wytrzymałość na rozciąganie wynoszącą od 20 do 35 MPa, twardość(Shore D) 50 - 60, wytrzymałość dielektryczną na poziomie 55 kV /mm oraz dobre właściwości antyadhezyjne.