Masz pytania? zadzwoń Zadzwoń: 22 750 62 49 lub 605 377 500 (8.00-16.00) albo napisz sklep@horpol.com         newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy.

Manekin szkoleniowy Ruth Lee Duty Range 50 kg

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 102194
 • Producent: RUTH LEE

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: 2-4 tygodnie
 • szt.
 • Cena netto: 4 026,00 zł / szt. 4 951,98 zł / szt.

Manekin szkoleniowy Ruth Lee Duty Range 50 kg

 

 

BARDZO TRWAŁY MANEKIN WIELOZADANIOWY PRZEZNACZONY DO ĆWICZEŃ NASTĘPUJĄCYCH SCENARIUSZY: Działania poszukiwawcze, wysokościowe, biologiczne/chemiczne, wypadki drogowe, katastrofy budowlane, ewakuacja, wydobywanie z trudnodostępnych miejsc, itp. Jest to nasz najpopularniejszy manekin wielozadaniowy.

 

Manekiny są ważone w celu uzyskania anatomicznie poprawnego rozkładu masy i "poczucia" nieprzytomnego pacjenta. Co najważniejsze, te manekiny całkowicie eliminują ryzyko, że będą powodowały uciski i siniaki, często występujące obrażenia podczas używania plastikowych manekinów, które zwykle mają twarde stawy kończyn - na przykład, gdy twardy staw kolanowy składa się na przedramieniu stażysty. Nasze manekiny mają miękkie zewnętrzne warstwy i nie mają twardych stawów - w rzeczywistości można przymocować ramię kolanowe wokół przedramienia ćwiczącego bez ryzyka obrażeń.


Dostępne w 10 różnych rozmiarach i wadze od dziecka od 5 kg do bardzo ciężkiego 90 kg dla dorosłych. Mamy również specjalną wersję o wadze 100 kg, służącą do testowania uprzęży uprzęży lub po prostu wymagającego naprawdę ciężkiego manekina! Metody konstrukcyjne manekina General Duty można zobaczyć na załączonym filmie. Manekiny te są wystarczająco wytrzymałe, aby można je było ułożyć pod betonem, a na nich stalowe nadproża, betonowe płyty, drzewa lub pojazdy silnikowe, aby przedstawić realistyczne scenariusze dla ratowników. Spróbuj tego z jednym z tych odlewanych plastikowych manekinów! Tylko Ruth Lee to potrafi!

 

Ochronne kombinezony utrzymują manekina w czystości i znacznie wydłużają jego żywotność. Kombinezon jest wykonany z wytrzymałego materiału poliestrowego (tego samego materiału, który zastosowano na kurtkach balistycznych / pancernych), z polipropylenową taśmą o wysokiej gęstości, podwójnie szytą w zidentyfikowanych miejscach o dużym obciążeniu. Kombinezony nadające się do prania w pralce są dopasowane do wszystkich rozmiarów manekina. Manekiny General Duty mogą być używane w temperaturach do 100ºC. Powyżej tej temperatury lub w miejscu, w którym może wystąpić "przegrzanie", zalecamy użycie naszego ratunkowego manekina trudnopalnego Fire House.


Wszystkie manekiny szkoleniowe o wadze 20 kg i więcej są dostarczane w komplecie z gumbootami. Buty chronią nogi, jeśli manekin jest ciągnięty po ziemi. Manekin General Duty idealnie nadaje się do mokrych lub suchych warunków ratunkowych. Jeśli zrobi się mokry, należy go zawiesić w suchym i przewiewnym miejscu, aby wysechł przed przechowywaniem. Manekiny zostały oznaczone numerami NATO i są podstawowym narzędziem szkoleniowym dla sił zbrojnych na całym świecie.


Elastyczny rdzeń wewnętrzny jest ważony do proporcji ludzkich przy użyciu pakietów 2 kg przemytego kruszywa o średnicy bryłek 5-10 mm. Paczki są następnie wszywane w wewnętrzny nylon, przy czym wszystkie te części ciała (ramiona, nogi, klatka piersiowa itp.) Są przywiązane do zewnętrznej osnowy za pomocą liny polipropylenowej. Ta metoda konstrukcji zapobiega "opadaniu" woreczków wagowych i umożliwia manekinowi utrzymanie kształtu podczas użytkowania. Te wewnętrzne elementy są oddzielone i wyściełane za pomocą 25-milimetrowej pianki poliuretanowej zawartej w nylonowych wkładkach, co daje efekt łudząco przypominający rzeczywistą ofiarę. Taśmy polipropylenowe o wysokiej gęstości zapewniają dodatkową wytrzymałość i trwałość, szczególnie w miejscach o dużym obciążeniu.

 

SPECJALNE MATERIAŁY:

Skonstruowany z tego samego, ognioodpornego materiału, który stosowany jest do produkcji odzieży balistycznej dla policji, oferując 4 razy większą trwałość i odporność na otarcia. Materiał brezentowy 16oz lub P.V.C (zgodny z OEKO-TEX® Standard 100. BS EN ISO 12947-2 & 14116: 2008). Wysokiej gęstości polipropylenowe wiązania (25mm wytrzymujące do 207 kg. 50mm wytrzymujące 440 kg.).

 

CECHY I KORZYŚCI:

 • Wystarczająco mocne aby wytrzymać przygniecenie betonowym gruzem, stalowymi konstrukcjami czy przejechanie samochodem z napędem 4×4 lub upadek z okna na drugim piętrze.
 • Anatomicznie zgodne rozłożenie masy ciała dla realistycznego uczucia nieprzytomnej ofiary.
 • Wodoodporny materiał umożliwia użycie w mokrych lub szkodliwych środowiskach, np. z materiałami niebezpiecznymi w scenariuszach HAZMAT/CBRN.
 • Mocny uchwyt na plecach pozwalający na łatwe ciągnięcie (holowanie), przechowywanie i suszenie manekina.
 • Zaprojektowane w celu osiągnięcia płynności ruchu dla realistycznego odczucia podczas ćwiczeń.
 • U wszystkich manekinów dorosłych stosować można kołnierze ortopedyczne dla ćwiczenia właściwej opieki nad pacjentem/ofiarą.
 • Miękkie łączenia kończyn całkowicie eliminują ryzyko powstania urazu jak dzieje się to w przypadku stosowania manekinów plastikowych.
 • Używając urządzenia Shoutbox (dostępne opcjonalnie) możesz spersonalizować manekina za pomocą nagranego dźwięku, np.: „pomocy, nie czuję nóg!” czy innych, adekwatnych do scenariusza ćwiczeń.
 • Manekin dostarczany jest z butami, które można łatwo wymienić kiedy się zużyją.

 

NIE NADAJĄ SIĘ DO:

 • Użytku w temperaturze powyżej 100°C lub ćwiczeń „ognistego podmuchu” (flashover). Do tego typu szkoleń polecamy manekin Fire House.
 • Użytku w wodzie.

 

DODATKI OPCJONALNE:

Mocne ochraniacze do ćwiczeń ciągnięcia po ziemi i kombinezony ochronne, doskonale przedłużające żywotność manekina.
Shoutbox z pokrowcem w celu nadania ofierze zmysłu mowy, dodając tym samym realizmu.
Maska twarzowa i peruka dla wzmocnienia ludzkiego wyglądu.

 

POWSZECHNIE STOSOWANE PRZEZ:

Wszystkie jednostki straży pożarnej i ratownictwa w Wielkiej Brytanii.
Brytyjskie Ministerstwo Obrony (MOD).
Policja, pogotowie ratunkowe, służby więzienne, górskie służby ratownicze, przyzakładowe gruby ratownictwa.
Organizacje ratownicze w Północnej i Południowej Ameryce, Europie, Australii i Azji.

 

 

 

Ten manekin występuje w kilku wersjach. Oferta w sklepie zawiera tylko wersje podstawowe - najpopularniejsze. Jeśli potrzebujesz konkretnego modelu skontaktuj się z nami.

 

kod: RLN50

 

Dlaczego warto kupować w SupermarketStrazacki.pl?