Masz pytania? zadzwoń Zadzwoń: 227 506 249 lub 605 377 500 (8.00-16.00) albo napisz sklep@horpol.com            newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy ważny pół roku!

Miernik - detektor wielogazowy GfG Microtector III G888C/4 - 4 gazy

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 103168
 • Kod producenta: 1454040

 • Historia ceny
 • Cena netto: 3 300,00 zł / szt. 4 059,00 zł / szt.
 • szt.
 • Szybkie płatności Blik.

Produkt objęty jest gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Microtector III G888C to nowoczesny detektor wielogazowy, idealny do ochrony osobistej. Jego kompaktowa konstrukcja zapewnia bezpieczną pracę w przestrzeniach zamkniętych i szybach.

Czujnik wielogazowy

Ten solidny i praktyczny detektor jest wyposażony w czujnik katalityczny do wykrywania gazów palnych, czujnik podczerwieni do pomiaru CO2 oraz trzy czujniki elektrochemiczne do wykrywania gazów toksycznych i tlenu. Dzięki takiej konfiguracji G888C jest wszechstronny i odpowiedni do wielu zastosowań.

 

Detektor wielogazowy Straż

G888C to kolejna, trzecia generacja mierników wielogazowych od GfG popularnych w Straży Pożarnej.

W porównaniu z bardzo popularnym modelem G450 jest:

 • gabarytowo mniejszy
 • lżejszy
 • posiada wbudowany czujnik bezruchu
 • obsługuje do 7 sensorów (4 "strażackie" w standardzie)
 • posiada wbudowaną latarkę ATEx

 

W komplecie z zestawem ładującym Smart Charger Cap 888 i akumulatorem **

Oba powyższe warianty można także wybrać z sensorem tlenu 2- albo 3-letnim.

 

W ładowarce Smart Charger Cap użytkownik ma możliwość kalibracji (wymaga posiadania gazów testowych). 

 

Filozofia ekonomii używania tego czujnika

1. Najniższy koszt kalibracji, tylko ok 240 zł netto raz na rok.

2. Po 3 latach należy wymienić sensory. Koszt ich zakupu jest nawet 25-40% tańszy od sensorów innych popularnych mierników na rynku strażackim. Czasem też po silnym zapyleniu należy wymienić filtry, to ok 80 zł netto.

3. Koszty eksploatacji (zakup + okresowe kalibracje) po 3 latach powodują w sumie nawet ponad 1000 zł netto oszczędności w stosunku do innych popularnych urządzeń.

3. Jeśli ze względu na koszty nie zdecydują się Państwo na wymianę sensorów tylko na zakup nowego urządzenia, prosimy pamiętać, że już oszczędziliście kilkaset złotych netto. Wystarczy, że dołożą Państwo ok 2000 zł netto i tyle faktycznie będzie Was kosztował nowy miernik. A fakt, że otrzymają Państwo nowy miernik, to wartość dodana - znowu będziecie posiadać urządzenie z pełną gwarancją producenta.

 

detektor wielogazowy GfG Microtector II G450/4 ekrany

Bezpieczeństwo i obsługa


Microtector III G888C jest certyfikowany do użytku w strefie Ex 1, a jego wodoszczelność i pyłoszczelność zgodne z klasą ochrony IP67 czynią go odpowiednim do wymagających warunków.

Gumowana obudowa z poliwęglanu zapewnia doskonałą ochronę przed wstrząsami i wibracjami. Dzięki praktycznemu wzornictwu, niewielkiej wadze i solidnemu klipsowi Croco, detektor jest wygodny do noszenia.

Obsługa odbywa się za pomocą trzech przycisków oraz kolorowego, podświetlanego wyświetlacza, który można obrócić o 180 stopni. W słabych warunkach oświetleniowych G888C wyposażony jest w latarkę w wykonaniu przeciwwybuchowym.

 

Alarmowanie i żywotność baterii

Jeśli zostanie przekroczona wartość progowa, G888C ostrzega użytkownika na trzy sposoby: sygnałami świetlnymi, wibracjami i głośnym klaksonem (103 dB(A)). Zintegrowana bateria NiMH zapewnia do 65 godzin pracy, w zależności od trybu i konfiguracji czujników.

Wersja G888C posiada jeden czujnik katalityczny (CC), jeden czujnik podczerwieni (IR) oraz trzy czujniki elektrochemiczne (EC). Umożliwia to różnorodne kombinacje monitorowania do siedmiu gazów lub zakresów pomiarowych jednocześnie.

 

Bezpieczeństwo dla lokalnych zespołów

Połączenie Microtector III G888 z modułem radiowym i mobilną jednostką monitorującą TeamLink jest idealnym rozwiązaniem dla straży pożarnej, zespołów serwisowo-naprawczych lub grup roboczych poruszających się w obszarach potencjalnie niebezpiecznych. Jest to opcja dodatkowo płatna.
Nadzorca nie tylko natychmiast dowiaduje się, który członek zespołu wyzwolił alarm, ale również otrzymuje aktualne odczyty gazu oraz poprzez alarm czujnika bezruchu, informację czy dana osoba musi zostać ewakuowana.
Dzięki zasięgowi radiowemu do 700 metrów możliwe jest również zabezpieczenie zespołów rozmieszczonych w różnych lokalizacjach, co umożliwia szybką i ukierunkowaną reakcję w przypadku zagrożenia.

 

 

 

Dane techniczne GfG Microtector III G888C/4: