Masz pytania? zadzwoń Zadzwoń: 227 506 249 lub 605 377 500 (8.00-16.00) albo napisz sklep@horpol.com            newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy ważny pół roku!

Pałka świetlna SNAPLIGHT 720 sygnalizator, dł. 15 cm, świeci do 720 minut (12h), żółta, pomarańcz, zielona, czerwona

  • Cena netto: 8,00 zł / szt. 9,84 zł / szt.
  • szt.
  • Szybkie płatności Blik.

Produkt objęty jest gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Pałka świetlna SNAPLIGHT 720

 

Światła chemiczne CYALUME SNAPLIGHT 720 są wyrobami jednorazowego użycia. Pobudzone do działania, gasną same po określonym czasie. Przechowywanie opakowań po zużyciu nie wymaga specjalnych reguł. Klasyfikowane są jako zwykły odpad i wystarczy wrzucić je do pojemnika na śmieci.

Znajdują zastosowanie w szerokim pojęciu ratownictwa: od pożarów, poprzez powodzie i katastrofy techniczne, na ratownictwie wodnym kończąc. Oferta zawiera sygnalizatory (czas świecenia 8-12 godzin zależnie od modelu).

 

Każdy rodzaj oświetlenia dostępny jest w kilku kolorach. Możesz wybrać kolor zgodnie z własnymi zasadami i procedurami bezpieczeństwa. Wybór koloru przy cenie.


Światła 8-12 -godzinne nadają się idealnie do oznakowania osób lub miejsc zdarzeń, mogą wytyczać drogi dla ratowników w lesie, przy powodziach i innych zdarzeniach. Sprawią się doskonale także jako oświetlenie awaryjne, w hotelach, miejscu pracy, w toalecie.

Mogą także służyć jako oświetlenie/sygnalizator na łodziach, u płetwonurków czy dla dzieci poruszających się po zmroku lub w ciemnych pomieszczeniach (zwiedzanie).

Są nietoksyczne, niepalne, wodoodporne, nie wydzielają ciepła ani iskier.

Produkt posiada certyfikat zgodności ATEX: EN 13463-1 §6 (braku wzrostu temperatury), EN 13463-1 §7,4 (ładunki elektrostatyczne).

 

 

Budowa: wewnątrz każdego świetlika (pojemnika) znajdują się dwa roztwory chemiczne niebędące ze sobą w bezpośrednim kontakcie. Jeden z nich umieszczony jest w bardzo cienkiej szklanej kapsułce. Wystarczy zgiąć świetlik by w/w wewnętrzna kapsułka pękła. Pod wpływem lekkiego wstrząsu obydwa roztwory reagują ze sobą emitując światło. Efekt jest natychmiastowy.

Zalety światła chemicznego:


- emituje światło w promieniu 360°
- widoczne z odległości do 1.6 km
- widoczne z wysokości do 5 km
- nietoksyczne, niezapalne, nieiskrzące
- baterie / serwis techniczny niepotrzebne
- odporne na wszystkie warunki klimatyczne (wiatr, deszcz etc.)
- działające w temperaturach od -20 do 50 stopni C
- lekkie
- szczelne - mogą być zanurzane w wodzie

Okres przechowywania do użycia: 5 lat od daty produkcji (na opakowaniu)