Masz pytania? zadzwoń Zadzwoń: 227 506 249 lub 605 377 500 (8.00-16.00) albo napisz sklep@horpol.com            newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy ważny pół roku!

Podnośnik Hi-Lift Casting Jack 48" (121cm)

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 102026
 • Kod producenta: HL-485

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 717,09 zł brutto
 • Cena netto: 631,00 zł / szt. 776,13 zł / szt.
 • szt.
 • Szybkie płatności Blik.

Produkt objęty jest gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Podnośnik Hi-Lift Casting Jack 48" (121 cm)

 

Znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie stosowanie specjalistycznego sprzętu jest utrudnione lub niemożliwe. W miejscach trudnodostępnych odległych tam, gdzie użycie innego sprzętu jest kłopotliwe. Nie wymagają żadnego źródła energii oprócz siły ludzkich mięśni i są na tyle lekkie oraz poręczne ze bez problemu mogą być przetransportowane przez ratowników.

 

Zanim dotrze specjalistyczny sprzęt, Hi-Lift Casting Jack 48 może już działać, a czas działania jest często czynnikiem kluczowym !!!
Prostota tych urządzeń czyni je bez mała ponadczasowymi. Pomimo najdoskonalszej techniki, technika ta czasem zawodzi, a wtedy sprawdzają się najprostsze rozwiązania.

 

Nie ma drugiego tak wszechstronnego narzędzia dla strażaków. Komfort i bezpieczeństwo na nowym, nieosiągalnym dotąd poziomie.
Powrót do prostych i skutecznych rozwiązań w technikach ratownictwa — jedno uniwersalne narzędzie efektywnie zastępuje wielokrotnie droższy, ciężki sprzęt.
Podnośniki są wykonywane z wysokojakościowej stali, żeliwa oraz bardzo wytrzymałych stopów aluminium i dostępne w trzech wersjach - 36,48 oraz 60 cali. Dzięki unikatowej konstrukcji poradzą sobie z obciążeniem przekraczającym 2 tony. Ważny jest również brak zewnętrznego zasilania, co dodatkowo zwiększa uniwersalność podnośnika. Podnośniki Hi-Lift są testowane przez czas od 1905 roku. 

 


Podnośniki Hi-Lift zaprojektowano tak, aby pomagały przetrwać w najtrudniejszych warunkach, od Kanionów Moabskich aż po Góry Walijskie i dżunglę Amazonki. Dzięki pełnemu asortymentowi specjalnie zaprojektowanych akcesoriów podnośnik Hi-Lift to tylko najbardziej wszechstronny sprzęt, który można kupić.
Górny zacisk złącza wciągarki jest standardowo dostarczany ze wszystkimi podnośnikami Hi-Lift. Komponent nadaje mu gniazdo wielofunkcyjności, umożliwiając użycie gniazda w trybach wciągania i zaciskania.

 

Podnośniki Hi-Lift posiadają nominalną nośność 2110 kg oraz siłę przeciągania lub ściskania do 2268 kg. Podnośniki działają na zasadzie wykorzystania podstawowych zasad mechaniki o przełożeniu ok. 40:1. W trakcie pracy dźwignią trzpienie podnośnika przesuwają chwyt o nieco ponad 2 cm.
Każdy podnośnik jest testowany zgodnie ze standardem ASME / ANSI B30.1992, o nośności znamionowej 2110 kg i badanej 3175 kg, osiągając 150% współczynnik bezpieczeństwa. Dodatkowo każde gniazdo jest wyposażone w śrubę zabezpieczającą przed ślizganiem się, która uniemożliwia używanie gniazda na obciążeniu większym niż 3175 kg.
Nasze testy, testy ASME oraz wieloletnie doświadczenie technicznie, a także w produkcji i sprzedaży utwierdziły nas w przekonaniu, że jest to w pełni bezpieczna, maksymalna granica obciążenia roboczego.

Oryginalne produkty Hi-Lift spełniają wymagania normy EN 1494:2000+A1:2008 co jest potwierdzone certyfikatem.

W serii Casting Jack do wyboru dwie długości, 48 i 60 cali. Kody 605 i 485 dla koloru czerwonego oraz 604 i 484 dla czarnego.

 

 • Otwieranie zakleszczonych elementów jak bagażniki czy maski samochodowe, szybko i łatwo
 • Zdolność do szybkiego zatrzymywania i stabilizowania siły zgniatania, jak również podnoszenia pojazdów / obiektów
 • Tworzenie przestrzeni do uwalniania poszkodowanych osób nie wymaga już podłączania przewodów i operowania ciężkim sprzętem.
 • Usuwanie przeszkód takich jak pedały, kolumny kierownicze czy wyposażenie wnętrza staje się wyjątkowo łatwe i w pełni kontrolowane
 • Brak konieczności dostępu do paliwa i elektryczności oraz możliwość stosowania w każdych warunkach sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla grup poszukiwawczo-ratowniczych (USAR) czy grup szybkiego reagowania (RIT)
 • Konstrukcja podnośnika pozwala go stosować w miejscach o utrudnionym dostępie, w każdych warunkach atmosferycznych, a nawet wodzie i bezpośredniej bliskości ognia

Od ponad 100 lat w służbie ratownictwa!