Masz pytania?  zadzwoń Zadzwoń: 22 750-62-49 lub 605 377 500 (godz 8.00-16.00)           newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy na zakupy.

Podnośnik Hi-Lift First Responder Jack 48" (121 cm)

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 102024
 • Kod producenta: HLFR-485

 • Historia ceny
 • szt.
 • Cena netto: 1 444,00 zł / szt. 1 776,12 zł / szt.

Podnośnik Hi-Lift First Responder Jack 48" (121 cm)

 

Nie ma drugiego tak wszechstronnego narzędzia dla strażaków. Komfort i bezpieczeństwo na nowym, nieosiągalnym dotąd poziomie. Hi-Lift First Responder Jack 48 to multi zadaniowe narzędzie pozwalające m.in. na wydobywanie poszkodowanych osób z pojazdów, otwieranie zakleszczonych drzwi, wyrywanie, przeciąganie, stabilizację i wiele innych.


Żadne inne urządzenie na rynku nie oferuje tak szerokiego spektrum zastosowań przy zachowaniu dużej łatwości użycia. Powrót do prostych i skutecznych rozwiązań w technikach ratownictwa — jedno uniwersalne narzędzie efektywnie zastępuje wielokrotnie droższy, ciężki sprzęt.

 Podnośniki Hi-Lift są testowane przez czas od 1905 roku. Ostatnio zaprojektowanym urządzeniem jest First-Responder-Jack (FRJ). Ten podnośnik został specjalnie zaprojektowany do uwalniania z samochodów oraz gruzowisk. FRJ jest malowany proszkowo na żółto, a jego ruchome elementy na czerwono. Czerwone elementy są oznaczone fluorescencyjnie dla ułatwienia pracy w warunkach ograniczonej widoczności.

 

Podnośniki są wykonywane z wysokojakościowej stali, żeliwa oraz bardzo wytrzymałych stopów aluminium i dostępne w trzech wersjach - 36,48 oraz 60 cali. Dzięki unikatowej konstrukcji poradzą sobie z obciążeniem przekraczającym 2 tony. First Responder Jack może niejednokrotnie zastąpić dużo droższe narzędzia, np. hydrauliczne. Ważny jest również brak zewnętrznego zasilania, co dodatkowo zwiększa uniwersalność podnośnika.
Po wielu latach doświadczeń i współpracy z zawodowcami jesteśmy przekonani, że First Responder Jack to urządzenie bezkonkurencyjne, oferujące zdecydowanie największą wszechstronność na rynku.

Zobacz co potrafi First Responder Jack!

 

 

Znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie stosowanie specjalistycznego sprzętu jest utrudnione lub  niemożliwe. W miejscach trudnodostępnych, odległych, tam gdzie użycie innego sprzętu jest kłopotliwe. Nie wymagają żadnego źródła energii oprócz siły ludzkich mięśni i są na tyle lekkie oraz poręczne ze bez problemu mogą być przetransportowane przez ratowników.
Zanim dotrze specjalistyczny sprzęt Hi-Lift może już działać, a czas działania jest często czynnikiem kluczowym !!!
Prostota tych urządzeń czyni je bez mała ponadczasowymi. Pomimo najdoskonalszej techniki, technika ta czasem zawodzi, a wtedy sprawdzają się najprostsze rozwiązania.

 

  POBIERZ FOLDER

 


Dopuszczalne obciążenie

Podnośniki Hi-Lift posiadają nominalną nośność 2110 kg oraz siłę przeciągania lub ściskania do 2268 kg. Podnośniki działają na zasadzie wykorzystania podstawowych zasad mechaniki o przełożeniu ok. 40:1. W trakcie pracy dźwignią trzpienie podnośnika przesuwają chwyt o nieco ponad 2cm. Norma ASME B30.1-2004 wymaga współczynnika bezpieczeństwa na poziomie 150% nominalnego obciążenia, dlatego każdy podnośnik jest standardowo wyposażony w zabezpieczenie, które wyklucza obciążenie większe niż 3175 kg. Nasze testy, testy ASME oraz wieloletnie doświadczenie technicznie, a także w produkcji i sprzedaży utwierdziły nas w przekonaniu, że jest to w pełni bezpieczna, maksymalna granica obciążenia roboczego.

Oryginalne produkty Hi-Lift spełniają wymagania normy EN 1494:2000+A1:2008 co jest potwierdzone certyfikatem.

 

 

To wszechstronne narzędzie zastępuje konieczność stosowania wielu innych, oferując te same możliwości m.in podnoszenia czy rozrywania, jednocześnie gwarantując wyjątkowo niskie koszty zakupu i użycia.

Nowo zaprojektowana stopa o powierzchni 232cm (36 sq inch) kw. może być obracana wokół własnej osi i blokowana za pomocą trzpienia. Dodatkowo jest wyposażona w gniazda do mocowania łańcuchów oraz pasów. Podstawa posiada ostre zęby oraz możliwość stabilnego osadzenia na dwóch belkach 10x10cm tworząc solidną i stabilną platformę o większej powierzchni nacisku.

 

 • Otwieranie zakleszczonych elementów jak bagażniki czy maski samochodowe, szybko i łatwo
 • Zdolność do szybkiego zatrzymywania i stabilizowania siły zgniatania, jak również podnoszenia pojazdów / obiektów
 • First Responder Jack oferuje dużą wszechstronność podczas uwalniania osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych
 • Tworzenie przestrzeni do uwalniania poszkodowanych osób nie wymaga już podłączania przewodów i operowania ciężkim sprzętem. Z podnośnikiem First Responder Jack wystarczy dosłownie kilkadziesiąt sekund
 • Usuwanie przeszkód takich jak pedały, kolumny kierownicze czy wyposażenie wnętrza staje się wyjątkowo łatwe i w pełni kontrolowane
 • Brak konieczności dostępu do paliwa i elektryczności oraz możliwość stosowania w każdych warunkach sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla grup poszukiwawczo-ratowniczych (USAR) czy grup szybkiego reagowania (RIT)
 • Konstrukcja podnośnika pozwala go stosować w miejscach o utrudnionym dostępie, w każdych warunkach atmosferycznych, a nawet wodzie i bezpośredniej bliskości ognia
 • Dzięki możliwościom podnoszenia i rozpierania First Responder Jack'a żadne drzwi czy okna nie będą przeszkodą nawet dla samotnie działającego ratownika
 • Elementy ruchome posiadają fluorescencyjne oznaczenia ułatwiające pracę w warunkach ograniczonej widoczności

Od ponad 100 lat w służbie ratownictwa!

 

 

 

Dlaczego warto kupować w SupermarketStrazacki.pl?