Masz pytania? zadzwoń Zadzwoń: 22 750 62 49 lub 605 377 500 (8.00-16.00) albo napisz sklep@horpol.com         newsletter Zapisz się do newslettera i odbierz kod rabatowy.

Prądownica kominowa 25l/min

  • szt.
  • Cena netto: 1 252,00 zł / szt. 1 539,96 zł / szt.

Prądownica kominowa 25l/min

 

Prądownica kominowa służy do gaszenia pożarów takich jak pożary stropów podwieszanych lub kominów z użyciem większej wydajności wodnej.

Lanca kominowa ma solidną i lekką konstrukcję, która oferuje przepływ 25 l/min, aby uniknąć uszkodzeń spowodowanych przez wodę.


Składa się z korpusu z zaworem kulowym i wlotem Storz 25, prostej części z kolankiem 45° oraz stożkowym dyfuzorem na wylocie o kącie rozpylenia 60°. Po demontażu nasady Storz 25 uzyskujemy dostęp do gwintu wewn.1" pod który można podłączyć wąż półsztywny tzw. szybkiego natarcia — należy tylko pamiętać, by pracować na ciśnieniu niskim 6 bar.

Produkt różni się od typowych lanc kominowych możliwością podawania w kącie stożkowym większej wydajności wodnej — cecha ta mniej się sprawdzi w domowych kominach, a lepiej w większych kominach przemysłowych lub w podsufitkach i sufitach podwieszanych.

 

Dane techniczne prądownicy kominowej:

Wydajność: 25 l/min
Wejście: nasada Storz 25
Ciśnienie robocze: 6 bar
Maksymalne ciśnienie robocze: PN16
Odcięcie: zaworem kulowym
Otwieranie: za pomocą dźwigni prądu wody
Materiał: stop aluminium
Obróbka powierzchniowa: anodowanie
Strumień rozpylenia: gładki
Wymiary: 970 x 336 x 95 mm
Masa: 1,7 kg

 

Uwaga!

Produkt powinny używać osoby z odpowiednią wiedzą nt gaszenia pożarów kominów. Na podstawie opracowań specjalistów pożarnictwa, prądownica przez swoją wydajność 25 l/min może być zbyt wydajna, powodować zbyt szybkie tworzenie pary i w skrajnych sytuacjach doprowadzić do pęknięcia / rozsadzenia komina. Do przeszkolonego strażaka zatem należy decyzja czy użyje tej prądownicy w konkretnym zdarzeniu, biorąc pod uwagę np poziom rozgorzenia pożaru i średnicę komina. Niebezpieczeństwo uszkodzenia komina jest znikome w kanałach dymnych o wymiarze min 30 cm.

 

Wymiary kanałów dymowych i spalinowych najczęściej występujących w Polsce.

14x14 cm dla 1 pieca
14x20 cm dla 1 pieca
14x27 cm dla 2 do 3 pieców

Dlaczego warto kupować w SupermarketStrazacki.pl?